Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Нужда от практични съвети за автоматика на ТЛК120

    Освен показанията на отделните дюзи има и едни общи метрики inj. FB Vol. for idle и Injection Volume, дето е добре да видиш. Абе в ръководството има описани всичките показания с праговите стойности

    ПП при мен сега драмата е с inj FB volume for idle -4.70 при допустимо -4 до 4 куб. мм. От ТМ казаха, че това значи, че и 4те дюзи не разпръскват добре....

    ППП injection volume 3 до 12. Това и горното е за празен ход
    Последно редактирано от hotsnail; 16-12-15, 10:43.

    Коментар


    • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

      Гаранционно ли ще ги сменят ? Аз още не съм се наканил да сменя моите , а са на 260 000 км. Има леко играене на оборотите на празен ход преди да загрее и се чудя дали е от дюза или от SCV клапана , защото на диагностиката се вижда , че и налягането в рейла варира .
      Toyota Avensis 1ad-ftv 2007
      Toyota Rav4 2ad-ftv 2014 awd

      Коментар


      • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

        Първоначално публикуван от iovkito Преглед на мнение
        Гаранционно ли ще ги сменят ?
        За това си говорим, за съжаление стана малко по-сложна ситуацията и не е много ясно точно какво ще стане. Ще пиша като се изясни.

        Надявам се и да имам вариант да взема чисто нови свещи, а да не са рециклирани пак.

        Коментар


        • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

          TM Auto са номер 1!

          Имам си джипка със сменени рециклирани дюзи!

          ПП Беше се получила голяма фира с гаранцията, но ТМ Ауто постъпиха супер коректно. Меко казано съм удивен.

          Коментар


          • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

            Това е третата смяна с рециклирани дюзи досега на този джип , така ли?
            Toyota Avensis 1ad-ftv 2007
            Toyota Rav4 2ad-ftv 2014 awd

            Коментар


            • От: Нужда от практични съвети за автоматика на ТЛК120

              Така се получи ама не ги брой много първият опит. Мисля, да го карам предимно извънградски да видим. До края на лятото беше така и нямаше проблеми. Септември го въртях из София и.... Не знам

              Явно и ОМВ на окръжна отпадат. Чудя се между газпром и ония гърци с авиодизела

              Коментар


              • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                Аз също съм малко против карането на дизелови автомобили на кратки разстояния , със сигурност не се отразява здравословно на двигателя. С моите се движа само извънградско и редовно карам и по магистрали , може и заради това дюзите да изкараха повечко километри , както и съединителят.
                Toyota Avensis 1ad-ftv 2007
                Toyota Rav4 2ad-ftv 2014 awd

                Коментар


                • От: Нужда от практични съвети за автоматика на ТЛК120

                  Първоначално публикуван от hotsnail Преглед на мнение
                  да гресират карданите и да направят една хубава проверка за да няма неприятни изненадки после
                  Точно тези неща точно в ТМ Ауто не ги правете. Няколко пъти подред им плащах да гресират карданите. По едно време нещо много сухи взеха да ми се виждат. Купих такаламит, помпя отвътре въздух излиза а не стара грес.

                  За проверка за изненади....от там съм излизал с почти не вкарана кормилна щанга в карето на рейката. Държеше се на няколко милиметра. Съответно това поставя каретата по нагоре по щангата почти под прав ъгъл и те работят много трудно и волана става тежък и не връща. На въпроса ми защо така беше отговорено карай така то ще отпусне с времето. Е добре че не карах така, а се заврях да гледам че кой знае къде щях да остана без кормило.

                  Та така с ТМ Ауто.

                  Коментар


                  • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                    На ТМ ауто не може да се вярва дори да напомпат гумите на колата.
                    И на мен са ми взимали много пъти пари да гресират без да го правят. Ставаше дума за 120-ка купена чисто нова от тях.
                    Да не говорим, че сами трябва да се сещат да гресират, а не клиента да им казва.
                    Много жалко, че са такива мърлячи и безхаберници.
                    Не съм бил там три години, надявам се все пак да са се променили нещата, но по това което чета тук...

                    Коментар


                    • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                      Някой пробвал ли е дали 265/70 R17 гума се събира на мястото за резервна под багажника (2008/2009-а, 120-ка дълга база)

                      Стандартните гуми са 265/65 R17

                      Коментар


                      • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                        Здравейте колеги,

                        Първо да ви поздравя за изчерпателната тема! Тъй като е доста дълга предварително се извинявам ако някои от нещата са дискутирани.

                        И така. ..наскоро се сдобих с дългожелан ЛК120. Колата е 2007г., 3.0/170кс.,автомат с пробег 280к. Била е служебна, карана само по асфалт и поддържана само в ТМ но пробега си е солиден. Нещата които ме притесняват са:

                        Автомат- понякога превключва неусетно, друг път с леко подритване (не говоря за рязка газ). Нормално ли е за този модел? Маслото го смених в Джемини.

                        Управление- при каране по леки неравности (ливада или дребни камани) се усеща хлабина във волана. От друга страна по окачването всичко изглежда здраво? Волана няма луфт при въртене на място!

                        Леко виене- при движение с над 120км от под колата се чува леко виене. Не съм карал кола с такива гуми но не ми се струва да е от тях. Някакви висящи лагер, кардани или раздатки ?

                        Пуши няколко минути след запалването- тук намерих разни потенциални причини. Редно е да кажа че ДВГ-то е на 100к след смяна по гаранция заедно с дюзите. Стойностите на дюзите са под +/- 1.0 (0.3, 0.6). Насочил съм се към ДПФ а или смукателните колектори. Някой да ги е чистил? Каква е вероятност а да е от тях?

                        Предварително благодаря за с съдействието

                        ПП като цяло колата е страхотна!!!

                        Коментар


                        • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                          Първоначално публикуван от hotsnail Преглед на мнение
                          Някой пробвал ли е дали 265/70 R17 гума се събира на мястото за резервна под багажника (2008/2009-а, 120-ка дълга база)

                          Стандартните гуми са 265/65 R17
                          Да, събира се, не си спомням дали леко не стърчеше но беше в рамките на нормалното. Аз карах с 265/70/17 БФ Гудрич ол терейн и бях много доволен, смених ги това лято с мишелин 265/65/17 уж за по добро и за покомфортно по магистралите но все си е хубаво. Скоро ще пусна обява за 5 БФГ с 4 джанти.
                          Т5
                          Crossrunner

                          Коментар


                          • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                            Здравейте ,скоро ми предстой смяна на маслото и ме интересува какво масло да му купя тлк е 3.0 д4д 163кс ръчни скорости ?

                            Коментар


                            • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                              Аз карам с Мотул 5W40
                              И всички филтри от колегата Niki p.,може да му пишеш тук във форума.На такава цена са,че аз ги сменям и четирите при всяка смяна на маслото.
                              Последно редактирано от poni7; 17-01-16, 19:17.

                              Коментар


                              • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                                Първоначално публикуван от misho09 Преглед на мнение
                                ....

                                Насочил съм се към ДПФ ....
                                ДПФ няма, има катализатор, и то евентуално, защото според пазара може да има, може и да няма.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X