Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ремонт на радиатор или закупуване на нов

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ремонт на радиатор или закупуване на нов

    Здравейте колеги, тойотата е 4runner, 2LT, ръчни скорости, по номера на рамата е произведена 1990 г, японска сглобка. Наскоро след като я купих, установих, че просълзява радиатора. Докато загрее пуска малко антифриз, като стигне работна температура или малко след това спира. Загубата на антифриз не е голяма, но и не искам да я карам така, най малкото не се знае кога ще потече сериозно, а последствията... Радиаторът е изцяло месингов. Има ли все още в София майстори, които ремонтират радиатори, някой ползвал ли им е услугите, къде не бива да ходим? Заслужава ли си такъв ремонт или да стискам зъби и да поръчвам нов? Какво бихте ми препоръчали вие? Ако е нов, има ли бюджетен вариант и струва ли си? Изобщо всяко мнение или съвет ще ми са от полза? Не можах да намеря подобна тема, но ако има, ще помоля модератор да премести на правилното място! Благодаря ви предварително!
    Honda CRV-1998 г. 128 к.с. продадена
    Honda CRV- 2004 г. 150 к.с. бензин

  • #2
    Ако е месингов,струва си човек да опита да го залепи при майстор.Провери в Нет-а къде в София има майстор.Резултатът зависи и къде точно е пукнат.Добрият майстор накрая ще му направи и тест под налягане.Евтините не си струват риска-може да те остави насред път

    Коментар


    • #3
      Не се броя за майстор, ама мога да опитам да ти го направя. Запоявал съм дестки радиатори, разбира се не всички успешно, но ако не държиш 100% на естетиката вероятно ще стане по-здрав от нов. Говорим само за Месинг или Мет
      Път е мястото, през което възнамерявам да премина!
      0884837709
      0878383528

      Коментар


      • #4
        Благодаря за предложението! Проучвам цените в Гърция, имам приятел там и в Шотландия, там живее братовчедка ми. Ако ме уплашат с цени, ще пиша.
        Honda CRV-1998 г. 128 к.с. продадена
        Honda CRV- 2004 г. 150 к.с. бензин

        Коментар


        • SuperCharged
          SuperCharged коментира
          Редактиране на коментар
          Цените в Шотландия може и да не те уплашат, но имай пред вид, че ако се стигне до доставка, в БГ ще има мито.

      • #5
        Това, дето като загрее спира да тече... сигурен ли си, че е спукан или е разхлабено някое упрлътнение?
        Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

        Коментар


        • #6
          Уплътнение, имаш предвид маркуч? Не е маркуч. Точно в горния десен ъгъл, между питата и металната вертикална част, не знам точно как се казва, даже и боята на ламелите е паднала.
          Honda CRV-1998 г. 128 к.с. продадена
          Honda CRV- 2004 г. 150 к.с. бензин

          Коментар


          • #7
            Първоначално публикуван от rivan Преглед на мнение
            Здравейте колеги, тойотата е 4runner, 2LT, ръчни скорости, по номера на рамата е произведена 1990 г, японска сглобка. Наскоро след като я купих, установих, че просълзява радиатора. Докато загрее пуска малко антифриз, като стигне работна температура или малко след това спира. Загубата на антифриз не е голяма, но и не искам да я карам така, най малкото не се знае кога ще потече сериозно, а последствията... Радиаторът е изцяло месингов. Има ли все още в София майстори, които ремонтират радиатори, някой ползвал ли им е услугите, къде не бива да ходим? Заслужава ли си такъв ремонт или да стискам зъби и да поръчвам нов? Какво бихте ми препоръчали вие? Ако е нов, има ли бюджетен вариант и струва ли си? Изобщо всяко мнение или съвет ще ми са от полза? Не можах да намеря подобна тема, но ако има, ще помоля модератор да премести на правилното място! Благодаря ви предварително!
            Има едни "майстори" на ул. Зайчар не ходи при тях късно прочетох коментарите в нета за тях и изгорях и аз.

            Коментар


            • #8
              Приятел си е правил радиатора при човек в Требич, разглобяване, шомполиране, надуване на 2 АТМ и гаранция. Звучи добре, чакам да ми даде координати. Чакам и цени от Гърция. В Солун имало логистичен център на Тойота, дано се подкваси морето.
              Honda CRV-1998 г. 128 к.с. продадена
              Honda CRV- 2004 г. 150 к.с. бензин

              Коментар


              • #9
                Съжалявам за поредния пост, няма опция за редакция с прилагане на снимка Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG-d9ed3c055765a7b505f671c2ed4ba6c2-V.jpg
Прегледи:492
Размер:562.6 КБ
ID:6913331
                Прикачени файлове
                Honda CRV-1998 г. 128 к.с. продадена
                Honda CRV- 2004 г. 150 к.с. бензин

                Коментар


                • #10
                  Колко пари е нов радиатор ? А за ремонт препоръчвам фирма занимаваща се с ремонт и изработка на всякакви авторадиатори в Сливен. Мисля, че работят и с куриери, работят качествено.
                  Който търси , намира !
                  Човекът е човек, когато е на път !

