Обява

Свий
Няма добавени обяви.

2-LT - скорост, обороти, предавателни числа в моделите

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • 2-LT - скорост, обороти, предавателни числа в моделите

    Прави ми впечатление,че 2-ЛТ мотора се вгражда в доста модели-70,73,Фор-рънър,Хай-лукс,и може би още в някой?
    Моето магаре(70-ка) тежи 1750 кг.,и скорости над 100км/ч усещам,че не са препоръчителни за продължително време.При тази скорост оборотите на мотора са точно 2600об/мин. на 5-та.При другите модели същото ли е,или скоростната кутия е по-"разтоварена",и при еднакви обороти скоростта е по-висока при положение,че 70-та е може би по-лека?Или греша?
    Последно редактирано от Yaro; 07-10-10, 20:39.
    много автомати-слаби резултати!

  • #2
    До: 2-LT в различни модели

    Колега тук от голямо значение играят диференциалите,тези с 2-LT мотора обикновенно носят 4.88 диференциали които доста бавни,тъи като този мотор не е надарен с моща която желаем.За сравнение ще ти дам пример с мойта тойота,която е 4.2атмосферна с присадена турбина(1HZ).Беше с диф 4.11 на 8" и с 2000об/мин.Вървеше с 100км.След като ги строшихме сложих 4.56 8" и вече оборотите станаха 2400 на 100 км.А ако сложа 4.88 сигурно оборотите ще са там някъде.
    ТЛК FJ40,FJ55,FJ70,FJ73-4.2 1-hz+TURBO Удоволствието да караш TOYOTA.

    Коментар


    • #3
      До: 2-LT в различни модели

      Първоначално публикуван от didooo
      Колеги , някой карал ли си е джипката (с този двигател) с олио ?
      Отзиви ?
      Не бих посъветвал никой да си кара возилото с олио!Освен,ако не го е прежалил...
      По питането на колегата не мога да съм полезен,понеже не съм карал с олио,а и не мисля никога да го правя.
      На олио по-издръжливи са дизелите с редова помпа,но пак не си е работа...
      много автомати-слаби резултати!

      Коментар


      • #4
        До: 2-LT в различни модели

        Първоначално публикуван от flex Преглед на мнение
        Колега тук от голямо значение играят диференциалите,тези с 2-LT мотора обикновенно носят 4.88 диференциали които доста бавни,тъи като този мотор не е надарен с моща която желаем.За сравнение ще ти дам пример с мойта тойота,която е 4.2атмосферна с присадена турбина(1HZ).Беше с диф 4.11 на 8" и с 2000об/мин.Вървеше с 100км.След като ги строшихме сложих 4.56 8" и вече оборотите станаха 2400 на 100 км.А ако сложа 4.88 сигурно оборотите ще са там някъде.
        1KD-то оригинално (на 120-ка) нямам представа с какви предавателни числа е, най-много да е 4.11, но при мен (3.0тд) с 4.88 в моста и на 5та:

        - при 100км./ч. съм на около 2.400об./мин.
        - и при 130км./ч. съм точно на 3.000об./мин.

        Скоростта е мерена по gps, но съвпада със скоростомера, джипката е 33" гума.

        Просто за информация, за сравнение с 80-тка със стандартни предавалтелни числа (4.11), 33" гуми, 4.2тд, независимо дали ръчка (на 5та) или автомат на 100км./ч. е ~2.100-2.200об./мин.

        Коментар


        • #5
          До: 2-LT в различни модели

          А на нашите каква е помпата - редова или друга?
          TLC: LJ70 2LT ; FJ80 3FE

          Коментар


          • #6
            До: 2-LT в различни модели

            Първоначално публикуван от didooo Преглед на мнение
            А на нашите каква е помпата - редова или друга?
            Не е редова-роторна е
            много автомати-слаби резултати!

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X