Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Toyota Land Cruiser 120 - 2009 - редовно "клякане" на задницата. Нещо с въздушното окачване!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Toyota Land Cruiser 120 - 2009 - редовно "клякане" на задницата. Нещо с въздушното окачване!

    Здравейте!
    От известно време намирам сутрин машината клекнала. Случваше се рядко допреди няколко месеца, но сега вече си кляка за няколко часа стоене.
    Интересното, е че е равномерно клекнала и от двете страни, което ми подсказва че възглавниците са си наред. Чак до долу кляка. При запалване на двигателя, компресорът напомпва до необходимото ниво, след което си движа безпроблемно.
    Наскоро даже тръгвайки с повечко товар не пожела да се вдигне. Чак когато погледнах казанчетата за течности и установих че ми е спаднала драстично спирачната течност, след като долях и припомпах спирачката, задницата взе че се вдигна (незнам какво общо има това с пневматиката отзад, но ....).
    От тогава при тръгване си напомпва добре и си я карам нормално.
    Смятам, че това не е нормално и затова ми е и притеснението, защото ми се струва, че компресорът се товари прекалено и ще дефектира.
    Моля да дадете акъл или препатилите да споделят варианти за решение.
    Благодаря!

  • #2
    Имах същия проблем с LR Discovery-II. Оказа се повреден височинен (ножичен) датчик. Следват смяна и калибриране.
    ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

    Коментар


    • #3
      Възглавници на 13 години колко да са наред?Като приблизително животът им е около 7-8 год максимум.Има специализирани сервизи за рециклиранве на въздушно окачване.Аз бих отишъл там за обслужване и оправяне,и...евентуално да е спокоен човек още 5-6 години

      Коментар


      • #4
        Имах същия проблем на мойта 120ка.Възглавниците просто остаряват и се напукват и почват да изпускат по малко.Аз смених моите с пружини и забравих за тоя проблем.

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X