Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Семеринг кормилна кутия 4runner 2.4 td 2lt

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Семеринг кормилна кутия 4runner 2.4 td 2lt

    Привет колеги, протече ми семеринга от долу при хебела, та въпроса ми е сменява ли се на място или се сваля кутията и се разглобява, ако може и номер на семеринга.

  • #2
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2E16C38D-9E30-4218-A215-2767AA376FC9.jpeg
Прегледи:193
Размер:656.7 КБ
ID:6912953 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:FEBDD88E-43B5-4BCD-8662-351E549D4772.jpeg
Прегледи:188
Размер:277.9 КБ
ID:6912952 Здрасти колега,

    това трябва да е семеринга, който търсиш.
    Номер 9031036002.
    Поздрави!
    TLC LJ70 2LT
    Mitsubishi Pajero II 3.0 V6

    Коментар


    • #3
      Благодаря, четох по руските сайтове и се оказва че тоя семеринга е само празник, зад него има тефлонов пръстен монтиран в О-пръстен и демек те държат налягането. Та ще е бая играчка на място да се сменяват без да се свали кутията

      Коментар


      • #4
        Имах предвид прашник, и най се монтира на обратно с пружинната на вън

        Коментар


        • #5
          Струва ми се, че или превода ти куца или си чел нечии глупусти. Колегата ти е писал кое е за смяна. Та ако можеш да смениш семерингата на място, сменяй я и си свиркай.
          Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

          Коментар


          • #6
            Така ще е, това първо ще направя пък после ще си покаже

            Коментар


            • kameno karp
              kameno karp коментира
              Редактиране на коментар
              Точно тая семеринга може да я вземеш и от кварталната железария. Та каквото извадиш, вземаш му размерите и...

          • #7
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:9FF2760F-FA48-4B88-BD7C-A01F59251602.jpeg
Прегледи:167
Размер:412.0 КБ
ID:6912985 Възможно и този семеринг да ти трябва също. Без да се свали кутията и разглоби, само можем да гадаем кое е заминало и каква е причината да потече масло.
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DD12FDFE-AA72-415E-938F-8DD66492FE71.jpeg
Прегледи:170
Размер:534.8 КБ
ID:6912984
            TLC LJ70 2LT
            Mitsubishi Pajero II 3.0 V6

            Коментар


            • #8
              Здрасти колега!Освен ако не планираш да се разделяш скоро с колата, според мен е по-добре да свалиш и разглобиш кутията.И основната причина да мисля така е, че след толкова години/километри много вероятно е на вала да има канал и ще се наложи да прешлайфаш семеринга за да легне по-навътре по вала за да избегне този канал.В допълнение мисля, че е добре да смениш всички уплътнения(семеринги и О-пръстени)вътре, за да не се занимаваш пак след малко време.Тойота има ремонтен комплект уплътнения за тази кутия(04445-35020, все пак провери номера)а ако не можеш да го намериш като комплект, може би поотделно да се продават тези семеринги и пръстенчета.Драсни два реда тука да видим как си се справил.
              Със здраве и успех!
              1999 4Runner 3RZ/ 4Runner 1KZT/ 4Runner 5VZ

              Коментар


              • #9
                Днес свалих семеринга на него пишеше BE3021E което го намерих като размер 36х44х5 и го поръчах. След като го свалих не изтече нищо, което ме навежда на мисълта че налягането го държи О-пръстена и тефлоновия пръстен, който се монтира в него. Под тях стой шайба и зегерка и най отдолу е семеринга. Поръчах въпросния О-пръстен и тефлоновия но ще дойдат около 08.03., а дотогава ще сложа един семеринг само да пробвам дали ще тече докато дойдат. А предполагам че ще трябва да се свали кутията, доста са навътре уплътненията и ще е играчка на място. Като пристигнат ще пиша , а дано съм поръчал и правилните номера 90562-31002, 90301-33002, че малко се съмнявам

                Коментар


                • kameno karp
                  kameno karp коментира
                  Редактиране на коментар
                  Остави това налягане, такова в кутията няма. Масло има ли?

              • #10
                Ако след семеринга е сухо, сменяй го само него и карай.
                Honda CRV-1998 г. 128 к.с. продадена
                Honda CRV- 2004 г. 150 к.с. бензин

                Коментар


                • #11
                  Като свалих семеринга не изтече нищо, утре идва и слагам новия и ще кара така докато протече и тогава ще сменявам другите.

                  Коментар


                  • #12
                    Да не забравиш да налееш масло на кутията.
                    Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                    Коментар


                    • #13
                      Долу високо налягане нямаш. Просто уплътнения са. На двата чишита кутии, които съм виждал разхвърляни, все си е така. И O-пръстена и семеринга държат просто да не протече. Башка дето има и защита, дето ти наричаш прашник. Всъщност е маханична защита на най-външното ъплътнение. Някои имат и някаква форма на челен семеринг между рамото и корпуса, вътре пълно с грес (гъста, бяла обикновено, Bardahl продават такава, калиева ли беша, калциева ли...).
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #14
                        Първоначално публикуван от Vladimir1948 Преглед на мнение
                        Като свалих семеринга не изтече нищо, утре идва и слагам новия и ще кара така докато протече и тогава ще сменявам другите.
                        Много е вероятно почти веднага да протече.
                        Първоначално публикуван от kameno karp Преглед на мнение
                        Да не забравиш да налееш масло на кутията.
                        Маслото го сипва хидравличната помпа.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #15
                          Масло си има, аз го хванах на втория ден, като спра и после е омаслило колкото монета от левче. Утре съм почивка и слагам семеринга

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X