Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Допълнителна светлина за заден ход

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Допълнителна светлина за заден ход

    Здравейте колеги,
    Може ли схема как да свържа допълнителна светлина (лед бар) който да свети назад като искам когато включа на задна да светва, но също и да има отделно копче чрез което също да мога да я включвам когато ми се налага, а колата да не е на задна примерно само за освятяване при кампингуване.

  • #2
    Колата е TOYOTA FJ CRUISER

    Коментар


    • #3
      Реле и копче кабелите за ремаркето,имаш ги тия кабели прекрасни вече, включваш копчето и свети като си на задна.
      Директно директно кьм лед бара с бушон на захранващия кабел,свети когато си поиска; без значение дали джипката работи или е на задна.

      Най-лесно е 2 различни светлини - малка/и през бушон към задната и голям бар през реле и копче за осветяване на всичко зад теб.

      На комбито съм с 5 светлини на задна през копче зад бронята,включваш задна и 5 “крушки” светят,така си стоят включени,ако се заяде полицая бьркам под бронята и изключвам бушона,остават да светят само оригиналните 2 за заден ход.


      Отделно имам 2 малки бара през реле с копче,единия жълт за мъгла и единия разпръсната Бяла светлина,на бърза връзка са та мога да изключа или само единия или двата и да вържа странично ЛЕД тяло ако трябва да осветявам в страни от колата.

      Снимки искаш ли?
      TOYOTA SEQUOIA ‘11
      W140 S420 '99

      Коментар


      • #4
        Тук липсва малкия жълт бар,но той се слага за 2 минути с кабел 1>2

        Всичко което е бяло на задника и свети на заден ход в момента.при изключен бушон светят само оригиналните на Боабаба
        TOYOTA SEQUOIA ‘11
        W140 S420 '99

        Коментар


        • #5
          Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
          Реле и копче кабелите за ремаркето,имаш ги тия кабели прекрасни вече, включваш копчето и свети като си на задна.
          Директно директно кьм лед бара с бушон на захранващия кабел,свети когато си поиска; без значение дали джипката работи или е на задна.

          Най-лесно е 2 различни светлини - малка/и през бушон към задната и голям бар през реле и копче за осветяване на всичко зад теб.

          На комбито съм с 5 светлини на задна през копче зад бронята,включваш задна и 5 “крушки” светят,така си стоят включени,ако се заяде полицая бьркам под бронята и изключвам бушона,остават да светят само оригиналните 2 за заден ход.


          Отделно имам 2 малки бара през реле с копче,единия жълт за мъгла и единия разпръсната Бяла светлина,на бърза връзка са та мога да изключа или само единия или двата и да вържа странично ЛЕД тяло ако трябва да осветявам в страни от колата.

          Снимки искаш ли?
          Ако не те затруднявам качи някоя снимка.
          Да, разбрах ги тези варианти. Значи ако се включи лед бара директно към задната, плюс на бара към плюс на задната и маса на бара към маса на колата не е нужно реле, така ли? Лед бара го дават 180W. В този вариант когато дам лоста на задна ще свети и лед бара заедно със светлината за задна. Обаче мен ме интересува дали към тази схема може да се добави и ключ с който да включвам и изключвам бара когато искам. Намерих една схема за свързване на дневни светлини и якоригирах за моя случай, обаче не знам дали ще стане така. Ако оригиналната инсталация на колата прекъсва минуса когато изключиш задната тогава няма да стане както го мисля ако обаче прекъсва плюса би трабвало да стане. Не съм наясно с тоците затова питам преди да изгоря нещо.
          Прикачени файлове

          Коментар


          • #6
            Реле и бушон ВИНАГИ ти трябват,тоя 180 вата да кажем много грубо са 15 ампера или двойно на бушона който ти захранва задните светлини, включиш ли бара директно ще ти изгори бушона.

            От плюса за задните взимаш сигнал към релето,него го захранваш с дебел кабел към батерията на колата с бушон до батерията.Релетата при мен са 35-40 амперови от компресор за въздух,че ги товаря малко повече от нормалното,ти и с 30 си ОК.

            https://www.drive2.ru/l/4722501/


            Аз пак съветвам тоя 180 вата бар да е през реле и копче без да е вързан за задните светлини,да можеш да го включваш когато си искаш / да си провериш товара в ремаркето на магистралата в 1 сутринта със 120 км/ч примерно /

            Отделно малки ЛЕД тела връзваш към задните като сигнала го теглиш от кабела за задната светлина реле и бушон/включвател / тоя бушон може да не ти е в колата,моя е зад задната броня /

            Е сега като се събуди сина ще ти снимам комбито на какво прилича светнато даже през деня.
            TOYOTA SEQUOIA ‘11
            W140 S420 '99

            Коментар


            • #7
              Ето една схема с три релета. Задната светлина работи с копче, или когато се включи задна скорост, но само при включени габарити, или само когато е тъмно. Дано схемата е разбираема...

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SHEMA.jpg
Прегледи:313
Размер:216.7 КБ
ID:6948439
              Only after the last tree has been cut down,
              Only after the last river has been poisoned,
              Only after the last fish has been caught,
              Only then will you find that money cannot be eaten.

              Коментар


              • BENZBOSS
                BENZBOSS коментира
                Редактиране на коментар
                Ти го съсипа,той се чуди дали реле да слага,а ти му наби 3 😂😆, не че е лошо ма тоя бар като светне като включи задна и ще го псуват у сьседния квартал.
                Верно,че сега е момента да го измисли,така или иначе ще дърпа кабели и релета.

