Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Toyota RJ70, 22R-E - обикновен АГУ или газов инжекцион?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: До: toyota lj 70 -въпрос за газ

    А някой засичал ли е разхода на този мотор на бензин/22R-E/?Наточил съм се на такава Тойотка ,не очаквам нисък разход де!Покарах една и ми се стори доста пъргава,е...сравнявайки я с дизеловия Ранър ,който имам!Притесни ме само,че след като я запалих и поработи една минута на 1200-ина оборота,автоматичния смукач се изключи и оборотите паднаха на 550-600!Не са ли малко?Майстора ми твърди,че е суперздрав мотор и е неубиваем и вероятно е излязъл някой вакумен маркуч/консултация по телефона/!И верно откъм пасажера при двигателя има един голям цилиндричен филтър и отдолу му излизаше един маркуч,който не влизаше никъде,а висеше!Според него това е филтър за изгорели газове,откъдето аз не намирам връзка с работата на инжекциона!!Вашето мнение!
    0899 шест5313нула
    За всекиго по нещо

    Коментар


    • #17
      Re: Toyota RJ70, 22R-E - обикновен АГУ или газов инжекцион?

      Аз имам такава, ама почти не я карам.
      Разходът на дълъг път мисля е около 10 бензин -с кални гуми 32" и скорост 90-100.
      550 оборота е малко за свободен ход.
      "Човекът е човек тогава, когато е на път!"

      Коментар


      • #18
        От: До: toyota lj 70 -въпрос за газ

        Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
        А някой засичал ли е разхода на този мотор на бензин/22R-E/?Наточил съм се на такава Тойотка ,не очаквам нисък разход де!Покарах една и ми се стори доста пъргава,е...сравнявайки я с дизеловия Ранър ,който имам!Притесни ме само,че след като я запалих и поработи една минута на 1200-ина оборота,автоматичния смукач се изключи и оборотите паднаха на 550-600!Не са ли малко?Майстора ми твърди,че е суперздрав мотор и е неубиваем и вероятно е излязъл някой вакумен маркуч/консултация по телефона/!...
        Разхода при спокойно каране на дълъг път (асвалт) е този, който го е посочил msi200.
        В града е повече, при всички положения повече от 2LT. На мен в града ми даваше 15-16 (2.5 лифт, 32" гуми и т.н.).
        Работата на двигателя на тези обороти не е нормална. Веригата е задължително да се смени след покупка и да се прегледат всички типични места за оглед на бензинов двигател. Свещи, кабели, дебитомер, т.н.

        Коментар


        • #19
          От: Re: Toyota RJ70, 22R-E - обикновен АГУ или газов инжекцион?

          По книга обороти на празен ход за 22R дават 700 за механична скоростна кутия и 750 за автоматична.

          Коментар


          • #20
            От: До: toyota lj 70 -въпрос за газ

            Първоначално публикуван от damian_drinkov Преглед на мнение
            Аз лично мисля че карбораторен мотор не може да се направи с газов инжекцион.Инжекциона работи с комп. и на този комп. се записват милисекундите на работа на мотора на бензин.Тоест от компа. на колата се тегли информация при какви стойности работи на бензин и се записват на компа на Г.И. и така. дано сте ме разбрали.
            Може може прави се Газовия инжекцион със една мега скуирт и ще е много по добре отколкото със компютъра на инжекционна,понеже там чете информацията от бензиновите дюзи и ги подава същите на газовите и връща аванса
            Ние наричаме път мястото, през което възнамеряваме да преминем
            Suzuki Vitara 1.6 8v Turbo 35x13.5x15

            Коментар


            • #21
              От: Re: Toyota RJ70, 22R-E - обикновен АГУ или газов инжекцион?

              Първоначално публикуван от stanislav13 Преглед на мнение
              По книга обороти на празен ход за 22R дават 700 за механична скоростна кутия и 750 за автоматична.
              При мен по книжка и според заводската лепенка на капака на моята (ръчна СК) са 750 rpm.
              Последно редактирано от badeff; 29-09-10, 22:14. Причина: Грешна информация
              Право казват докторите, че калта е целебна. Колкото по-дълбоко се бухнеш, толкова по-нахилен излизаш...

              TLC 100 1HD-FTE manual '02 | Forester '98 | Моntesa 315 '99

              Коментар


              • #22
                От: Toyota RJ70, 22R-E - обикновен АГУ или газов инжекцион?

