Обява

Свий
Няма добавени обяви.

2LT или 22R(E); LJ-70 2.4td или RJ70 2.4 бензин

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • 2LT или 22R(E); LJ-70 2.4td или RJ70 2.4 бензин

    Моля кажете мнение за Ленд Крузър RJ 70 1993 2.4 БЕНЗИН 114к.с. впечатления разход консумативи скъпи ли са частите.Как е като мотор 2.4 БЕНЗИН.Има ли разлика дали е на ресори или пружини.Благодаря предварително.

  • #2
    До: Въпрос относно Land Cruiser

    Този модел е САМО на пружини. Добро МПС. Виж, има доста писано вече за нея, пък и доста хора притежават такива... нека те кажат.
    Пристрастен съм! ......

    Коментар


    • #3
      2LT или 22R(E); LJ-70 2.4td или RJ70 2.4 бензин

      Карам такава почти година ... ама само в гората, та не мога да кажа почти нищо за разхода Най дългия преход по шосе Пловдив - Лазарово ... с агресивни гуми 33" ми даде разход около 11/100 А95. карал съм я където мога с около 90 км/ч ... минахме и през Стара планина /Троян - Кърнаре/ В гората колкото - толкова
      За частите: сменял съм кабели за свещи - 340 лева Тойота, но не от официален представител с поръчка (20 дни) Гарнитура изх. колектори 21 лв. не оригинална .... Сега ще сменям съединител ... приблизителни цени за комплект: евтин около 340 лева ... по добър около 450 ... оригинален още не знам ... Аз не знам какво ще слагам ... наи вероятно най доброто ... ако има6 конкретни въпроси, питай
      Мога да кажа че е по добре от към мощност от 2,4 TD.
      BULGARIA TROPHY 2016 ... NO LIMITS ...

      Коментар


      • #4
        До: Въпрос относно Land Cruiser 70

        Корави машини с завидни качества,сравнително скъпа подръжка която след обслужване не се налага вече,експлоатацията е определяща,определено не е луксозен автомобил,качествата си ги показва извън пътя,хубавото при теб е възможноста за газова уредба,леко на водните препятствия
        LZ1BEL "Mud Angels" Stara Zagora
        Warning: any change to the factory design of your vehicle has potential dangers which could result in injury or death.

        Коментар


        • #5
          До: Въпрос относно Land Cruiser 70

          70ките с 2Lt двигател с еднакви задни диференциали ли са ?
          Ще се разтърся за корона и пиньон (втора употреба ) и да не се окаже , че има с разни предавателни числа ?
          TLC: LJ70 2LT ; FJ80 3FE

          Коментар


          • #6
            До: Въпрос относно Land Cruiser 70

            Аз съм с LJ-70,2.4TD от близо половин година,и 7000км.....и кво се оказва-че дизеловата печка гори,колкото бензиновата?!?!Айде стига,бе хора!Дали най-накрая ще се намери някой,който коректно да каже разхода на возилото си...?Писна ми квато и кола да имам все да е най-лакомата!Колега-ето ти истински разход на мойто дизелово добиче-от 9 до 12/100км-това е положението!А,към този разход за бензинката добави 30% и туй-то!И колата е със "цивилни"гуми 225/75/16,като не я настъпвам и мъча!На извънградско се поддържа твърдо 100км./ч-повече не е приятно,ако я настъпваш.В Софийско грАдско според зависи в центъра само,или м/у Люлин и Младост-11 до 12/100км.Смея да твърдя,че добичето ми е в рядко добро състояние,така,че изобщо не допускам този разход да е възможно да бъде намален!Е-наистина е мудна,ама няма пълно щастие!
            Та такива ми ти работи с разхода...!Дано съм ти бил полезен,пък ти си прави сметката,и пиши после кво-що!
            Последно редактирано от mbenz; 29-07-09, 20:01.
            много автомати-слаби резултати!

            Коментар


            • #7
              До: Въпрос относно Land Cruiser 70

              И аз имам от скоро 70-ка ,но с 1KZ мотор много добър и върви с малко газ навсякъде. Вече имам около 1000 км и мога да кажа , че разхода ми е около 10-11 на 100 .Малко повече друса и ми се струва , че ще трябва да сменям амортисьори и въпроса ми е какви , откъде и за колко пари се намират.

