Обява

Свий
Няма добавени обяви.

TOYOTA FJ CRUISER

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: TOYOTA FJ CRUISER

    Този път просто реших да градя върху чисто нов автомобил.
    Аман от: всичко е супер само спирачките малко.....
    или: много е добре само трета изключва.....
    и малко ми хърка стартера ама той бендекса е виновен и т.н
    Иначе и мен ме боли сърцето на какво ще заприлича след няколко разходки, ама какво пък, онези зад океана се мъчат с нови коли, ние да не сме по необразовани ли, по-нова нация ли кво ли та да не заслужаваме.
    Преработки от сега виждам че ще има, но няма да го режа както бих нарязал Самурай или Паджеро 1, та да си направя бъги.

    Абе не може при толкова много ФЖ-круизери по улиците да няма един по-луд дето да следи форума.

    Коментар


    • #47
      До: TOYOTA FJ CRUISER

      Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
      А ти не караш ли?
      Засега още го глася и доизкусурявам, нямам много лични наблюдения.
      А и ако много карах щеше да ме пише по вестниците.
      Та мисълта ми беше да обменя опит, да го не "предобря" без нужда или нещо такова.

      Коментар


      • #48
        До: TOYOTA FJ CRUISER

        За паркетниците сте много прав "дядо владо"
        Имах къса Витара 89г, бях си я попреработил сам, катереше от място кръгли камъни 50см. а за сняг и кал с нужните гуми беше ..... абе кеф.
        Давам и 5единици за проходимост
        Купих Гранд Витара 2,5 V6 2001г автомат. Ако си с гуми и я караш с чалъм ставаше за сняг и кал само някакъв път да има отдолу.
        Давам и 4 единици за проходимост
        Сега имаме от новите Гранд Витари 2.0 бенз ръчка. Ако някой си търси лека кола мога да му я продам. За асфалт става ама да е гладък че....
        Давам и 0единици за проходимост

        Коментар


        • #49
          До: TOYOTA FJ CRUISER

          Първоначално публикуван от batvaljo Преглед на мнение
          Абе не може при толкова много ФЖ-круизери по улиците да няма един по-луд дето да следи форума.
          Има бе.......БатВальо му викат
          Майтапа на страна, аз си крада идеите или си попълвам част от дупките в знанията от американския афтермаркет Гледам какво предлагат и какво са направили и си мисля дали ми харесва или не, дали ми трябва или не и дали с флекс и бормашина (вместо струг) мога да го направя......обикновенно НЕ ама поне съм пробвал
          Моя личен опит от Джипчо - складирал съм си го из целия гараж насипно по пода, в кутии и дори в пощенски пликчета и съм си написъл кое от къде е , след кое е и какво има да се прави за да стане така както аз го искам + че съм си купил дебела книга за дадения модел ( отделно форума )
          Желая бърз и успешен UP-грейд
          0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

          Коментар


          • #50
            До: TOYOTA FJ CRUISER

            Ето че ми даваш идея.
            Добре че му разбирам на американския, че там едвали таквоз............ на български си хортуват.

            Коментар


            • #51
              До: TOYOTA FJ CRUISER

              айде и аз да се похваля, купих FJ Cruiser от щатите и го чакам да пристигне средата на ноември!

              Коментар


              • #52
                До: TOYOTA FJ CRUISER

                Честито.
                "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                Коментар


                • #53
                  До: TOYOTA FJ CRUISER

                  Честито
                  Значи не съм единствения дето оцени тая машинка
                  Моята е почти без екстри - планинарска работа
                  Само гумен под, багажник на покрива и ал. джанти, друго няма

                  Коментар


                  • #54
                    До: TOYOTA FJ CRUISER

                    моята е със офроуд пакет, автомат, парт тайм но без багажник.

                    Коментар


                    • #55
                      До: TOYOTA FJ CRUISER

                      Първоначално публикуван от batvaljo Преглед на мнение
                      Взех си големия талон. Още не съм подкарал реално колата.
                      Мисля да поръчам ARB лифт и метални брони с лебедка и т.н.
                      колега поръча ли нещо за колата? Интересува ме на какво си спрял като брони и лифт. Аз в момента обмислям частите които да поръчам.
                      и за сега съм се спрял на тези:
                      http://www.central4wd.com/inventorydetail.aspx?page=id%7C32629;folder%7C32672
                      http://www.central4wd.com/inventorydetail.aspx?page=id%7C36476;folder%7C36473
                      http://www.central4wd.com/inventorydetail.aspx?page=id%7C33998;folder%7C32668
                      http://www.central4wd.com/inventorydetail.aspx?page=id%7C64930;folder%7C64928
                      http://www.central4wd.com/inventorydetail.aspx?page=id%7C25360;folder%7C32660
                      http://www.socalsupertrucks.com/productdetails.jsp?pointer=426&subcatpointer=8&make=TOY&model=FJ&year=2007&drive=4WD http://www.inchwormgear.com/store/product_info.php?products_id=58
                      http://www.purefjcruiser.com/catalog/toyota/pfj_roofrack.php