                Здрасти sonda!Цилиндъра за който питаш, според мен е важен за правилната работа на ДВГ-то на празен ход, а сигурно и под товар.Той е част от системата за вентилация на резервоара/заедно с клапанчето в резервоарната капачка/и за понижаване на емисиите в изгорелите газове.Би трябвало да има три отвора на въпросния цилиндър.В два влизат маркучи, а третия е отворен към атмосферата.Правилният начин на работа се проверява с въздух под налягане не повече от 3атм. Доколкото си спомням:от този, висящия отдолу маркуч не би трябвало да може да мине въздух към другите два, а от тях само от единия/който идва от резервоара през вентилационната тръбичка/би трябвало да може да излезе към атмосферата.Идеята е когато е топло времето и въздуха/с бензинови пари/в резервоара се разширява, да може да излезе навън и то пречистен/цилиндърът е пълен с активен въглен/а пък когато стане студено и в резервоара се създаде подналягане/лек вакуум/клапанчето в капачката да пропусне въздух навътре, но само до определена стойност-по-ниска от околното налягане.Това всичкото ти го цитирам по спомен, а лично само два пъти съм правил тази проверка на Королата ми.Щото нейния такъв цилиндър е толкова ръждясал, че се съмнявах да не е цъфнал и да се ветрее оттам бензина.Ама работеше!На по-новите модели Тойоти това цилиндърче е от черна пластмаса.Но това важи за горивна система с 3 тръбички-една от помпата до ДВГ-то,втора връщаща от ДВГ-то до резервоара и трета вентилираща самия резервоар.Важно условие е капачката да е с изправно уплътнение и клапанче и да е добре затегната.Щото пък иначе може да ти светне CheckEngineLight.На английски мисля, че се казва EVAP/Evaporative emision control system/ charcoal canister.
                1999 4Runner 3RZ/ 4Runner 1KZT/ 4Runner 5VZ

                Коментар


                • #23
                  От: Re: Toyota RJ70, 22R-E - обикновен АГУ или газов инжекцион?

                  Първоначално публикуван от badeff Преглед на мнение
                  При мен по книжка и според заводската лепенка на капака на моята (ръчна СК) са 750 rpm.
                  Да не би да си с 22RE ,защото аз имам в предвид 22R.
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:oboroti.JPG
Прегледи:1
Размер:38.2 КБ
ID:5213211

                  Коментар


                  • #24
                    От: Re: Toyota RJ70, 22R-E - обикновен АГУ или газов инжекцион?

                    Първоначално публикуван от stanislav13 Преглед на мнение
                    Да не би да си с 22RE ,защото аз имам в предвид 22R.
                    [ATTACH=CONFIG]253299[/ATTACH]
                    Така е, прав си и по двете точки.
                    Право казват докторите, че калта е целебна. Колкото по-дълбоко се бухнеш, толкова по-нахилен излизаш...

                    TLC 100 1HD-FTE manual '02 | Forester '98 | Моntesa 315 '99

                    Коментар


                    • #25
                      От: Re: Toyota RJ70, 22R-E - обикновен АГУ или газов инжекцион?

                      Понеже и аз съм със 22R двигател на газ искам да питам как е поставено газовото .Със плочка или чрез пробиване на филтъра или карбуратора. Съответно доволни ли сте от разхода и мощността на двигателя. При мен на бензин е като хала ама като сложа на газ и пада мощността ,пробвал съм кви ли не врътки и не се получава както трябва. Аз съм със плочка като тази и изпарител Star Gas .

                      http://www.gasmagazin.com/%D1%81%D0%...%BE%D1%80.html
                      Прикачени файлове
                      Последно редактирано от stanislav13; 22-11-13, 15:48.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Toyota RJ70, 22R-E - обикновен АГУ или газов инжекцион?

                        Кофти е този смесител българския , затова така не ти се получават нещата Моята беше с друг тип филтърна кутия и ето такъв смесител
                        http://www.offroad-bulgaria.com/atta...5&d=1288299433
                        http://www.offroad-bulgaria.com/atta...6&d=1288299435
                        http://www.offroad-bulgaria.com/atta...7&d=1288299438
                        2012 GL350 Bluetec & 2012 Audi A6 Quattro 3.0T & 2013 Audi S6 Quattro 4.0 Biturbo
                        ex-Toyota Land Cruiser FZJ-80 Triple Locked 4.5EFI 1FZ-FE petrol/lpg

                        Коментар


                        • #27
                          От: До: toyota lj 70 -въпрос за газ

                          Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
                          Сега съм намислил един тунинг на газта(махам плочката и разпробивам карбуратора) и ако има положителен резултат ще кажа.
                          Има ли някакъв резултат от разпробиването на карбуратора , с каква плочка си бил преди това .Ако Може и малко снимки .

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X