Обява

Свий
Няма добавени обяви.

TLC 120 - Сутрешно пушене от двигателя когато е студен?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    Re: Сутрешно пушене от двигателя когато е студен?

    Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
    да, и свещите са му по-скъпи! Затова 55% от новите коли в Европа са дизел - хората обичат да се набутват...
    ...НОВИТЕ!!! нека уважаемите съфорумци не ме разбират погрешно аз не съм дизеломраз. дизеловия мотор (особено новите модели) е моя избор докато колата е гаранционна. за втора ръка или т.н. "нововнос" дизела (пак особено новите модели) си е потенциално доста скъп риск неоправдан от бъдещите икономии на пари за гориво. а живота на "новите" дизели не е като на старите...дето чичковците им викаха "вечни" (виж мерцедес 240д) просто защото много се иска от тях -да не шумят да не пушат да харчат малко да вървят много и т.н.
    "..there is no substitute for cubic inches.."

    Коментар


    • #32
      Re: Сутрешно пушене от двигателя когато е студен?

      При такъв проблем първо се тръгва от ЕГР клапана.Проверява се управлението му , и дали не блокира отворен заради нагар.
      После се свалят всички дюзи , и се носят на стенд , да се провери на какво налягане отварят , и дали разпръскват правилно.Най-накрая се проверява ГНП.При коли с турбокомпресори трябва да се провери максималното налягане вдигано от компресора , и работата на разтоварващия клапан.Оправите ли(или проверите) всички тия неща по дизела , ще литне.Естествено трябва да се провери зацепването на разпр. вал и ГНП към ангренажа.
      0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
      Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
      Суперскан България www.decbg.com
      Машинно почистване на DPF/FAP филтър

      Коментар


      • #33
        Re: Сутрешно пушене от двигателя когато е студен?

        Първоначално публикуван от inko Преглед на мнение
        Не ,обясни ми сега ,защото се занимавам активно с транспорт само от 15 години
        поинтересуваисе какво е распрасквач и какво е дюзо държач- без коментар а аз от почти толкова години ремонтирам двигатели
        МИСЛЕНЕ МУ Е МАЙКАТА

        Коментар


        • #34
          Re: Сутрешно пушене от двигателя когато е студен?

          Чувствам се задължен да отговоря. И така, вчера носих джипа на оторозиран сервиз на TOYOTA в град Русе. Първо го закачиха на компютъра да видят какви грешки отчита, компютъра не отчете никакви грешки, след това оставихме двигателя да изтине примерно два часа. Запалихме го, и както по закона на Мърфи само отначало пусна един сив пушек. Майстора по двигателите сложи в ушите си едни слушалки, мисля че се казва детоскоп или нещо подобно с една дума апарата, с който доктора слуша болните на предмет дробове и др., само че на другият край имаше една тънка тръбичка, която се допираше до горивните тръби за дюзите. След 10-15 мин. прослушване при работещ двигател, доктора отново не откри нищо, каза че всички дюзи си работят нормално и ми препоръча за една седмица да махнем чипа, който беше сложен през лятото миналата година чипът си е оригинален на TOYOTA и е слаган в сервиза. Предполагат, че сутришното пушене при студен двигател се появява заради чипа. След 10-15 минутно мислене от моя страна и консултация по телефона с моя шеф реших да махнем чипа за една седмица. След като се прибрах оставих джипа на открито, да не е в гараж. Тази сутрин запалих го и се появи само едно синкаво пушене за примерно 5-10 сек. след това никакъв пушек. Нарочно не оставих да загрее двигателя и тръгнах веднага да чуя дали ще чука аванса на студен двигател. При движение констатирах, че се чуваше съвсем леко чукане на аванса, което според мен е нормално. Извод: Моето мнение че силно чукане на аванса и сутрешно пушене при студен двигател е поради наличието на този чип. Както всички знаете чипът увеличава мощността на двигателя, в моят случай от163к.с. на 204к.с. двигателят е D4D 3000сс, увеличава се подаването на гориво и т.н. Благодаря на всички, които се отзоваха.

          Коментар


          • #35
            Re: Сутрешно пушене от двигателя когато е студен?

            А! Ти беше пропуснал май тази подробност за чипа Според мен положението е било следното - ECU-то дава аванс на впръскването при студен двигател. Допълнителен аванс дава чипа, с цел увеличаване времето за впръскване и става много в един момент. Така си обяснявам и пушека и чукането при студен двигател

            Коментар


            • #36
              Re: Сутрешно пушене от двигателя когато е студен?

              Първоначално публикуван от fakir Преглед на мнение
              ...НОВИТЕ!!! нека уважаемите съфорумци не ме разбират погрешно аз не съм дизеломраз. дизеловия мотор (особено новите модели) е моя избор докато колата е гаранционна. за втора ръка или т.н. "нововнос" дизела (пак особено новите модели) си е потенциално доста скъп риск неоправдан от бъдещите икономии на пари за гориво. .
              и кое в случая е "стария" дизел - ТЛК120 с Д4Д мотор или Санта Фе-то с комън рейл 2001г.?
              помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

              Коментар


              • #37
                Re: Сутрешно пушене от двигателя когато е студен?

                Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                А! Ти беше пропуснал май тази подробност за чипа Според мен положението е било следното - ECU-то дава аванс на впръскването при студен двигател. Допълнителен аванс дава чипа, с цел увеличаване времето за впръскване и става много в един момент. Така си обяснявам и пушека и чукането при студен двигател
                Точно това имах в предвид.Иначе искам да кажа за колата.Джипа си е супер,за две години навартяхме 120 000км,три пъти в чужбина, обиколихме цяла Европа никакви задележки.Тъй че другата седмица слагаме обратно чипа и газ.Леко и без аварийно каране на всички.