              • blackfirefly
                blackfirefly коментира
                Редактиране на коментар
                Значи този лед бар ще е екстра за тези които ти карат на дълги отзад.

              • BENZBOSS
                BENZBOSS коментира
                Редактиране на коментар
                Само да не е полицай,че глобата не ти мърда,иначе е идеално вместо да му размахвам среден пръст през прозореца.

            • #8
              Първите 2 снимки - свети без да работи колата,копче през бушон за задните барове и копче през бушон за предните светлини за дебнене на канавки.
              TOYOTA SEQUOIA ‘11
              W140 S420 '99

              Коментар


              • #9
                Странични светлини,с кабел удължавам до палатка,съседна кола или ремонтни светлини,с магнит лепя къде ми трябва,буксата е същата като светлините на задните барчета.

                Светлини за заден ход,така свети малко години вече и още не се е заял никой полицай,ако се заяде изключвам бушон/копче под задната броня и остават да светят само оригиналните. Ако много ми е тъмно включвам и барчетата,но за нормално каране на задна не ми се е налагало още.
                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                W140 S420 '99

                Коментар


                • #10
                  Габарити / тия за мъгла са 7 пъти по-силни от оригиналните 35 ватови светлинки, на късо са към габаритите,не ти ги гаси като си на дълги /, къси,дълги почти оригинал, дълги с допълнителните през реле като дърпа сигнал от дългите / да му присветкам с всичко ако съм на кеф / и дълги плюс канавките.

                  Малко е светло и са кофти снимките,като ми поразмине малко пиенето ще я набутам в гората за по-добри снимки довечера.


                  Отнасям темата,че питаш за реле 15 долара пък давам идеи за светлини с цена умножена по 100 ма е така за идея да имаш,ако ти е много тъмно в тъмницата.
                  Последно редактирано от BENZBOSS; 24-12-23, 02:03.
                  TOYOTA SEQUOIA ‘11
                  W140 S420 '99

                  Коментар


                  • #11
                    Честита Нова Година!
                    Благодаря на всички за онформацията. Вързах ги с копче през реле и предпазител като пуснах нови кабели от акумулатора до отзад до лед бара. Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1704187836302.jpg
Прегледи:268
Размер:437.7 КБ
ID:6949904

                    Коментар


                    • BENZBOSS
                      BENZBOSS коментира
                      Редактиране на коментар
                      Дано са ти дебели кабелите

                      Аз съм си дръпнал едни дебели директно към батерията към които съм вързал вход за запалка за да си зареждам батерията,да си включа хладилника без да разчитам на кекавите тънки кабели които оригинално се ползват от Тойота,да си включа малкия компресор за гуми без да ми работи колата,допълнителни светлини като сме на палатка,жълти за мъгла или прахоляк……..е такива глупости

                    • blackfirefly
                      blackfirefly коментира
                      Редактиране на коментар
                      Честито! Вместо копче, можеше да сложиш нещо подобно https://www.ultralux.bg/bg/kontroler...-12-24-v-dc-8a и те ти управление на ламБата с дистанционно..

                  • #12
                    Benzboss
                    Кабелите са 2 x 1кв. многожилни, ползвам ги само за този лед бар, засега. Иначе отзад имам оригинална букса с инвентор със 110 V, мисля да я ползвам за хладилник, дават я от 100 до 400 W. Хладилника е до 60W, така че предполагам ще стане ама не знам дали няма да трябва още един акумулатор, ще разбера като го ползвам известно време.
                    Blackfirefly
                    Това е интересно наистина. С него ще може да се намаля интензитета ако е необходимо да свети по-дълго време и да харчи по-малко, предполагам когато съм на палатка.

                    Коментар


                    • BENZBOSS
                      BENZBOSS коментира
                      Редактиране на коментар
                      И мойта има и инвъртъра работи май само като работи колата / това трябва да си го провери-обаче,тук не ми вярвай / и кекав изход за запалка има в багажника,и той става само за много нежни неща.


                      На мойто комби имам и 50 вата соларно панелче на предния капак към соларен контролър,11 дни хладилник 88 бири размер си го държи на кокьл при температури до 35 градуса вън,всеки ден се караше колата обаче,а през ноща никой не го закача.
                      Последно редактирано от BENZBOSS; 08-01-24, 19:55.

                  • #13
                    Соларния панел от Алиекпрес ли го взе? Ако може дай повече инфо за него.

                    Коментар


                    • #14
                      Amazon че на мен ми е лесно

                      50 вата е,имам и 60 резерва LENSUN ETFE,90 долара май беше,лепиш го с магнитни листове за снимки на гърба му и 2 малки магнита в предната част,до 180 не мьрда,соларен контролър Victron smart 15 MPPT от ляво на педалите,подържа и 2 по 200 вата ако ми трябват,изходи под волана и до левия фар
                      TOYOTA SEQUOIA ‘11
                      W140 S420 '99

                      Коментар


                      • #15
                        Да-а-а-а, много е изнервящо някой да кара на дълги зад теб, а ти нищо не можеш да направиш.
                        Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                        Коментар


                        • BENZBOSS
                          BENZBOSS коментира
                          Редактиране на коментар
                          Винаги можеш да намалиш,пускаш го пред теб и му палиш ушите……..ако не ти работят баровете на задника

                        • Тропчо
                          Тропчо коментира
                          Редактиране на коментар
                          Аре бе! Ше пусна някой да ме изпревари! Ти да не си луд?

                        • BENZBOSS
                          BENZBOSS коментира
                          Редактиране на коментар
                          Даже с усмивка го пускам……….като знам на какво ше се набоде,децата даже имат навик да си оставят Айпадите при тая маневра

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X