Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Потъна ми педалът на спирачките

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Потъна ми педалът на спирачките

    Колеги,днес на паркинга при ниска скорост ми потъна педала на спирачката.Долях спирачна течност,напомпих няколко пъти,течността изчезна от казанчето и педала си остава мек.Задно,дясно колело от вътрешната страна е цялото олято в спирачна течност.Дайте идеи дали е спирaчен цилиндър,или спукан спирaчен маркуч.Сменят ли се само гумичките на цилиндъра,или целия?И ориентировъчни цени на цилиндърчето и маркуча.Утре ще го отворя,ще видя какво е и ще пиша.Не съм писал дълго време,понеже ме нямаше тук.Тайотата иначе върви перфектно,свикнах й с десния волан.Благодаря предварително на отзовалите се.
    Ако някой ми прати link на руски (със техническия английски съм гола вода)със схемата за спирачките ,ще му буда много благодарен.

  • #2
    До: Потъна ми педалът на спирачките

    Здравей,
    първо кажи каква е колата, Тойота -ОК, но модела... За въпроса ти за цилиндърче или маркуч- еми наведи се отзад и погледни. Хем ще кажеш и дали си с дискови спирачки отзад или с барабанни.
    Land Rover Defender 110SW 300tdi

    Коментар


    • #3
      До: Потъна ми педалът на спирачките

      Totoya Hilux Surf Дълга база 2,4ТД автомат,десен волан.Спирачките от зад са барабанни ,сега слизам да видя какво е и ще пиша.

      Коментар


      • #4
        До: Потъна ми педалът на спирачките

        Най вероятно изпуска от цилиндърчето

        Коментар


        • #5
          До: Потъна ми педалът на спирачките

          Колега, може да са доста неща, цилиндър, ако е, трябва да е спукан за да ти пропадне педала, може да нямаш накладки, да е отворил до край и да изхврля спирачна течност, най вероятно е спукан маркуч. Във всеки случай изолирай колелото, свали маркуча от колелото, прегъни го, връзваш и така карай на ремонт.
          Оф само неприятности със тия стари коли......................
          Роден рибар, а принуден да работи.......

          Коментар


          • #6
            До: Потъна ми педалът на спирачките

            Първоначално публикуван от EU_BG_akademika Преглед на мнение
            Колега, може да са доста неща, цилиндър, ако е, трябва да е спукан за да ти пропадне педала, може да нямаш накладки,
            Оф само неприятности със тия стари коли......................
            Точно обратното! изпуснало цилиндърче е най често срещания проблем при по-старичките тойоки( със барабанни спирачки) и далеч не е енеобходимо да се пукне цилиндърчето за да изпусне,точно това би се случило 1 към 1000 ..ако някладките са износени,няма да падне педала чак до дъно и няма да има теч!
            добре е да се прегледат и металните тръбички от помпата към колелата,защото могат да бъдат бомба със закъснител. аз съм планирал на лято пълната им подмяна.
            Последно редактирано от veilside; 01-04-10, 16:47.
            TЛК 80-4.2ТД
            ТЛК 73-2.4ТД
            ...................

            Коментар


            • #7
              До: Потъна ми педалът на спирачките

              Бях далеч от София и не можах да погледна какво тече,за което се извинявам за закъснението с писането.Днес сина ми натискаше спирачката , а аз видях от долу ,че тече спирачна течност точно над резервоара.Там има събрана доста кал и не личи от коя от тръбичките тече,или от маркуча.
              Мисля,че трябва да се сваля резервоара.
              Ако има някой описание на тайотата на руски (с английския съм много зле) ще го помоля да ми го прати.Благодаря предварително.Ще пиша за резултатите.

