Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ТЛК 200 навигация

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • ТЛК 200 навигация

    Здравейте,
    Имам ТЛК 200 2020г.,но понеже е внесена от Дубай тука не и тръгва навигацията.Може ли да се направи нещо по въпроса и какво?
    Да се качат на SD картата някакви европейски карти или ........Казаха ми ,че може софтуеърно да са зададени географски координати в които да работи.В такъв случай може ли да се оправи софтуеъра и къде?

  • #2
    Не е по темата, но са ми казвали, че ако автомобила не е произведен за ЕС, а за Африка или ОАЕ не може легално да се регистрира в държава от ЕС.

    А Вие как сте се справили?
    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

    Коментар


    • icerunner
      icerunner коментира
      Редактиране на коментар
      В цивилизованите държави става след минаване на одобрение от съответната институция - примерно Tuv в Германия и се регистрира там. После с немските (или други EU) номера си идва в България. Тук с технотест и декра в повечето случаи няма решение освен за американски и швейцарски автомобили... Това разбира се не става за всякаква кола, която ви хрумне, но ако отговаря на актуалните европейски стандарти - става.

  • #3
    Нямам отговор, но съм в същата ситуация (макар и на 79, а не на 200) и се интересувам от възможни решения.
    Не съм се задълбавал, но няма да се учудя ако най-оправданото решение накрая се окаже някоя андроидска навигация с която да се замени оригиналната.... която не само като карти, а и като дисплей и ергономия не блести особено (няма врътка за звука, а се контролира от дисплея, което ужасно ме дразни)
    Последно редактирано от icerunner; 25-10-22, 15:53.
    Technical Rescue Direct - life lies in courage
    http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

    Коментар


    • #4
      Навигацията управлява и климатика, както и при 100. Масовите заместители, които го могат да го управляват са тип Тѐсла с голям вертикален екран, но хардуерът и операционната система са си чиста тесла̀. Доста често има драми я със звука, я с контрола на климатика. Единственото читаво решение е на Teyes - имат доста адекватен процесор, като за навигация, а и са с андроид 11. В България ги няма, но от Алито идват пъргаво.

      Коментар


      • #5
        Става въпрос,дали не може да тръгне неговата навигация,а не да я сменям с някое китайче.Все пак колата е почти нова,за да започна да я разглобявам

        Коментар


        • Мартин Кръстев
          Мартин Кръстев коментира
          Редактиране на коментар
          Принципно си прав и съм съгласен с теб, но според мен рано или късно ще се наложи.

      Активност за темата

      Свий

      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

      Зареждам...
      X