Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Питане за два предпазителя на LJ-70

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Питане за два предпазителя на LJ-70

    Искам да попитам сведущите за два предпазителя,които са най-отгоре в отсека,който е отвътре вляво в краката на шофьора-със странна форма са-правоъгълни кутиийки със заоблени ръбове,като за единия пише "Power"-20A,а за другия "Heater"-30A.Опитах се някак да ги отворя,за да почистя евентуално клемите и гнездото им,ама не се дават!Реших да не напъвам,а да попитам тук,като как се свалят,и това "Heater" да не е за подгрева,че както писах отскоро ми върти номера-тази сутрин подгря,ама преди малко магарето пак хвърли къч-лампата за подгрев присветва мигновенно,някакво реле изцъква,и това е-няма подгрев!
    И още едно питане,моля-на левия подкалник от акумулатора назад(към водача)има една джаджа,която прилича на електромотор(или на шалтер),покрита е с пластмасово капаче,което се защипва за металния корпус,а отпред има два сравнително дебели кабела затегнати на шпилки с гайки 10-ки....Съжалявам,че не мога да пусна снимки,че стана съвсем тъмно...
    много автомати-слаби резултати!

  • #2
    До: Питане за два предпазителя на LJ-70

    За това ли става въпросВ тази тема има писаноhttp://forum.offroad-bulgaria.com/sh...E+%F0%E5%EB%E5

    А тези предпазетели са захванати с болчета!!!!!!!Зада ги свалиш трябва да откачиш целия блок за предпазителите иот задния край да ги освободиш.Предполагам че са направени така понеже ампеража там е силен и да не нагряват при хлабава връзка.Търси причината за подгряването или във температурният датчик който е монтиран на блока на двигателя или във реле времето което се намира от десния край под жапката отстрани зад кората!!!!!!!!
    Прикачени файлове
    Последно редактирано от joro-g; 22-10-09, 21:10.

    Коментар


    • #3
      До: Питане за два предпазителя на LJ-70

      Първоначално публикуван от joro-g Преглед на мнение
      За това ли става въпросВ тази тема има писаноhttp://forum.offroad-bulgaria.com/sh...E+%F0%E5%EB%E5

      А тези предпазетели са захванати с болчета!!!!!!!Зада ги свалиш трябва да откачиш целия блок за предпазителите иот задния край да ги освободиш.Предполагам че са направени така понеже ампеража там е силен и да не нагряват при хлабава връзка.Търси причината за подгряването или във температурният датчик който е монтиран на блока на двигателя или във реле времето което се намира от десния край под жапката отстрани зад кората!!!!!!!!
      А-баш за тази джаджа ми беше питането,Жоро!Ама отляво до горивния филтър има също едно реле,което се намира в кухината между калника,и подкалника,и на него си пише,че е реле за подгревните свещи....колко релета участват в подгряването на тейзи магарета,бре
      Са ще прочета пак къде казваш,че се намира онВа температурно реле(датчик),и другото реле.......-отдясно дето било...ама в моторния отсек ли е,или вътре в купето...?
      Последно редактирано от mbenz; 22-10-09, 21:42.
      много автомати-слаби резултати!

      Коментар


      • #4
        До: Питане за два предпазителя на LJ-70

        Първоначално публикуван от mbenz Преглед на мнение
        А-баш за тази джаджа ми беше питането,Жоро!Ама отляво до горивния филтър има също едно реле,което се намира в кухината между калника,и подкалника,и на него си пише,че е реле за подгревните свещи....колко релета участват в подгряването на тейзи магарета,бре
        Са ще прочета пак къде казваш,че се намира онВа температурно реле(датчик),и другото реле.......-отдясно дето било...ама в моторния отсек ли е,или вътре в купето...?
        Във купето отдясно доло където са краката на пасажера.Значи това реле енаправено така че няма разваляне понеже преди него има две три защити ккито първи изгарят ако се случи нещо!!!!!!И друго ел инсталацията е направена така че се използва повече масата за прекъсване от колкото плюса.З атова прегледай добре буксите на релетата и ако е необходимо ги напръскай с контактен спрей.Да не би да е окислило някъде и да прави мизерии!!!!!!!Температурният датчик е монтиран във блока на двигатела-ако не се лъжа е обозначен със зелена букса и се намира под смукателните тръби -то там върви целия пакет за подгряването и за съпротивленито което е поставено във смукателните тръби !!!!!!!!
        Последно редактирано от joro-g; 22-10-09, 21:54.

        Коментар


        • #5
          До: Питане за два предпазителя на LJ-70

          Първоначално публикуван от joro-g Преглед на мнение
          Във купето отдясно доло където са краката на пасажера.Значи това реле енаправено така че няма разваляне понеже преди него има две три защити ккито първи изгарят ако се случи нещо!!!!!!И друго ел инсталацията е направена така че се използва повече масата за прекъсване от колкото плюса.З атова прегледай добре буксите на релетата и ако е необходимо ги напръскай с контактен спрей.Да не би да е окислило някъде и да прави мизерии!!!!!!!Температурният датчик е монтиран във блока на двигатела-ако не се лъжа е обозначен със зелена букса и се намира под смукателните тръби -то там върви целия пакет за подгряването и за съпротивленито което е поставено във смукателните тръби !!!!!!!!
          Уффф...абе правилно се ориентирах аз,че магарето не е за подценяване!Дотук където-каквото съм разглобил,разчекнал,разръчкал и т.н. е изглеждало учудващо добре и никакви окиси,или мръсотии не е имало,ама то много джвъчки,и джаджи,бе-ужас!
          Благодаря за съветите,Жоро-тези дни ще се овъргалям пак навсякъде,пък дано му хвана причината!
          много автомати-слаби резултати!

          Коментар


          • #6
            До: Питане за два предпазителя на LJ-70

            На моята два пъти ми гори по една свещ,и тогава неиска да подгрява,може някоя свещ да ти върти номера.
            878940653

            Коментар


            • #7
              До: Питане за два предпазителя на LJ-70

              Първоначално публикуван от Георги Преглед на мнение
              На моята два пъти ми гори по една свещ,и тогава неиска да подгрява,може някоя свещ да ти върти номера.
              Хм...не виждам логика,освен,ако свещта не е окъсила напълно...?
              Аз имах подгряване,докато нямах свещи...!Сега явно големият ток от новите и здрави свещи върти номера...тези дни не съм имал проблеми,но и времето се постопли...като застудее пак ще видим...
              Продължавам с разглобяване на клеми,и маси и почистването им-почти не останаха...
              много автомати-слаби резултати!

              Коментар


              • #8
                До: Питане за два предпазителя на LJ-70

                Да ти кажа честно,купувал съм си за леката кола свещи BERU,едната неможа да искара цял ден.
                878940653

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X