Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

    Колеги,
    вчера свалих плафона за осветление в страничнитата врата (ТЛК 120), защото не светеше, оказа се, че буксата беше извадена. Но като се опитах да го сложа пак на вратата не може да се застопори. При ваденето не се чу нещо да се счупи и по самия плафон не личи да има счупено.
    Някой знае ли какво трябва да направя?

    Коментар


    • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

      Здравейте,Някой имал ли е проблем след смяна на тампоните на долните носачи? При мен се чува металически звук при определени ситуации, например: при по-рязко натискане на спирачка и леко навит волан или при качване и слизане от бордюр. Изключвам ограничителите за завои, те са гресирани и звукът се чува при не навит докрай волан. Предполагам, че тампоните се движат в леглата. Още на първата диагностика в Тойота ми казаха, че при смяна може да се получи нещо такова и го оправяли с няколко точкови заварки.Моля, ако някой е имал такъв проблем да сподели опит. Как да се установи точно дали е това и как се правят тези заварки?

      Коментар


      • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

        Проблемът е установен. Предните тампони се движат в "леглата" на носачите.
        Предложението на механика е да се заварят в малката дупка на носача. Има ли по-добър метод за заварка в случая или друго решение на проблема?

        Коментар


        • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

          Може ли да се повреди електрониката на автомобила ако се заварява без да са свалени носачите?

          Коментар


          • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

            Да.
            "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

            Коментар


            • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

              Първоначално публикуван от kocikoc Преглед на мнение
              Може ли да се повреди електрониката на автомобила ако се заварява без да са свалени носачите?
              Ако ще заваряваш поне откачи акумулатора

              Коментар


              • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                Колеги,
                Воланът ми тресе при скорост около 100 км/ч., като при натискане на спирачки при тази скорост се засилва. При по-ниска скорост и ускорение (градско) не се усеща, но при спиране от ниска скорост пак се усеща леко.
                Симптомите се появиха, откакто:
                - смених зимни с летни гуми (чисто нови), но с други алуминиеви джанти, които са монтирани с втулки
                - смених тампони на предна и задна стабилизираща щанга
                - смених тампони на долните носачи.
                Ходих за повторен баланс, където констатираха леки отклонения на баланса, казаха, че джанти и гуми са ок, само едната задна гума уж била леко крива. Ходовата част е преглеждана няоколко пъти преди и след смяна на тампони и не са констатирани проблеми. На друг автомобил имам опит с криви спирачни дискове и не ми се струва да е това.
                Моля да ме насочите към евентуални причини, последователността и начин за проверка.

                Коментар


                • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                  Първоначално публикуван от kocikoc Преглед на мнение
                  Колеги,
                  Воланът ми тресе при скорост около 100 км/ч., като при натискане на спирачки при тази скорост се засилва. При по-ниска скорост и ускорение (градско) не се усеща, но при спиране от ниска скорост пак се усеща леко.
                  Симптомите се появиха, откакто:
                  - смених зимни с летни гуми (чисто нови), но с други алуминиеви джанти, които са монтирани с втулки
                  - смених тампони на предна и задна стабилизираща щанга
                  - смених тампони на долните носачи.
                  Ходих за повторен баланс, където констатираха леки отклонения на баланса, казаха, че джанти и гуми са ок, само едната задна гума уж била леко крива. Ходовата част е преглеждана няоколко пъти преди и след смяна на тампони и не са констатирани проблеми. На друг автомобил имам опит с криви спирачни дискове и не ми се струва да е това.
                  Моля да ме насочите към евентуални причини, последователността и начин за проверка.
                  Ако зимните гуми са ти на други джанти, пробвай с тях.
                  http://www.nakladkibg.com
                  накладки, спирачни дискове, съединители

                  088 8613380

                  Коментар


                  • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                    Първоначално публикуван от niki p Преглед на мнение
                    Ако зимните гуми са ти на други джанти, пробвай с тях.
                    Това е първото, което ще направя, но при мен никога не стават нещата по лесния начин, та искам да се подготвя за след това.

                    Коментар


                    • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                      Щом другите джанти са с втулки - провери монтажа. Почисти мястото, където лягат джантите хубаво, прегледай въпросните втулки как са сложени и дали не са дефектни. Но и аз бих започнал с връщане на старите гуми, както Ники каза.

                      Коментар


                      • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                        След цял следобед прекаран в 2 гуми центъра, различни проби и гиманстики установих следното:
                        - със старите зимни гуми (напукани, износени и криви) и оригиналните джанти тресене при описаната скорост почти няма, но има при натискане на спирачката
                        - с новите гуми тресе и с оригиналните и с другите джанти( с втулки). 2 от гумите се вижда, че са криви на баланс машината и с просто око, но и старите са доста криви, затова се учудвам, че с тях тресенето почти изчезва.
                        На този етап приемам, че тресенето при 100-110 км/ч е от кривите гуми, но остава да търся причината за тресене при натискане на спирачката.

                        Коментар


                        • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                          Така и така си станал половин гумаджия, вземи зАбучи един индикатор на дисковете....
                          "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                          Коментар


                          • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                            Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
                            Така и така си станал половин гумаджия, вземи зАбучи един индикатор на дисковете....
                            Ще го направя. Кажете къде в Пловдив мога да отида за тази проверка.
                            Не би ли трябвало да усещам педала на спирачката ако са дискове? Друг в въпросът, че по принцип не ми харесва как спира ТЛК-то.
                            Последно редактирано от kocikoc; 28-05-14, 08:44.

                            Коментар


                            • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                              Ходих да проверя дисковете и се оказа, че единият преден спирачен апарат задържа. При стария собственик също е имало някакъв проблем и в Тойота са правили "раздвижване на спирачни апарати". Предложението от сервиза е следното:
                              - ремонт на двата спирачни апарата (имало някакъв много добър майстор, тук в Пловдив - цена от 60 до 150 лв. на апарат)
                              - шлайфане на двата диска
                              - нови накладки
                              Това ли е лечението в случая? Ако да, трябва ли и двата апарата да се ремонтират, и двата диска да се шлайфат?

                              Коментар


                              • От: Нужда от практични съвети за автоматика на ТЛК120

                                Поръчай си от Луцкан карантиите на апаратите със все буталцата и си ги направи. Поръчай си и дискове ако са криви от Ники
                                "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X