Обява

Свий
Няма добавени обяви.

2LT - теч от нафтовата помпа

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: 2LT - теч от нафтовата помпа

    Колеги имам спешно питане. Трябва ли след смяна на разпръсквачите да се регулира или ремонтира и помпата? Става дума за 2LT. Помпаджията твърди, че налягането ставало по - високо и без реглаж помпата нямало да може да подава достатъчно гориво. До тоя момент не ми е правила проблеми помпата, нито е имала някакви течове. А причината за проверката и смяна на разпръсквачите е умопомрачителният разход на нафта - около 20+.

    Коментар


    • #47
      От: 2LT - теч от нафтовата помпа

      Първоначално публикуван от Doc Преглед на мнение
      Колеги имам спешно питане. Трябва ли след смяна на разпръсквачите да се регулира или ремонтира и помпата? Става дума за 2LT. Помпаджията твърди, че налягането ставало по - високо и без реглаж помпата нямало да може да подава достатъчно гориво. До тоя момент не ми е правила проблеми помпата, нито е имала някакви течове. А причината за проверката и смяна на разпръсквачите е умопомрачителният разход на нафта - около 20+.
      Колега това след смяна на разпръсквачите ли е или и преди си е бил толкова разхода ?
      Не всичко,което е с две БУЗИ ,е лице !
      ТЕЛ. нула88седем7шест4дведве8

      Коментар


      • #48
        От: 2LT - теч от нафтовата помпа

        Не колега, преди смяната. А новите още не съм ги сложил, понеже ще ги доставят по заявка. Но въпросът ми беше трябва ли задължителен реглаж и на помпата при смяна на разпръсквачи преди събирането на ДВГ - то?

        Коментар


        • #49
          От: 2LT - теч от нафтовата помпа

          Привет.След осн.ремонт на двигателя се оказа,че помпата тече от тук Натиснете снимката за да я уголемите

Име:toyota 1.JPG
Прегледи:1
Размер:26.5 КБ
ID:5689379.Става въпрос за мястото,където е завита частта ,която е в балончето.Има медна дифтунга.Червената стрелка показва мястото,където се връща излишната нафта.Ремонта продължи 2 месеца.Помпата не течеше преди .Частта на англ. е dash pot.Майстора ,който извърши ремонта не разбира от диз.помпи и не посмя да пипа помпата.Тойтата пали и върви ,но капе от това място.Някой може ли да помогне със съвет.
          Последно редактирано от toon4o; 31-10-15, 18:23.

          Коментар


          • #50
            От: 2LT - теч от нафтовата помпа

            Първоначално публикуван от toon4o Преглед на мнение
            Привет.След осн.ремонт на двигателя се оказа,че помпата тече от тук
            Е, баш от темата у Форумо нема как да тече ...
            Не се вижда снимка, р'ъиш ли!
            Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

            Коментар


            • #51
              От: 2LT - теч от нафтовата помпа

              Първоначално публикуван от dedoKoko Преглед на мнение
              Е, баш от темата у Форумо нема как да тече ...
              Не се вижда снимка, р'ъиш ли!
              Малко помощ от дъщерята и всичко се види, ама качество йок,щото от pdf към word

              Коментар


              • #52
                От: 2LT - теч от нафтовата помпа

                Ами пусни го като снимка .jpg . Прикача се еи там от дръвцето в рамка на горния ред
                Така ще се види директно.
                Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

                Коментар


                • #53
                  От: 2LT - теч от нафтовата помпа

                  Първоначално публикуван от toon4o Преглед на мнение
                  Малко помощ от дъщерята и всичко се види, ама качество йок,щото от pdf към word
                  Другия път ползувай Ctrl+c и Ctrl+v за снимка от екрана и ще се вижда ясно!! а там дето си посочил би трябвало да има дихтунги които се сменят!

                  Коментар


                  • #54
                    От: 2LT - теч от нафтовата помпа

                    За дедококо е лесно, ама за дядотунчо е трудно.Ако можеш ориентирай се от обяснението.

                    Коментар


                    • #55
                      От: 2LT - теч от нафтовата помпа

                      Нали и аз това казвам има дихтунга ли, дифтунга ли ама ме е страх да не разцентровам или да не изпадне нещо. затова първо питам.

                      Коментар


                      • #56
                        От: 2LT - теч от нафтовата помпа

                        Май имаме познал питанката- прочутият агент Боев, с кодово име Бочо64.

                        П.П. Тунчо има си темичка- как да прикачаме снимки.
                        Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

                        Коментар


                        • #57
                          От: 2LT - теч от нафтовата помпа

                          Първоначално публикуван от dedoKoko Преглед на мнение
                          Май имаме познал питанката- прочутият агент Боев, с кодово име Бочо64.

                          П.П. Тунчо има си темичка- как да прикачаме снимки.
                          Обещавам да я прочета и повече да не качвам подобни изпълнения.

                          Коментар


                          • #58
                            От: 2LT - теч от нафтовата помпа

                            Това в балончето на тази картинка с много фантазия прилича на винта за количество.На него има и гумен "О" пръстен.Ако съм познал от снимката - сменяш го този пръстен и уплътнителната шайба с нови и ще престане да тече.
                            Какво го е страх твоя майстор.Сменявайте смело.После дебита ще го догодите.
                            Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                            Коментар


                            • #59
                              От: 2LT - теч от нафтовата помпа

                              Първоначално публикуван от dedoKoko Преглед на мнение
                              Май имаме познал питанката- прочутият агент Боев,
                              Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
                              Това в балончето на тази картинка с много фантазия прилича
                              Тц, не съм познал!! Жеко позна!!

                              Коментар


                              • #60
                                От: 2LT - теч от нафтовата помпа

                                Благодаря, но щом ще трябва да се донастройва,ще се ходи при майстор.Явно самата смяна е лесна.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X