              Коментар


              • #8
                До: Въпрос относно Land Cruiser 70

                Първоначално публикуван от mbenz Преглед на мнение
                Аз съм с LJ-70,2.4TD от близо половин година,и 7000км.....и кво се оказва-че дизеловата печка гори,колкото бензиновата?!?!Айде стига,бе хора!Дали най-накрая ще се намери някой,който коректно да каже разхода на возилото си...?Писна ми квато и кола да имам все да е най-лакомата!Колега-ето ти истински разход на мойто дизелово добиче-от 9 до 12/100км-това е положението!А,към този разход за бензинката добави 30% и туй-то!И колата е със "цивилни"гуми 225/75/16,като не я настъпвам и мъча!На извънградско се поддържа твърдо 100км./ч-повече не е приятно,ако я настъпваш.В Софийско грАдско според зависи в центъра само,или м/у Люлин и Младост-11 до 12/100км.Смея да твърдя,че добичето ми е в рядко добро състояние,така,че изобщо не допускам този разход да е възможно да бъде намален!Е-наистина е мудна,ама няма пълно щастие!
                Та такива ми ти работи с разхода...!Дано съм ти бил полезен,пък ти си прави сметката,и пиши после кво-що!
                Колега и аз имах такава и мога да твърда доста,че беше в много добро техническо състояние особено двигатела,който и при натоварване при подаване рязко газ не изпушваше,а си вървеше със 150 км/ч с работещ климатик и 4 пътника и при това ми даваше максимален разход 9/100.
                ТЛК 80 4,2ТД-95г

                Коментар


                • #9
                  До: Въпрос относно Land Cruiser 70

                  Първоначално публикуван от Красимир Начев Преглед на мнение
                  Колега и аз имах такава и мога да твърда доста,че беше в много добро техническо състояние особено двигатела,който и при натоварване при подаване рязко газ не изпушваше,а си вървеше със 150 км/ч с работещ климатик и 4 пътника и при това ми даваше максимален разход 9/100.
                  ...мислех да не отговарям,ама не мога да се сдържа-съжалявам!
                  LJ-70,с 2.4ТД(86к.с.)мотор да се кара със 150км./ч,и на всичко отгоре да гори 9л./100км. никога няма да го повярвам!ма тВа си е само мое мнение,де!
                  Който желае да си каже мнението по въпроса-аз повече няма да правя коментари по темата!

                  П.С. Само искам да добавя,че ако аз имах TLC LJ-70,която да има климатик,да поддържа 150км./ч,и на всичко отгоре да гори не повече от 9л./100км. НИКОГА не бих я продал!!!
                  много автомати-слаби резултати!

                  Коментар


                  • #10
                    До: Въпрос относно Land Cruiser 70

                    Първоначално публикуван от mbenz Преглед на мнение
                    ...мислех да не отговарям,ама не мога да се сдържа-съжалявам!
                    LJ-70,с 2.4ТД(86к.с.)мотор да се кара със 150км./ч,и на всичко отгоре да гори 9л./100км. никога няма да го повярвам!ма тВа си е само мое мнение,де!
                    Който желае да си каже мнението по въпроса-аз повече няма да правя коментари по темата!

                    П.С. Само искам да добавя,че ако аз имах TLC LJ-70,която да има климатик,да поддържа 150км./ч,и на всичко отгоре да гори не повече от 9л./100км. НИКОГА не бих я продал!!!
                    Ами не искам да се хвала,ама тук във форума има доста хора които са купили части от нея,те могат да кажат с какво качество са били.

                    А това че съм я продал не съм го споменавал никъде,казах че съм имал,имам и още от нея,беше много добър автомобил ама нямаше късмет,и вървеше наистина със 150 км/ч с включен климатик,ако искате вярвайте,възможно е

                    Иначе виж какво стана с нея
                    Прикачени файлове
                    ТЛК 80 4,2ТД-95г

                    Коментар


                    • #11
                      До: Въпрос относно Land Cruiser 70

                      Първоначално публикуван от Красимир Начев Преглед на мнение
                      Ами не искам да се хвала,ама тук във форума има доста хора които са купили части от нея,те могат да кажат с какво качество са били.

