Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Замяна на двигатели 2L-T със 1KZ-TE

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Замяна на двигатели 2L-T със 1KZ-TE

    Въпроса ми е може ли да се заменят.Стават ли окачванията на двигателя и скоростната кутия.Защото 1KZ-TE е с автоматична скоростната кутия.

  • #2
    До: Замяна на двигатели 2L-T със 1KZ-TE

    НЕ! В смисъл-директно. принципно е възможно и е правено, но е гоям "хемароид" ...

    Коментар


    • #3
      До: Замяна на двигатели 2L-T със 1KZ-TE

      на 70-ка ли ?
      Ако е за 70-ка !ти трябва канбаната на ск. кутия .Щом е автомат ще ти трябва маховик със съединител !
      на 1KZ танпонитена мотора са в средата на блока на 2LT са в предната част и затова петите на шасито се местят.
      ако е TE е със електронното ГНП , towa означава ,ч е трябва да си търсиш от Рънер зада няма кабели и компютри !
      щом е автомат предполагам , че го вземаш от 90-ка !
      Затова ти трябва и картер със смукатела на маслената помпа ( 800лв. нови ).

      Това е на първо четене ! Има и още 100 дреболиики като например местене на вакумните тръбички защото на 1KZ помпата е в ляво както и помпата за хидравликата което означава , че и нейните маркучи трябва да се въртят и тн.
      Човек първо е изобретил колелото а после премазаните животни !

      Коментар


      • #4
        До: Замяна на двигатели 2L-T със 1KZ-TE

        Първоначално публикуван от Митко/fulda/ Преглед на мнение
        НЕ! В смисъл-директно. принципно е възможно и е правено, но е гоям "хемароид" ...
        Сега го правя за 3-ти път
        Човек първо е изобретил колелото а после премазаните животни !

        Коментар


        • #5
          До: Замяна на двигатели 2L-T със 1KZ-TE

          Първоначално публикуван от CJ_ Преглед на мнение
          Сега го правя за 3-ти път
          Паразит!

          Коментар


          • #6
            До: Замяна на двигатели 2L-T със 1KZ-TE

            така и така ме объркахте, майсторчета такива. Може ли да питам ...
            Ако си смеля някъде рънера има ли вариант да си сложа неговия двигател на 70-та серия ? ...Веднага !

            Коментар


            • #7
              До: Замяна на двигатели 2L-T със 1KZ-TE

              не
              различията са много
              Човек първо е изобретил колелото а после премазаните животни !

              Коментар


              • #8
                Може ли да сложа скоростната кутия от 2L-T(ръчна) на 1KZ-TE(автомат).И ако може каква преправка ще е нужна.
                Последно редактирано от Kilarat; 27-08-09, 10:41.

                Коментар


                • #9
                  До: Замяна на двигатели 2L-T със 1KZ-TE

                  Маховик,съединител на двигатела и друга камбана за ск. кутията
                  Човек първо е изобретил колелото а после премазаните животни !

                  Коментар


                  • #10
                    До: Замяна на двигатели 2L-T със 1KZ-TE

                    Факт е че крайния продукт си заслужава,моята е била 2,4 после е станала 3.0ТД от Хай Лукс,с дифовете на 2.4 и мотор 3.0ТД е доста добра комбинация за въртящ момент и мощ,куца на максимална скорост на асвалта(120-130),за сметка на много бързото и достигане.На черното е върха,33 гуми на 2 ги върти като цвички,почвам да се страхувам за дифовете
                    LZ1BEL "Mud Angels" Stara Zagora
                    Warning: any change to the factory design of your vehicle has potential dangers which could result in injury or death.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Замяна на двигатели 2L-T със 1KZ-TE

                      Първоначално публикуван от belata Преглед на мнение
                      33 гуми на 2 ги върти като цвички,почвам да се страхувам за дифовете
                      А ми да ти кажа правилно е да се страхуваш , защото аз на моята чупя постоянно дифове
                      Последно редактирано от Чавдар (V93); 28-08-09, 16:41. Причина: Корекция на цитат
                      В А Р Н А О Ф Р О У Д 4-6 май 2018 - ТO THE LAST BREATH...
                      TLC-80 1HD-FT

                      Коментар


                      • #12
                        До: Замяна на двигатели 2L-T със 1KZ-TE

                        Първоначално публикуван от RosenTLC Преглед на мнение
                        А ми да ти кажа правилно е да се страхуваш , защото аз на моята чупя постоянно дифове
                        И аз и аз . Сега тъкмо сменям преден . Роска пак съм ти изгубил телефона прати ми го на лично моля те
                        Последно редактирано от Чавдар (V93); 28-08-09, 16:43. Причина: Корекция на цитат

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X