Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

    Механикът, при койти поддържам колите си, ми предложи да огледа добре апаратите, да ги раздвижи и ако прецени, че не стават, тогава да поръчвам ремонтен комплект+буталца. Не знам обаче дали само с оглед и раздвижване може да се диагностицира. Поръчах дискове и накладки от Ники. Интересното е, че и вчера и днес механиците не усетиха тресене при 100-110 км/ч, а и аз като че ли не го усещам. Може би след 5-я баланс се е оправило.

    Коментар


    • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

      Можете ли да препоръчате спирачна течност за ТЛК-то?

      Коментар


      • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

        DOT 5.1
        "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

        Коментар


        • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

          Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
          DOT 5.1
          Мерси! А какво количество е необходимо за подмяна?

          Коментар


          • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

            Зависи от метода. Около 3л.
            "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

            Коментар


            • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

              На този етап направих следното:
              - раздвижване на спирачните апарати, вътрешните бутала на преден десен спирачен апарат не се прибираха
              - смяна спирачни дискове и накладки

              Коментар


              • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                Тука работата прилича на избърсала си джиджавката изцапала си .............

                Коментар


                • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                  Монтираха ми TTE performance kita-а. Определено се усеща положителна промяна в поведението на автомобила дори без да го изпъваш.

                  Коментар


                  • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                    Здравей преди време имах същия проблем с дисковете и буталата смених дисковете и поставих нови бутала с нови маншони всичко заспа
                    относно джантите ти тябват хубави аз си купих от щатите гуми с джанти и съм много доволен

                    Коментар


                    • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                      Първоначално публикуван от kocikoc Преглед на мнение
                      Ходих да проверя дисковете и се оказа, че единият преден спирачен апарат задържа. При стария собственик също е имало някакъв проблем и в Тойота са правили "раздвижване на спирачни апарати". Предложението от сервиза е следното:
                      - ремонт на двата спирачни апарата (имало някакъв много добър майстор, тук в Пловдив - цена от 60 до 150 лв. на апарат)
                      - шлайфане на двата диска
                      - нови накладки
                      Това ли е лечението в случая? Ако да, трябва ли и двата апарата да се ремонтират, и двата диска да се шлайфат?
                      http://www.ebay.com/itm/FRONT-LEFT-B...117a22&vxp=mtr
                      150лв за какво точно на апаратите

                      Коментар


                      • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                        Първоначално публикуван от svetlinmg Преглед на мнение
                        Здравей преди време имах същия проблем с дисковете и буталата смених дисковете и поставих нови бутала с нови маншони всичко заспа
                        относно джантите ти тябват хубави аз си купих от щатите гуми с джанти и съм много доволен
                        Колега, с теб бяхме говорили за тампоните на носачите, които в крайна сметка ми завариха, не искаха по твоята технология. Явно каквото се е случвало при теб се случва и при мен. Засега след раздвижването са добре нещата, но ще предвидя ремонта, както и колегата Джамбазов ме посъветва. Джантите ми са си добре. Едните са оригиналните, а другите също нямат проблем.

                        Коментар


                        • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                          Първоначално публикуван от Rady1st Преглед на мнение
                          http://www.ebay.com/itm/FRONT-LEFT-B...117a22&vxp=mtr
                          150лв за какво точно на апаратите
                          Смяна на маншони и други подобни, ?възтановяване? на бутала и предполагам надценка на автосервиза.

                          Коментар


                          • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                            Колеги от доста време в купето на 120та се усеща една миризма на влага и мухъл ,прегледах под стелките сухо е !! Ако има някой подобен проблем нека пише!!!

                            Коментар


                            • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                              Продухай с въздух дренажа, смени филтъра на купето.

                              Коментар


                              • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                                Спирай климатика 5 мин преди да изгасиш колата
                                Т5
                                Crossrunner

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 4 потребители онлайн. 0 потребители и 4 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X