                  Коментар


                  • #11
                    Получих информация за цените в Гърция. Нов радиатор, месинг, цена 300 евро, нов алуминий и пластмаса, не китайски на цена 150 евро. не разбрах дали това е цената с отстъпката на приятеля на моя приятел, или без отстъпката, но всъщност за мен е без значение, нещата вървят към ремонт на стария. От няколко колеги вече чувам, че старите месингови радиатори са ремонтопригодни и стават добре. Дадоха ми и цени на други части, които са около 60-70 % от цените в България. Ако прибавим транспорт, нещата са почти на кантар. Може би за по-голяма поръчка си струва.
                    Honda CRV-1998 г. 128 к.с. продадена
                    Honda CRV- 2004 г. 150 к.с. бензин

                    Коментар


                    • #12
                      Първо трябва да се установи причината.
                      Веднъж купих нов радиатор. След няколко месеца пак прокапа. Оказа се, че лееекичко надува и отдушника не му стига, та си намира откъде да изпусне налягането. А самия проблем го открих след 3 години.
                      Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

                      Коментар


                      • #13
                        Причината...33 години вярна служба не е ли достатъчна причина! Освен това вибрации, усуквания, умора на материала...И ако капачката отваря на зададените 0,9 , дори и издухала гарнитура или не дай Боже спукана глава да има, налягането пак няма да надвиши 0,9 . Може да изхвърли водата, но няма да спука! А ако спука маркуч, значи е остарял или дефектен. Пукал съм глави, сменял съм гарнитури, на след ремонтите не съм имал проблеми с охладителната система. Явно при твоя случай е имало наслагване на проблеми!
                        Honda CRV-1998 г. 128 к.с. продадена
                        Honda CRV- 2004 г. 150 к.с. бензин

                        Коментар


                        • #14
                          Здравейте отново! Малко развитие по темата. Намерих майстора от Требич, за който ми каза приятел, Тони се казва, радиаторът е сервизиран. Химическа промивка, после почистване в ултразвукова вана, разглобяване, шомполиране, сглобяване, проверка за течове и гаранция 3/три/ години, цена 150 лв. Според Тони, радиаторът е бил задръстен, вероятно това е и причината за всички останали бели, които ще опиша сега. Преди да я закарам в сервиза, измих двигателя както си му е редът. В сервиза, около 100 км след банята, установихме, че има омасляване между блока и главата. Затова решихме наред с обслужването, да свалим и главата и да я сервизираме основно и нея, проверка за спукване, шлайф, легла клапани, гумички и изобщо всичко както си му е редът. Освен това при свален вече радиатор, открихме масло в антифриза, така че, нямаше как да не пипаме главата. Когато и направят снимка, ще се види дали е само крива, или има пукнато/Не дай Боже/. Ще пиша как се развиват нещата.Отново по темата, за Тони, доколкото разбрах от него, не му е за сефте да работи с членове на форума, разказа ми , че е правил радиатор за зад кабината на джип, и други съфорумци са му ползвали услугите. С негово разрешение му публикувам телефона, ако някой има нужда от услугите му. 0888 77 34 седем три. Каза, че ремонтира всякакви радиатори, месинг, мед, алуминий, пластмаса. живот и здраве, да се нареди всичко с главата, ще пиша как е моят радиатор след ремонта.
                          Honda CRV-1998 г. 128 к.с. продадена
                          Honda CRV- 2004 г. 150 к.с. бензин

                          Коментар


                          • #15
                            .Каза, че ремонтира всякакви радиатори, месинг, мед, алуминий, пластмаса.
                            ----------------------------------------------------------------------

                            Полезна информация . На мен посред лято в гората ми изтърва радиатора. Започна да сълзи между алуминиевата пита и горното пластмасово казанче. Сглобката е тип *запресовка* с метална лента , като между казанчето и питата според мен има гумен уплътнител. Питах насам-натам и всички казваха че тоя тип радиатори не се ремонтират. Аз опитах да "дозатегна* запресовката със подходяща резбова скоба , намаля да изпуска но не напълно.

                            Понеже джипа ми трябваше в тоя момент купих нов радиатор (300лв.) , а стария го изхвърлих , май трябваше да го запазя.
                            Hyundai Galloper exceed 2.5 TDi К Б

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X