              Коментар


              • #8
                До: Потъна ми педалът на спирачките

                Първоначално публикуван от matio111 Преглед на мнение
                Бях далеч от София и не можах да погледна какво тече,за което се извинявам за закъснението с писането.Днес сина ми натискаше спирачката , а аз видях от долу ,че тече спирачна течност точно над резервоара.Там има събрана доста кал и не личи от коя от тръбичките тече,или от маркуча.
                Мисля,че трябва да се сваля резервоара.
                Ако има някой описание на тайотата на руски (с английския съм много зле) ще го помоля да ми го прати.Благодаря предварително.Ще пиша за резултатите.
                Според мен не ти трябва никакво описание да чакаш-залягай,чисти,търкай и гледай откъде е проблема!
                Резервоара не е излишно да свалиш-ще се изненадаш каква гнъс е от горната му страна обикновенно!А,и отвътре е добре да го "продухаш"с пароструйка,като преди това демонтираш капака на сондата и почистиш филтъра и.После обработваш външ.повърхност срещу корозия и мажеш дебело с качествена боя накрая.Ще се изненадаш колко маркучи,маркучлета и тръбички влизат в резервоара-м/у 7 и 9 бяха...
                много автомати-слаби резултати!

                Коментар


                • #9
                  До: Потъна ми педалът на спирачките

                  Точно от дясно над резорвара(мисля) минават спиречните тръби.Януари сменях на Stank на TOYOTA-та тръбичките.Точно там се събира кал и тръбите изгниват.Дано да не съм прав.
                  Помогни си сам,за да могат и другите да ти помогнат.
                  АСК Ален Мак

                  Коментар


                  • #10
                    До: Потъна ми педалът на спирачките

                    Първоначално публикуван от vetsi71 Преглед на мнение
                    Точно от дясно над резорвара(мисля) минават спиречните тръби.Януари сменях на Stank на TOYOTA-та тръбичките.Точно там се събира кал и тръбите изгниват.Дано да не съм прав.
                    Прав си,прав си...най-често е така...!
                    много автомати-слаби резултати!

                    Коментар


                    • #11
                      До: Потъна ми педалът на спирачките

                      Първоначално публикуван от mbenz Преглед на мнение
                      Прав си,прав си...най-често е така...!
                      Не искам да съм прав,понеже се сменят трудно.Аз ги сменях в подземен гараж.На вънка беше -10-на градуса.И най-важното:ако излезе това задължително обезвъздушете кантара.
                      Помогни си сам,за да могат и другите да ти помогнат.
                      АСК Ален Мак

                      Коментар


                      • #12
                        До: Потъна ми педалът на спирачките

                        Благодаря за отзивите на всички,ясно е ,че ще се лежи под джипката не съм свалял резервоар до сега ,но ще се справя.Все пак ако има някаква особеност ,моля пишете.Времето е кофти за работа и ще изчакам няколко дена,след което ще пиша.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Потъна ми педалът на спирачките

                          Не зная как е резервоара на HI LUXA но на моята TLK 70, като го свалих се скъсаха тръбите за горивото. Бяха зверски изгнили.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Потъна ми педалът на спирачките

                            Аз имах същия проблем с изгнила тръбичка до резервоара. Проблема може да се отстрани сравнително лесно със нова медна тръбичка прекарана успоредно на старата . Аз така направих и не беше кой знае колко сложно и поне медната няма да ръждяса. А цялата работа по замяната като пари не излезе повече от 20 лв и 2 часа под колата.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Потъна ми педалът на спирачките

                              Първоначално публикуван от stanislav13 Преглед на мнение
                              Аз имах същия проблем с изгнила тръбичка до резервоара. Проблема може да се отстрани сравнително лесно със нова медна тръбичка прекарана успоредно на старата . Аз така направих и не беше кой знае колко сложно и поне медната няма да ръждяса. А цялата работа по замяната като пари не излезе повече от 20 лв и 2 часа под колата.
                              Това е най-лесния вариант, потвърждавам. РЕзервоара е магария да се свали, а пък ако има и 20-30 кила Нафта вътре, си е направо мъчение.
                              Задължително закрепи новата тръбичка на колкото може повече места! За съжаление не помня точната дължина, макар че скоро го отигравах това мероприятие... Споменавам го, защото е важно да се премери точно.

                              Пътьом огледай за ръжда горните стойки на пружините и гредата между тях, че понякога там става адски неприяно отвътре...
                              О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X