Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

    Първоначално публикуван от jazz29 Преглед на мнение
    Колеги на връщане от морето след 140 км. ч. чух едно ручене от долу под купето (не мога да го хвана в дясно ли е или централно) появява се само след около 140 ,преди да тръгна проверих техническото състояние на колата беше ОК ! Аз обикновено я карам 120-130 няма проблем !
    Понякога е нещо невинно - неравномерно стекла се и втвърдена грес в маншона на задното каре на предния кардан, която го дебалансира при висока скорост. Пробвай с гресиране на каретата на кардана.
    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

    Коментар


    • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

      Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
      Понякога е нещо невинно - неравномерно стекла се и втвърдена грес в маншона на задното каре на предния кардан, която го дебалансира при висока скорост. Пробвай с гресиране на каретата на кардана.
      тая талига е азиатска, не е американска талига и няма "маншони" там където твойта има

      Коментар


      • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

        Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
        тая талига е азиатска, не е американска талига и няма "маншони" там където твойта има
        Жалко. Значи проблемът е много по-тежък и сериозен....
        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

        Коментар


        • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

          здравейте колеги ,искам да попитам
          за лк120 кой е максималния размер гуми с който може да се кара,досега съм виждал колеги със 265-70 -17 и 275-65-17 ,имате ли идея и дали някой е карал със нещо по голямо като 275-70-17 или нещо по различно като размер?????

          Коментар


          • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

            Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
            Водачи на спирачен апарат?
            Оказа се, че моята е без водачи на спирачните апарати. Захващат се с едни щифтове. Притропването отпред, което бях описал, си остава. В петък бях в Тойота Пловдив. Прегледът на ходовата част не показа нищо нередно.
            Имам проблем след ремонта на спирачните апарати и смяна на спирачни дискове и накладки. Първоначално бяха раздвижени буталата и смених дискове и накладки - алтернативни. След време дисковете се изкривиха. С механика решихме, че може или някой апарат пак да е задържал, въпреки че не личеше, или както той каза - някои дискове се изкривяват поради пропуски в процеса на изработка. Поръчах си оригинални бутала и маншони, последва - ремонт на спирачните апарати, шлайфане на новите дискове. След няма и 1000 км дисковете тръгнаха отново. При свалени гуми се вижда как накладката не е прилепнала плътно в диска във външния край. Гледам по вътрешната (с по-малък диаметър) част на дисковете има следи от контакт с накладката, а външната - не. В Тойота директно хвърлиха вината върху алтернативните консумативи.
            Дайте идея какъв може да е проблема и как да действам.
            Последно редактирано от kocikoc; 09-09-14, 12:54.

            Коментар


            • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

              Първоначално публикуван от botinelli Преглед на мнение
              здравейте колеги ,искам да попитам
              за лк120 кой е максималния размер гуми с който може да се кара,досега съм виждал колеги със 265-70 -17 и 275-65-17 ,имате ли идея и дали някой е карал със нещо по голямо като 275-70-17 или нещо по различно като размер?????
              при мен с 275/65/17 при пълен завой и малки нервности опираше леко. Гумите бяха Тойо Транпат.

              Коментар


              • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                Преди около година се появи следния проблем, колата угасва както си седиш на светофара и гасне и после трябва да изключиш акумулаторите и пали все едно никога нищо не е било. Карах я в ТМ нищо никакви грешки, завлачих им я угаснала за да видят каква грешка има и нищо никаква грешка, свалих ТТЕчипа да не е от него, дадох го на един приятел го кара 1 месец не е гаснало при него и при мен спря да гасне, върнах си чипа и 1г нищо, сега на баща ми го е направила пак тоя номер, махнал е чипа и пак е угаснала и без чипа, и от тогава не гасне. Никаква връзка с нищо няма това гаснене, и на топла и току що запалена от гаража никаква връзка с нищо и никакви грешки нищо, всичко е перфектно и със и без чип и го прави 5-6 пъти и после може и 1г нито един път?! някой някаква идея?

                Коментар


                • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                  Тази, която карам, имаше сходен проблем преди 2 год. Има го описан по-назад в темата. Нищо не излизаше при диагностиката. В Тиксим се произнесоха, че бил ТТЕ. Само че след като го махнаха пак го правеше. Дядо ми ходи при някакъв фен след това, който разменил някакви релета и проблемът се реши. Преди няколко месеца монтирах сваления ТТЕ и проблемът не се е появявал с него. Един път си говорих с ел. техника на Тиксим по този въпрос. Той ми каза, че е възможно да е имало някаква слаба връзка, нещо разхлабено, което трудно може да се хване при диагностика.

