Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

    Много вероятно е писано по този въпрос но 58 страници тема...рових намерих 2-3 подобни, но различни питания.

    Накратко след експлоатация в градски условия около 2-3 месеца по 50км дневно, започна да дими ужасно при подаване на газ - изкарваше облаци и може би по-бавно ускоряваше. Дори димеше видимо на място - не силно но видимо ако гледаш ауспуха. Карах го 60-тина км по магистралата с около 140 т.е. по-бързо от обичайното и спря да дими и може би върви една идея по-добре. Трябва ли нещо да му преглеждам? Малко ме притесни, като се раздимя, ама сега не дими и добре се движи, не шуми...

    От ОМВ на окръжна болница зареждам вече само - нещо с другите нафти май са по-зле нещата..не знам всъщност - така ами се струва - там никога нафтата не се пени като веро, май колата е по-тиха и по-добре се движи. Само обикновена нафта зареждам и си слагам добавки за дюзите чат пат (на 2 или 3 резервоара). Дюзите преди година ги оправях и проверявам компенсациите на компютъра редовно. 120-ка, 3.0, 2009-а година (2008-а ама продадена по късно), без катализатор - откраднаха го (много ми се иска пак да си сложа, щото ми е криво да цапам ама пак ще го гепят и ме е яд.......)

    Друг въпрос трябва ли да я карам извънградско редовно за да се движи добре? Защо става така? Нещо запушва ли се?


    ПП Sparkytbg честито ТЛК ако си взел такова след Нисана.
    Последно редактирано от hotsnail; 07-10-15, 22:13. Причина: уточнения, правопис

    Коментар


    • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

      Ако няма DPF и катализатор , няма какво да се запуши и да има нужда от продухване по магистралата. Дюзите така или иначе са си проблем , може и от тях да е.
      Toyota Avensis 1ad-ftv 2007
      Toyota Rav4 2ad-ftv 2014 awd

      Коментар


      • От: Нужда от практични съвети за автоматика на ТЛК120

        А възможно ли е турбокомпресора да се шегува? Или джипа щеше да забележи липсата на въздух

        Коментар


        • От: Нужда от практични съвети за автоматика на ТЛК120

          Първоначално публикуван от hotsnail Преглед на мнение
          А възможно ли е турбокомпресора да се шегува? Или джипа щеше да забележи липсата на въздух
          Възможно е.
          Отивай на сервиз, защото тия работи не са нормални и има варианти да се развият доста бързо и с фатални последици!

          Коментар


          • От: Нужда от практични съвети за автоматика на ТЛК120

            Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
            Възможно е.
            Отивай на сервиз, защото тия работи не са нормални и има варианти да се развият доста бързо и с фатални последици!

            Ами да най-добре. То и без друго на 15-ти ще ходи за градушката в ТМ-а, ще го запиша да му направят и една инспекция на матора.

            Е сега го погледнах не дава грешки някакви. (Има си една с темпомата - от време на време спира примерно на всеки 100-200км на магистрала...трябва да ги питам от ТМ-а дали могат да го оправят.). Дюзите като ги гледам и те са в рамките на очакванията (студен двигател) и а са на 19000км...и каккто писах опне веднъж месечно ги проверявам и всеки път и ТМ ги карам да ги проверяват...

            Иначе сега не дими - Няма черни пушеци нито на свободен ход нито като натисна педала.

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Screen Shot 2015-10-10 at 12.25.15 PM.jpg
Прегледи:1
Размер:132.2 КБ
ID:5685940
            Последно редактирано от hotsnail; 10-10-15, 11:37. Причина: уточнение

            Коментар


            • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

              Както колегата е отпечатал таблицата някой запознат може ли да напише срещу всяко нещо някакви референтни стойности,защото и аз с тази програма гледам само дюзите,защото знам че трябва да са от -3 до +3,а другите неща как са...??? Може и малко превод...

              Коментар


              • От: Нужда от практични съвети за автоматика на ТЛК120

                Днес говорих с приемчик от ТМ. В сряда ще я карам при тях за градушка, но ще прегледаме и мотора, поне ще го гледат на компютъра какво казва. Иначе човека даде три теории. Мисли си че е ок да я карам поне до сервиза им.

                - Временно запушена дюза
                - EGR
                - някакви клапани дето помагали за бързо гасене на мотора

                Коментар


                • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                  Никой ли не знае референтните стойности поне на по-важните неща от таблицата.

                  Коментар


                  • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                    А някой да знае как се вадят бутоните за управление на климатика на таблото за смяна на крушките.

                    Коментар


                    • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                      Почва се от сивите декорации покрай радиото и въздуховодите, ставало с много дърпане. Аз лично не успях, защото не посмях да ги дърпам чак толкова силно. Нататък предполагам ще се открият болтовете и ще е лесно.

                      Коментар


                      • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                        Аз съм свалял цялата средна част,защото по едно време радиото ми беше отказало,но от там се разглобява на два или три модула не помня,но не знам как да извадя самото копче ,за да търся крушка.

                        Коментар


                        • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                          Здравейте, притежател съм на ЛК120 и след посещение за проверка на стойностите на дюзите в ТМ Ауто ме изправиха пред дилема. Значи, дюзите са в норми съвсем близки до нови, хубаво било обаче да ги сменя. Всъщност при студен старт мотора е по-шумен, малко загрее ли всичко утихва. Проблема според Тойотаджиите бил в това че дюзите въпреки заводските стойности били изморени и се налага смяна. Дадоха ми оферта за смяна със заводски рециклирани и всички други гарнитури и уплътнения, проблема ми обаче след прочетените по-горе коментари е дали да се доверя!? Ще бъда благодарен на мнения и съвети.

                          Коментар


                          • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                            Дизеловия ДВГ работи с по голямо предварение когато е студен и съответно ДВГ работи по твърдо докато достигне нормална работна температура.
                            Това мога да ти кажа по въпроса за "шумния" ДВГ, другото сам решаваш.

                            Коментар


                            • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                              Благодаря за отзива Andro. Колата ми е от първите и не знам на какъв пробег е, показва 227000, но едва ли е на толкова. Това може и да е знак за ново начало с дюзите, но не мога да преценя при перфектни стойности належаща ли е бърза смяна в моя случай.

                              Коментар


                              • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                                Коя година е?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X