Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Изчезнаха задни светлини

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Изчезнаха задни светлини

    Колеги изчезнаха ми задни светлини(при включване на задна), бушона е здрав, а до него не стига ток като го мерих, къде да търся проблема.

  • #2
    Забравих Toyota 4runner 2.4 td 93 г.
    ​​​​

    Коментар


    • #3
      Колега здравей!Виж си датчика за вкл на задна предавка, намира се на скоростната кутия.Също прегледай кабелчето към него.На 99% от Тойотите този датчик е един и същ.Ако не ме лъже паметта, е с размер 27мм за ключ или дълбока чашка, че отгоре му стои буксата за кабелчето.Има алуминиева шайба за уплътняване към корпуса на кутията.Номер по Тойота 84210-12040.Аз бих казал сменяй с по-нов, защото контактите му вътре са износени.
      Със здраве и успех!
      Последно редактирано от metotem; 03-05-23, 02:38.
      1999 4Runner 3RZ/ 4Runner 1KZT/ 4Runner 5VZ

      Коментар


      • #4
        Дойдоха светлините от само себе си, засега 2 дни няма проблеми. Ще го видя този датчик, а реле дали има и кое е.

        Коментар


        • #5
          Не съм сигурен дали има реле, все пак са само 2 сравнително слаби крушки.Може да се появят светлините и пак да изчезнат и така няколко пъти докато изчезнат завинаги.Така се случва като се износват контактите на тоз датчик.
          Но ако искаш повече инфо и ако си в групата 4Рънер България на фейса, питай сина ми, Павел, който е модератор там, защото той има доста повече идея за тоци по Тойоти от мене, моите познания са повечето в механиката.
          1999 4Runner 3RZ/ 4Runner 1KZT/ 4Runner 5VZ

          Коментар


          • #6
            Благодаря колега, ще го поръчам датчика и ще го сменя

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X