                  Коментар


                  • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                    Ами колега същото нещо е и при мен, и всичко сочи на разхлабена връзка както каза, защото винаги след сваляне на ТТЕто и явно разместване на буксите може да го направи още 1-2 пъти и се оправя за много време. Утре ще ходя да гледат и ще взема един контактен спрей да облея букси всичко и да си го върна, че без него хич не ме кефи 120ката Ще им кажа за релетата утре да видим. То е ужасно гадно защото както си седиш и угасва слизаш разкачаш акумулатори и това винаги разбира се е в яко задръстване да ти е кофти

                    Коментар


                    • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                      Колеги някой има ли идея от къде може да се намери допълнителен спойле който стои над задната врата при третя стоп като козирка ,много ми харесва доста отваря джипката !!!

                      Коментар


                      • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                        Здрасти kocikoc!Тази тема не я гледам, щото нямам ТЛК 120, а пък и не ми е кеф да чета за Тойота с толкова много проблеми.Всичките са резултат от новото мислене в производството на колите след 2002г.По евтино направени, по "екологично", с планирени доходи за компаниите от посещения в сервизите.
                        Но за твоя случай ще ти кажа за проблем със спирачките на 4Рънер 3-та генерация 1996-2002.По дизайн на Тойота нещата са недозапасени особено на колите в последните 10-ина години, та и спирачките също.Проблема при 4Рънера беше главно на версията със 16" джанти и големите гуми(265/70/16).При по резки спирания,след като си спрял рязко и продължаваш да натискаш педала, топлината от накладките водеше до измятането на дисковете.Дисковете са с увеличен диаметър, но със същата дебелина като на модела с 15" джанти и малки гуми, и малката дебелина в случая води до точково прегряване.Което води до "накъдряне" на диска, като прегрята бакелитова плоча от по-далечното минало.Причината при теб може да е също в неоригиналните дискове, изработени от недостатъчно, топлоустойчив чугун.Повечето хора по форумите тук, в САЩ си решиха проблема с монтиране на спирачни апарати и дискове от Тундра, които стават с малко ТНТМ по апаратите, а са сериозно по дебели(по-голямата маса по-добре разпределя топлината при точково нагряване) от оригиналните.
                        Друга причина за измятането на дисковете е пренатягането на болтовете на джантите.Този тип измятане е различен от описания по-горе, при който се усеща вибрация при спиране(дискът е изкривен в плоскостта си) докато от пренатягане диска се криви като камбана и в резултат външната накладка не прилепва по външната част, а вътрешната по вътрешната.Причукването при спиране се получава при прилепването на отдалечения край на накладката, но и тогава не е ефективно това прилепване.Тойота има сервизни бюлетини за тези проблеми и ако ти трябват номерата им, пиши на ЛС, ще ти ги изровя от библиотеката.
                        Разбира се това са проблеми при 4Рънер, но дизайна и принципите са твърде близки до ТЛК 120, та се надявам да ти помогне да решиш твоя.Успех и напиши какво си открил!
                        1999 4Runner 3RZ/ 4Runner 1KZT/ 4Runner 5VZ

                        Коментар


                        • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                          metotem, благодаря за информацията. Мисля, че си реших проблема - шлайфане на оригиналните дискове (остатъчна дебелина 27,5 мм), купуване на нови оригинални накладки, естествено и ремонтът на спирачните апарати преди това. Оттогава съм изминал 1500 км, включващи отиване и връщане до Гърция през Маказа, по който път има доста спирачни усилия, колкото и умерено да шофираш. Засега всичко е наред. А проблемите при мен не са били много. Просто не се решават отведнъж, понякога чак от третия опит.

                          Коментар


                          • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                            Здравейте. Появи се лек луфт отпред в главините, въпроса ми е може ли проблема да се реши временно с притягане или се налага смяна ?

                            Коментар


                            • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                              Ако главината е с 2 радиално-аксиални лагери, обикновено пишат да се проверяват през някакви километри и при поява на луфт да се обира. Та, оберете луфта както е описано в сервизната процедура (обикновено е с натяг - главината трябва да превърта при някакво усилие - например 0.2-1кг, върху някоя от щпилките), и го следете. Ако направи отново луфт за 1000-2000км, значи лагерите са за смяна. Ако не - значи само натяга е свършил работа и лагерите все още са наред. Естествено, ако има разни шумове и прочие, няма какво да се чудите дали са за смяна - със сигурност са.

                              Умишлено споменах това за натяга - трябва да се гледа какво е написал производителя и да се спазва точка по точка. Ако е написал с натяг, регулират се с натяг, ако е написал с луфт - регулират се с луфт, макар че за японско возило малко ме съмнява да е с луфт.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                                Първоначално публикуван от mi6el Преглед на мнение
                                Здравейте. Появи се лек луфт отпред в главините, въпроса ми е може ли проблема да се реши временно с притягане или се налага смяна ?
                                Лагера е цял -сменя се,няма натягане .Поръчва се и прахоулавители/семеринг зад карето/-ако не го направиш ,ще сменяш лагер пак.Малко смотано се сменя иска си инструмент.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X