                      А това че съм я продал не съм го споменавал никъде,казах че съм имал,имам и още от нея,беше много добър автомобил ама нямаше късмет,и вървеше наистина със 150 км/ч с включен климатик,ако искате вярвайте,възможно е

                      Иначе виж какво стана с нея
                      Въх,да му се не види!Надявам се,че не е имало сериозно пострадали!
                      Има ли нещо останало за продаване?Не,че знам какво точно и дали ми трябва,ама знам ли...?Тя и шибедах е имала...!
                      много автомати-слаби резултати!

                      Коментар


                      • #12
                        2LT или 22R(E); LJ-70 2.4td или RJ70 2.4 бензин

                        Коя от тези двете тойоти е по подходяща за офроуд,или като начална база за доработка за офроуд?Във форума този въпрос не е дискутиран,а според мен е доста интересен.Въпроса ми се породи при наблюдението на състезанието в Трявна.Там на затворения етап се видя,че на продължителния кален баир някои автомобили направо спираха,не поради липса на сцепление,а не им стигаше сила да изгазят калта.Та се питам,дали по-големия въртящ момент на дизела,или по-голямата мощност на бензиновия вариант са по-полезни в този случай.
                        Само ви моля дайте аргументирани мнения,а не всеки да каже,че неговата е по-добра!
                        Последно редактирано от Yaro; 07-10-10, 20:09.
                        Тойота Ленд Крузер RJ 73 22R-E,LPG
                        Субару Форестер 2.0 ХТ,253к.с.
                        Враца

                        Коментар


                        • #13
                          До: LJ-70 2.4td или RJ70 2.4 бензин

                          От дизела каквото може да се изкара вече е направено, единствено може да му се добави интеркулер... Докато точно този бензинов двигател, поради факта, че е много разпространен и използван във всякакви "бегачки" особено в САЩ, има неизчислим брой тунинги и подобрения... Може да се тунингова до към ~700 кс...
                          VPetrov.photography

                          Коментар


                          • #14
                            До: LJ-70 2.4td или RJ70 2.4 бензин

                            Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
                            От дизела каквото може да се изкара вече е направено, единствено може да му се добави интеркулер... Докато точно този бензинов двигател, поради факта, че е много разпространен и използван във всякакви "бегачки" особено в САЩ, има неизчислим брой тунинги и подобрения... Може да се тунингова до към ~700 кс...
                            Съгласен,но имах предвид моторите им в фабричен вид,а евентуални доработки по окачване с цел повишаване на проходимостта.
                            Въпроса ми е породен и от това,че за феновете на Тойота ,към които се числя, това са най-достъпните/финансово/ модели от които могат да започнат и тунинга за мощност ще остане за по-късно.
                            Последно редактирано от genadi.tsvetkov; 30-03-10, 20:16.
                            Тойота Ленд Крузер RJ 73 22R-E,LPG
                            Субару Форестер 2.0 ХТ,253к.с.
                            Враца

                            Коментар


                            • #15
                              Re: LJ-70 2.4td или RJ70 2.4 бензин

                              Аз имам бензиновата и особено с по-големи гуми, хич я няма на ниските обороти.

                              Та моето мнение е, че дизелов двигател е по-подходящ за джип.

                              Обаче трябва да е с по-голям работен обем. 3 литра турбодизел мисля, че би подхождал идеално на 70-ка къса база. А най-добрия вариант е като на Яро 70-ката, но те така не излизат от завода

                              Иначе между точно тези двигатели, винаги взимам бензина. Ако харчи много - има опция за газ.

                              P.S. за тунинга - за 22ре наистина има много тунинг китове, защото се слага на сума ти модели. Въпросът е, че освен двигателя после трябва да се тунингова всичко по силовото предаване, и незнам как ще се вържат сметките чисто финансово... Иначе ще е интересно 70-ка с 400коня на колелата
                              "Човекът е човек тогава, когато е на път!"

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X