Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

    Здравейте момчета. Имам питане относно контактния ключ, сиреч патрон. Та какво се случва ако си по надалеко от по-голямо населено място и същия се счупи? Оказа се, че това е слабост при Круизерите. Аз извадих късмет, че бях в София. Та интернет, авто ключар на място, сваляйки го бърбореше колко често правел такива и го отнесе някъде, после се появи и го монтира, даде гаранция една година, знам ли?! Иначе питах по моргите, почти навсякъде са продадени, а и не знаеш какво взимаш, може да кара и ден, два дето се вика, а по думите на ключара в ТМ ауто са около 1200лв. с поръчка.

    П.С. Някой брал ли е такъв яд и колко може да се разчита, че ремонта на това животно е надежден? Благодаря и поздрави.
    Последно редактирано от tisho69; 21-01-16, 16:29.

    Коментар


    • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

      То на старите коли доста неща могат да дадат фира на път. Трябва пълен набор с инструменти и ... работни дрехи
      Конкретно в случая трябва да се извади патрона и да се върти директно клемореда .... информацията не е много за по нета ....
      Ако има нет и тел. за връзка с форума шанса се увеличава

      Коментар


      • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

        Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
        Трябва пълен набор с инструменти и ... работни дрехи
        Или абонамент за пътна помощ.

        Клемореда е вътре в патрона, не е като на Рено 19 например и не става да въртиш както на всеки му се ще. Трябва разглобяване, след това връзка с буксата и четеца, и общо взето е малко като да си открадеш колата.
        Последно редактирано от tisho69; 22-01-16, 05:03.

        Коментар


        • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

          Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
          То на старите коли доста неща могат да дадат фира на път.
          Да прав си, ама нали Тойота ЛК се слави със здравината си и точно заради това струва една камара пари, даже и дърта.

          Коментар


          • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

            Mога да помогна с една снимка от техн. ръководство:
            Прикачени файлове

            Коментар


            • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

              Първоначално публикуван от tisho69 Преглед на мнение
              Да прав си, ама нали Тойота ЛК се слави със здравината си и точно заради това струва една камара пари, даже и дърта.
              Те новите модели само на тая слава почиват. Фактът от над 60 страници в темата е достатъчно красноречив. Тойота отдавна не е това, което беше!

              Коментар


              • От: Нужда от практични съвети за автоматика на ТЛК120

                Ами от моя опит тойотите са доста здрави както и Хонда, но ленд крузер не е най-добрия пример. Авенсиса ми 2007-а година е много по-безпроблемен от крузер 2009-а

                Коментар


                • От: Нужда от практични съвети за автоматика на ТЛК120

                  Аз притежавам Круизер 1993 г., който пък е абсолютно безпроблемен. Мисля, че проблемите се явяват не от модела, а от годината на производство - колкото по-ново, толкова по-болестотворно!

                  Коментар


                  • От: Нужда от практични съвети за автоматика на ТЛК120

                    Първоначално публикуван от kartechar Преглед на мнение
                    Аз притежавам Круизер 1993 г., който пък е абсолютно безпроблемен. Мисля, че проблемите се явяват не от модела, а от годината на производство - колкото по-ново, толкова по-болестотворно!
                    И '93-ра така казваха за продуктите от '76-а. Напоследък чувам мъдри хора, да казват "....или просто тогава бяхме млади".

                    Коментар


                    • Re: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                      А 120-ките крадат ли ги все още?
                      "Човекът е човек тогава, когато е на път!"

                      Коментар


                      • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                        Не са спирали,за да почват отново.

                        Коментар


                        • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                          Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                          Mога да помогна с една снимка от техн. ръководство:
                          Благодаря за картинката, това са всички чаркове от кормилния модул.

                          Коментар


                          • От: Нужда от практични съвети за автоматика на ТЛК120

                            Първоначално публикуван от kartechar Преглед на мнение
                            Мисля, че проблемите се явяват не от модела, а от годината на производство - колкото по-ново, толкова по-болестотворно!
                            Това което казваш е така и се е доказало не веднъж. По старите са поощетени от страна на екстри и комфорт, но имат завидна здравина.

                            Коментар


                            • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                              Здравеите колеги нов сам тук и сам се насочил кам ТЛК 120 дизел 5врати интересува ме блокаж на деференциал до колкото сам прочел виждам че има със и без но немога да разбера само централен или само заден?? Преден маи не сам виждал може ли някои да ми каже заводски сас какви блокажи се излизат благодаря предварително

                              Коментар


                              • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                                Тези, които се внасят в България официално идват ДО фейслифта с механично блокируем централен - с лост, на ниво Executive или електрически блокируем, с копче (не електронно!) при ниво Luxury. Задният диференциал ДО фейслифта е електрически блокируем, блокажа се активира само на бавни.
                                След фейслифта, не помня коя година - личи си по изчезването на резервната гума от вратата на багажника - централният блокаж остава същият, а задният до колкото знам отпада и е заменен от LSD + електронни системи. Работят доста добре, все пак.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X