                Коментар


                • #38
                  Re: Сутрешно пушене от двигателя когато е студен?

                  Ама що не почна че имаш чип, когато е кофти нафтата тойотите правят този проблем. А дюзите на ТЛК 120 се проверяват като им се гледа така наречената компенсация в реално време. Ако е извън нормите спасение няма, дори и да няма записани грешки. За съжаление чипа си иска ЕВРОПЕЙСКА нафта. А, щах да забравя, когато е кофти нафтата като включиш чипа двигателя става доста по шумен.

                  Коментар


                  • #39
                    От: TLC 120 - Сутрешно пушене от двигателя когато е студен?

                    Зравейте,
                    Карам вече 4 години ТЛК 120 с такъв чип,и при мен има пушене от 2 години,започна да пипа и доста масло ,на една смяна10000 около 2-3 литра доливам.Преди два дни както карах и започна да тресе и чука ,обадих се в сервиз ВЕНЦИ гр. Габрово и ми казват не я карай повече на ход ,качвай я на платформа и при нас.
                    Така и направих ..... закарах я ,там откачиха чипа и веднага се оправи но трите дюзи давали отклонение .Сега ги свалиха и занесоха за ремонт.
                    ТАКА ЧЕ С ТЕЗИ ЧИПОВЕ МАЙ САМО ПРОБЛЕМИ !!!!

                    Коментар


                    • #40
                      От: TLC 120 - Сутрешно пушене от двигателя когато е студен?

                      Безплатен обяд няма.
                      "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                      Коментар


                      • #41
                        От: TLC 120 - Сутрешно пушене от двигателя когато е студен?

                        При мен 120-ката започна да пуши бяло при студено палене от следващата сутрин след като ми бяха сменили ангренажния ремък в Тойота Благоевград.
                        В последствие се оказа, че дюзите ми са в много лошо състояение, най-вероятно бяха подменени в сервиза при смяната на ангренаж, защото колата беше купена нова и само аз я бях карал до тогава без никакви подобни признаци.
                        Трябва да се внимава, защото от некомпетентните крадци в официалните сервизи на Тойота след това правих основен ремонт на двигателя, защото ме посъветваха да карам с тези дюзи и да слагам добавка в нафтата.

                        Коментар


                        • #42
                          От: TLC 120 - Сутрешно пушене от двигателя когато е студен?

                          Нямам думи...
                          По-добре късно, отколкото по-късно.

                          Коментар


                          • #43
                            От: TLC 120 - Сутрешно пушене от двигателя когато е студен?

                            Първоначално публикуван от TLC14 Преглед на мнение
                            При мен 120-ката започна да пуши бяло при студено палене от следващата сутрин след като ми бяха сменили ангренажния ремък в Тойота Благоевград.
                            В последствие се оказа, че дюзите ми са в много лошо състояение, най-вероятно бяха подменени в сервиза при смяната на ангренаж, защото колата беше купена нова и само аз я бях карал до тогава без никакви подобни признаци.
                            Трябва да се внимава, защото от некомпетентните крадци в официалните сервизи на Тойота след това правих основен ремонт на двигателя, защото ме посъветваха да карам с тези дюзи и да слагам добавка в нафтата.
                            Ако имаш доказателства би могъл да им бръкнеш сериозно в здравенцето!
                            0899 шест5313нула
                            За всекиго по нещо

                            Коментар


                            • #44
                              От: TLC 120 - Сутрешно пушене от двигателя когато е студен?

                              Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
                              Ако имаш доказателства би могъл да им бръкнеш сериозно в здравенцето!
                              И да няма доказателства пак им се бърка в здравенцето. И причината е в ресурса на тия дюзи от Тойота, който е точно около 150 хил. км., след което започват да дават отклонения от нормите и се нуждаят от ремонт, или нови. Допълнително идва недоразумението с дихтунгите и оригиналния чип на Тойота, който прави тоя ДВГ над 200 кс. и воденето на тая машина като спортна кола, и в резултат идват такива взаимни обвинения, а истината е, че колата иска нови дюзи, и не иска чипове и каране като бегачка.

                              Коментар


                              • #45
                                От: TLC 120 - Сутрешно пушене от двигателя когато е студен?

                                Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
                                Ако имаш доказателства би могъл да им бръкнеш сериозно в здравенцето!
                                Нямам желание да им бъркам в здравето, нито на тях, нито на който и да било.
                                Предполагам, че някой майстор от сервиза в Благоевград е направил първата стъпка като ми е подменил дюзите с дюзи от джип на някой негов местен приятел.
                                Защото тази кола никога не беше работила така неравномерно и не беше пушила по този начин. Започна отчетливо след смяната на ангренажен ремък на 150 000км.
                                За съжлаение след това последваха множество грешки от сервизите на Тойота, които на мен ми струваха много време, нерви и пари.
                                Накрая си платих целия ремонт, а те ме компенсираха с някакви екстри като теглич и кутия за багаж на покрива.
                                Със сигурност е кофти и за мен и за представителя на марката, от цялата работа е спечелил някой малък хитрец, но какво да се прави, има доста такива в нашата държава, даже някои от хитреците никак не са толкова малки...
                                Последно редактирано от TLC14; 29-10-13, 12:35.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X