                      P.S. моля за мнение и от останалите колеги

                      Коментар


                      • #56
                        До: TOYOTA FJ CRUISER

                        кажи ми твоето мнение за въпросния джип, все пак имаш пряко наблюдение относно машинката

                        Коментар


                        • #57
                          До: TOYOTA FJ CRUISER

                          ами колата пристига утре и все още нямам преки впечатления. Надявам се скоро да мога кажа повече за колата

                          Коментар


                          • #58
                            До: TOYOTA FJ CRUISER

                            Здравейте!
                            Закупих едно от тизи "мече"-та (определението ми харесва, макар мотора да реве като нещо по-кръвожадно ). Подробности в подобната тема - "FJ Cruiser".
                            МАШИНИТЕ са за да СЛУЖАТ на ХОРАТА
                            [I][SIZE=1](т`ва нещо от законите на роботиката...)[/SIZE][/I]

                            Коментар


                            • #59
                              До: TOYOTA FJ CRUISER

                              Предложение:
                              (нищо не казвам за дилърите на Тойота в БГ, нито за т.нар. "фирмен" сервиз - да спомена само: потърсих си теглич за FJ-я и "професионалиста" ми предложи за TLC, та се наложи да обясня за 6-7 минути, че има и други модели Cruiser-и. Това страшно озадачи чавека зад щанда... и докато не му показах снимки от GSM-а, не хвана вяра!...)
                              Хора дайте идея за смислен сервиз - в друга тема на форума (по-тясно ориентирана към модела FJ) предложих това, но има само един откликнал на идеята да връча MANUAL GUADE-да на "майстора" - за да не се налага да се самообучавам в ремонтите... А то този момент идва (къде по-скоро, къде по-назад във времето..)
                              МАШИНИТЕ са за да СЛУЖАТ на ХОРАТА
                              [I][SIZE=1](т`ва нещо от законите на роботиката...)[/SIZE][/I]

                              Коментар


                              • #60
                                До: TOYOTA FJ CRUISER

                                batvaljo, bodevb.. каде се дянахте? Да Ви кажа хубавата новина:
                                аз съм лудия фен, дето го търсите из форума
                                малко по-отговорно:
                                действително съм фен на този автомобил - още от представянето като концептуален през 2003 на автоизложението в ЛА. после имаше малко инфо-затълнение (или просто аз не се справях с намирането на инфо), но като се появи серийното производство - в края на 2006, повече от година съм сравнявал ТТ-данните на FJ-я с всичко що може да мине за офф-роуд. Мога да споря (аргументирано) с всеки дето се превъзнася по кой да е друг модел, на коя да е друга фирма!..говоря за серийно, конвейрно, стандартно оборудвана жипка: няма аналог!!! В баланса задължително следва да се включи и най-важното..цената. Тя също няма аналог. Много се чудех как така разликата с ТЛС е над 30`000щ.д., при условие, че нещата клонят твърдо към FJ?... Отговорите са два: на FJ му липсва паркетен лукс и копчалъци по таблото, покрай и над него ( в този смисъл - един от дилърите ме светна що са толкова груби, сиреч - големи, копчетата по таблото на FJ-я.. ами за да не се налага да ги търсиш докато маневрираш в местност, където условията не предполагат глезотии!). Да - по тази причина е с евтина пластмасария - това от една страна, но от друта - не му мислиш: една бърсалка и е като от конвейра!
                                Втората причина (разбрах я след покупката - щото тогава кумът ми се върна от Китай - човека там си живее) - ами, приятели, за съжаление машините се сглобяват там...Тойта има два завода - и в двата ги правят. Добрата новина е, че сърцето е Японско - мотора се произвежда в Япония от HINO Motors (фирма специализирана за производство на машини, които са от клас HEAVY DUTY!!!), още - платформата е на ТЛС, но е оздравена със стоманени пластини, което позволява по-голямо усукване, без да се предизвика деформация - както това ще се случи на могъщите ТЛС и т.н., и т.н., и т.н.....
                                НЯКОЙ ДА КАЗВА "НЕ"?!?.... не чувам.
                                И така е правилно!!!
                                МАШИНИТЕ са за да СЛУЖАТ на ХОРАТА
                                [I][SIZE=1](т`ва нещо от законите на роботиката...)[/SIZE][/I]

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X