Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Нужда от практични съвети за автоматика на ТЛК120

    190 хиляди е оптимизъм. 100 хиляди звучи по реално. Аз сложих рециклирани ама още ме гложде отвътре дали няма да дадат фира по-бързо. А парите и в двата случая не са малко.

    Коментар


    • От: Нужда от практични съвети за автоматика на ТЛК120

      в момента съм на 190хил.км ,което ме кара да мисля ,че ако са нови няма да имам проблем следващите 190 хил.км.
      EX Toyota Land Cruiser 120
      Деньги - зло! И тем большее, чем их меньше

      Коментар


      • От: Нужда от практични съвети за автоматика на ТЛК120

        Сметки без кръчмар си правите,моята жипка е на 270 000 вече и е с оригиналните дюзи, меря си я редовно,нямам нито една,чиито показания да са над 1-ца, по каталог до 3 са в нормата,може да клекнат и изведнъж,един господ знае, но е трудно да прецени човек,колко ще изкарат.
        TLC 120 Executive 3.0 D-4D,163 h.p.
        Honda CBR 4cyl/4str/105 h.p.
        Honda Boad 4m/Yamaha 15 h.p.
        Всички превозни средтсва за мен са просто начин да ида за риба

        Коментар


        • От: Нужда от практични съвети за автоматика на ТЛК120

          Мойта на 159 хиляди ги смених с големи отклонения. Има хора на 130, а имам и познати с изгърмели двигатели на 70-80 хиляди в гаранция

          Та сметката вече съм я платил и кръчмаря отдавна ме е забравил

          Коментар


          • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

            Някой има ли с рециклирани и да е минал 50 000 км>
            EX Toyota Land Cruiser 120
            Деньги - зло! И тем большее, чем их меньше

            Коментар


            • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

              При положение , че новите са около 2000 лв , защо да се купуват рециклирани от тойота на същата цена ? Аз моите съм решил да ги сменя на 300 000 км , засега най-лошата е на +2 компенсация , явно ще карат още. Все още никой в темата не е отговорил дали компенсациите се гледат при студен или загрял двигател, защото разликата между едните и другите е огромна.
              Toyota Avensis 1ad-ftv 2007
              Toyota Rav4 2ad-ftv 2014 awd

              Коментар


              • От: Нужда от практични съвети за автоматика на ТЛК120

                Абе 4000 и нещо с съпътстващи разходи към 5 бона са нови, съпоставено с 2400 рециклирани. Сега ако не ги купуваш от Тм Ауто може би по 800-900 нови парчето да излезе. Пак всичката смяна, настройки туй онуй не са без пари, но да речем до към 3500 да свалиш, пак има 1000 лева разлика.

                На студено се мерят сутрин след като е изстинала добре двигателя нощем. Поне в Тм така правят. Като загрее май всички отиват в норма дори да са били супер зле на студено

                Коментар


                • От: Нужда от практични съвети за автоматика на ТЛК120

                  Последната цена , която ми беше казана в София , е 650 лв/дюза с ДДС -чисто нови Дензо. В Англия цената е 170 паунда/брой без ДДС .
                  Toyota Avensis 1ad-ftv 2007
                  Toyota Rav4 2ad-ftv 2014 awd

                  Коментар


                  • От: Нужда от практични съвети за автоматика на ТЛК120

                    Еми тогава не се чуди въобще. Само да не са верно denzo :-) виж и кой може да ги сменя. Не знам дали компютъра трябва да се препрограмира за новите дюзи
                    Последно редактирано от hotsnail; 03-05-15, 22:09.

                    Коментар


                    • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                      Ще си ги сменям сам . Единственото за препрограмиране са кодовете за компенсация на новите дюзи , които се вкарват в компютъра с кабела за диагностика. Ще сменя и болтовете с нови , както и SCV клапана.
                      Toyota Avensis 1ad-ftv 2007
                      Toyota Rav4 2ad-ftv 2014 awd

                      Коментар


                      • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                        Ще каже ли някой за тези крушки?
                        Първоначално публикуван от kocikoc Преглед на мнение
                        Някой знае ли какви точно са и откъде да купя на нормална цена следните крушки на бутоните на таблото:
                        [ATTACH=CONFIG]796391[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]796390[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]796392[/ATTACH]

                        Коментар


                        • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                          На тойота има бутони , които са с крушки с фасунга , други са със запоени светодиоди. Трябва да се отвори и да се погледне. Например регулатора за нивото на фаровете го има изпълнен и в двата варианта и няма как да се разбера точно с какво осветление е. На авенсиса ми парното беше осветено с обикновени крушки с шапчици за по 50ст. , но така като гледам , този климатроник ще е най-вероятно със светодиоди.
                          Toyota Avensis 1ad-ftv 2007
                          Toyota Rav4 2ad-ftv 2014 awd

                          Коментар


                          • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                            Здравейте,
                            от известно време имам тракащ шум (наподобяващ стар дизел) от ролката/компресора на климатика. Установих, че е от там, защото при изключване на A/C бутона - шумът изчезва. Вече, дали е от ролката или компресора - не мога да кажа. В Тойота Плевен казаха, че най-често причината е в ролката. Къде могат правилно да ми диагностицират проблема, възможна ли е подмяната само на лагерите на ролката/компресора, ако проблемът се окаже там? Иска ми се компетентно мнение, защото не ми се иска да си играем на проба-грешка, защото цената на всяка част от тази система е солидна. Някой друг сблъсквал ли се е с този проблем?

                            Коментар


                            • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                              Здравейте,

                              Предно ляво колело бучи при 80-100 км в час, бученето изчезва при лек завой на дясно. Най вероятно е лагер Главина от ляво.

                              В ТМ ауто цена на лагера е 1250 лв без ДДС!

                              От СКФ цената в около 450, въпроса ми е има ли защо от ТМ ауто да е толкова скъпо или и от SKF ще върши работа. Някой има ли вече смяна на лагер главини зад гърба си да сподели опит?
                              Т5
                              Crossrunner

                              Коментар


                              • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                                Алтернаторите колко издържат без профилактика в хиляди километри? Някакви наблюдения? Колко трябва да е нормалния заряден ток. 13.5? 13.8?

                                От раз ли умират или има някой характерни симптоми преди това. Цена нов Алтернатор в ТМ малко под 2000 лв! Добре ли поправят по Симеон или Антим 1?
                                Т5
                                Crossrunner

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X