Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Експедиционен багажник за "4Рънър"!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Експедиционен багажник за "4Рънър"!

    Идеята за направата на експ.багажник на "Тойотата" е в главата ми от доста време ... та реших ,че за да осъществя проекта е необходимо отнякъде да започна.

    Този път смятам да е с тръбна конструкция /лек и с добра визия/,като за целта използвам за "дъно" тръби с диаметър Ф-27 и колена със същия размер ,а горната част т/ст "парапета" с тръби Ф-21 съответно и подходящи колена за оформяне на ъглите.

    Размерите на дъното са 180/86 ,а на горната част ще бъдат 165/86 т/ст в предната част ще е по къс с цел аеродинамика ,визия и предпазител за "wesemite" - демек халогените които ще монтирам м/у двете рамки.
    Напаснах и греди за релсите на тавана на "Тойотата".

    В общи линии се получава ето това.
    Прикачени файлове

  • #2
    До: Експедиционен багажник за "4Рънър"!

    Браво, действай!

    Малко коментар от мен:

    - Халогените ги предвиди като място да са зад горната тръба (парапета) на багажника. Сложиш ли ги пред нея и зад долната (по-дебелата) тръба, клоните ще ги наместват постоянно. Довечера ще кача снимка за да ти кажа точно какво имам предвид.

    - Не мисля, че е добра идея да захващаш багажника на стандартните покривни рейки на колата. Измисли как да демонтираш рейките и хвани багажника като всеки истински експедиционен багажник за улеите.

    - След като направиш това, лапите (захватите), които лягат в улеите, ги направи максимално широки, за да се разпределя по-добре теглото, а не да е концентрирано в определени точки с площ на кибрит. В този ред на мисли, ARB например пускат по една лента в улея, която свързва отделните лапи. И т.н. Мисля, че и на това мога да покажа снимка.

    - Предвиди си място за:
    -- монтаж на работна лампа/ фар за отзад
    -- захват за крик/ лопата, т.н.

    Коментар


    • #3
      До: Експедиционен багажник за "4Рънър"!

      "4Рънара" няма улеи ... за съжаление.Затова използвам наличните рейки.Халогените ще са м/у двете тръби - патил съм си от клони.
      Очаквам снимки за да дръпна някоя идея преди да съм завършил окончателно с конструкцията.

      Коментар


      • #4
        До: Експедиционен багажник за "4Рънър"!

        тръбите стандартни "черни " ли са или са тънкостенни?
        и аз от доста време мътя тоя багажник във фантазиите си,така че ще следя с интерес
        TЛК 80-4.2ТД
        ТЛК 73-2.4ТД
        ...................

        Коментар


        • #5
          До: Експедиционен багажник за "4Рънър"!

          Супер става багажника, направо можеш да си качваш Туингото отгоре . Като го завършиш може ли да го притеглиш.

          Коментар


          • #6
            До: Експедиционен багажник за "4Рънър"!

            Тези рейки са слаби, а и така момента ще се предава само в една малка точка от рейката. По добре махни рейките и ползвай техните места за захват за да прикрепиш багажника на тяхно място.
            "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

            Коментар


            • #7
              До: Експедиционен багажник за "4Рънър"!

              Мойте рейки липсват и само отворите за болтовете им седят. Приспособих един багажник и използвах дупките за да го завинтя там. Точката на която стъпва петата на рейката е много малка а аз сложих доста широки пети. В крайна сметка багажника като се натовари мачка тавана..но се преживява...

              Коментар


              • #8
                До: Експедиционен багажник за "4Рънър"!

                Ето още!
                Прикачени файлове

                Коментар


                • #9
                  До: Експедиционен багажник за "4Рънър"!

                  Първоначално публикуван от Видев Преглед на мнение
                  Супер става багажника, направо можеш да си качваш Туингото отгоре . Като го завършиш може ли да го притеглиш.
                  13кг.+ още около 3кг.други екстри.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Експедиционен багажник за "4Рънър"!

                    Браво ,колега май само се чудиш какво да пипнеш по колата.Опасното е, че е заразно и като влезеш в Форума и видиш нещо подобно и веднага ти се приисква и на твоя покрив да кацне нещо такова.Супер е.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Експедиционен багажник за "4Рънър"!

                      Работата продължава!
                      Прикачени файлове

                      Коментар


                      • #12
                        До: Експедиционен багажник за "4Рънър"!

                        Взе да му се вижда края.
                        Прикачени файлове

                        Коментар


                        • #13
                          До: Експедиционен багажник за "4Рънър"!

                          Работата по проекта приключи.
                          Прикачени файлове

                          Коментар


                          • #14
                            До: Експедиционен багажник за "4Рънър"!

                            Поредната хубава екстра направена в Офроуд клуб Стара Загора.
                            Адмирации
                            OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

                            Коментар


                            • #15
                              До: Експедиционен багажник за "4Рънър"!

                              Поздравления за мерака и труда. Но надявам се, приемаш и критика. Захватите на багажника за стандартните рейки на 4Runner-a според мен ще се окажат слаби при по-голям товар, особено ако товара е по предназначение (т.е. експедиции). Добре е да се направят по още два захвата на рейка, така поне ще се разпредели малко по-добре товара.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X