Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Резервоар Land Cruiser

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Резервоар Land Cruiser

    Колеги искам да попитам как се чисти резервоар на Toyota Land Cruiser 73Двигателя е 2.4TD.Има ли някакви филтри и от къде се засмуква горивото към филтъра Друга капачка от която да се отваря освен тази за горивото има ли Благодаря ви предварително

  • #2
    До: резервоар Land Cruiser

    Най добре се почиства като се свали резервоара от купето и се промие с пароструйка!!!!Освен отвора за сондата и за нивомера други отвори от горе нямаАз така го почистих

    Коментар


    • #3
      До: резервоар Land Cruiser

      Единственя начин да го изчистиш е да го свалиш. В багажника под мокета имаш капак, под който се намира уреда за измеване нивото на горивото, но на място няма как да го изчистиш. Горивото се засмуква през сондата, която накрая завършва с много финна полиетиленова цедка. Мися, че и над сондата имаше капак Не искам да те плаша, но резервоара се сваля доста трудно. Внимавай с тънките маркучи при гърловината. Успех

      Коментар


      • #4
        До: резервоар Land Cruiser

        От резервоара на моята 70-ка излизат 7(или 8 бяха) тръби,и тръбички!
        Цетката на всмукателната сонда я почисти и от вътр.страна!Представлява пластмасов цилиндричен корпус с финна мрежичка.Ще видиш и един метален дълъг цилиндър,и едно пластмасово по-малко цилиндърче на тръбите извън резервоара-отдушници ли,що ли...?!
        През тях прокарах коресилин-за всеки случай...!
        Без сваляне обаче няма да стане!Използвай случая да почистиш,обезмаслиш и промажеш с анти-корозионен грунд,и боя резервоара от външ.страна.Същото направи,и с тръбите,и тръбичките-те винаги са доста ръждясали!
        Успех и снимай кво-що,че мен никак ме няма със снимането и постването впоследствие!
        много автомати-слаби резултати!

        Коментар


        • #5
          До: Резервоар Land Cruiser

          Как се сваля тази цетка?

          Коментар


          • #6
            До: Резервоар Land Cruiser

            Първоначално публикуван от fifko88 Преглед на мнение
            Как се сваля тази цетка?
            Сваляш кръглия капак на сондата(при свален резервоар),който се крепи на 6 винтчета за корпуса на резервоара.Внимателно го изваждаш-за него е хваната тръбичката на сондата,а в края и се крепи на защипване и въпросната цетка.Топи я в съд с коресилин и чисти с малка четчица с твърди косми.
            много автомати-слаби резултати!

            Коментар


            • #7
              До: Резервоар Land Cruiser

              Много се извинявам,колеги,но "цетка" не проихожда ли от "цедене" и не е ли ?"ЦЕДКА".Моля да ме извините,но само питам,понеже "цетка" малко ме смущава.

              Коментар


              • #8
                До: Резервоар Land Cruiser

                Първоначално публикуван от tuni Преглед на мнение
                Много се извинявам,колеги,но "цетка" не проихожда ли от "цедене" и не е ли ?"ЦЕДКА".Моля да ме извините,но само питам,понеже "цетка" малко ме смущава.
                ТВа да ти е смущението,бих ти пожелал!
                И мен ме смущава много,като се пише еФтин(еФтино),което е най-често срещаната правописна грешка тук,ама нито ми е работа,нито ми дреме,че да се "смущавам"чак!Досега на теб не ти ли е направило впечатление,та се Фана за цет(д)ката
                Важното е,че си се изказал с полза по темата!
                Хубава вечер!
                П.С. Инак си прав,че цедка трябва да "проихожда" от цедене...или по-правилно е да се каже произхожда...?))
                Ще се радвам да коригираш занапред всички подобни грешки-дано ти остане време...и желание...!))
                Последно редактирано от mbenz; 01-02-10, 21:09.
                много автомати-слаби резултати!

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X