Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

    Здравейте! Имам въпрос относно дюзи за тойота , не са конкретно за Land Cruiser , но все пак някой може да е поръчвал от същото място. В Ebay намерих това online-магазинче - http://www.dieseljones.co.uk/ . Всичко , което се предлага е уж на Denso и е ново , а не рециклирането. Струва ли ви се надеждно за поръчка на 4 дюзи за toyota avensis 2007 с двигател 1ad-ftv? Днес бях в сервиза на тойота и след диагностиката ми написаха данните за 4-те дюзи . 1-(-1,9) 2-(-1,2) 3-(0,3) 4(0,4) . Искат да сменят всичките - 950 лв/брой + труд. В този сайт са по 166 паунда бройката. Какво мислите по въпроса?
    Toyota Avensis 1ad-ftv 2007
    Toyota Rav4 2ad-ftv 2014 awd

    Коментар


    • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

      Първоначално публикуван от iovkito Преглед на мнение
      Здравейте! Имам въпрос относно дюзи за тойота , не са конкретно за Land Cruiser , но все пак някой може да е поръчвал от същото място. В Ebay намерих това online-магазинче - http://www.dieseljones.co.uk/ . Всичко , което се предлага е уж на Denso и е ново , а не рециклирането. Струва ли ви се надеждно за поръчка на 4 дюзи за toyota avensis 2007 с двигател 1ad-ftv? Днес бях в сервиза на тойота и след диагностиката ми написаха данните за 4-те дюзи . 1-(-1,9) 2-(-1,2) 3-(0,3) 4(0,4) . Искат да сменят всичките - 950 лв/брой + труд. В този сайт са по 166 паунда бройката. Какво мислите по въпроса?
      Не вярвам да лъжат Англичаните и вероятно наистина са Денсо! Ако са точния модел-взимай!
      0899 шест5313нула
      За всекиго по нещо

      Коментар


      • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

        Първоначално публикуван от hotsnail Преглед на мнение
        За спирането може и да си прав. Имам такива гуми сега на предната джипка и извън пътя съм доволен от тях. Затуй и сега мислих да взема същите. Износват се доста бързо, не са дълговечни! Обаче спирането си е направо преживяване дори със не висока скорост на сух асфалт. Аз мислих, че щото в джип а не лека кола и не може да спира. За цената зависи. Сега са по-евтини. Когато купувах предишните ми, бяха на цената на BFG AT-тата. Тойо просто повече ми харесаха.

        Вярно Тойотата сега спира като лека кола хем е с едни тотално изтъркани зимни мишелини. Вярно и тойотата има електорника и дори сега минава макар с малко замисляне мрънкане, свиркане, святкане и хрущене през лека калчица ама ме е страх да я разхождам, че не знам къде ще умре с тия галоши.

        ПП Кой точно bridgestone? Гледам има H T и A T?

        ПП Зимата Тойо АТ се държат доста добре, както за спиране така и за тръгване на пресен и огазен сняг. За лед е ясно там трябват шипове. Сравнявам ги с BFG WinterSlalom макар зимнитеда са идея по-добре...просто не си струва да ги слагаш и сваляш или поне тази зима беше така.
        Сложих такива http://bridgestone.tiremedia.com/mod...er-hp-680.html
        100-цата все едно не е същата, върви много по-добре от преди на асфалт, по-тихо и леко. Спира доста по-добре и в завой е по-стабилна. Естествено това е за сметка на представянето ивън пътя. Няколко пъти влизах в калта с тях, не закъсах, но усетих, че буксува доста по-лесно.

        За зимни гуми, според мен Тойо правят едни от най-добрите. Не бих рискувал зимата да карам с АТ или друга гума освен чисто зимна. Миналата зима все пак почти нямаше сняг, но това е по-скоро изключение в България. Също е много важно гумата да е от пресна смес. Като взех 100-цата беше обута с едни зимни бридстоуни, които ми изглеждаха добре, но като стъпи на снега беше направо опасно и ги смених на момента, проста дота им беше отпреди 6-7 години.

        Успех, поздрави

        Коментар


        • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

          ами в крайна сметка взех по-високите Toyo HT-та. По-малко шумят и по-добре спират. Ама не намерих кал да видя как е.

          Лошото е че боята супер лесно се драска....минах покрай едни шипки съвсем невинни и сега от близо изглежда ужасно. Мисля, че са то тоя тип дето с паста излизат ама....очаквана гадория

          На крйано положение 265/70 R17 леко задират. Другата фира е че ако влизам със силно завъртян волан в гаража и релсите на джипа опират във вратата...просто джипа пораства с 5 санта ако навиеш волана ис големите гуми май порасна с още 2 сантиметра...надявам се и отдолу да е с близо 2 сантима по висок, че доста ниски са тия крузери и дере корема по-често на черен път от тераното

          ПП Смених си аватара ама още ми седи терантото не знам защо....идеи?

          Коментар


          • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

            А честито за гумите...па и за джипа..а за боята...."изпитания" си направил, от тук на там съдбата на джипката е в твои ръце!
            0899 шест5313нула
            За всекиго по нещо

            Коментар


            • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

              Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
              А честито за гумите...па и за джипа..а за боята...."изпитания" си направил, от тук на там съдбата на джипката е в твои ръце!
              Да постегнах всичко дето излезе и съм готов за приключения

              Една седмица мисля да взема отпуска и да посетя Австрия. Хем повечко разходка, хем и Виена и Алпите можем да видим. Бая каране ще падне

              Междувременно си тъеся еднодневни разходки от София подходящи за крузер. Лозенска и близката Стара планини смея да твърдя че ги разучих. Дори минах с Тойотката до Пасарел от Лозен (иначе основно с тераното)

              Коментар


              • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                Първоначално публикуван от hotsnail Преглед на мнение
                Една седмица мисля да взема отпуска и да посетя Австрия. Хем повечко разходка, хем и Виена и Алпите можем да видим. Бая каране ще падне
                Не е толкова далече Австрия, а и няма да ги усетиш тия километри с тая колица...иии заслушай се там след като заредиш да видиш как ще утихне моторетката с тамошната нафта, и реалния разход ще разбереш тогава..
                0899 шест5313нула
                За всекиго по нещо

                Коментар


                • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                  Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
                  ...иии заслушай се там след като заредиш да видиш как ще утихне моторетката с тамошната нафта, и реалния разход ще разбереш тогава..
                  ...и къде пълните резервоарите? Аз в гръцката Еко.

                  Ромпетрол ми ги похвалиха

                  Коментар


                  • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                    Аз не намирам разлика м/у бензиностанциите в Европа, само спазвам правилото никога на магистрала да не зареждам. Разходка утре Люлинската Арена тръгваме 9:30, като гледам ще е свръх лесен ( Скучен) маршрута

                    Коментар


                    • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                      Хора, нещо си Е.. М..

                      Преди дни светна чек енджина и колата изгасна, ей така както си беше с 80 км/час

                      Слязох обиколих я от ляво, после от дясно, отворих капака погледах и двигателя затворих запалих,,, лампите на Чека и тракшъна светеха.

                      Прибрах колата до ТМ ауто.

                      Грешката била спад на налягането в системата за гориво.

                      Изчистиха грешката наляха две добавки, говориха ми за дюзи, и ме пуснаха.

                      Сега 200 км след случката нямам проблеми.

                      Някакви идеи от какво може да е това?!
                      Т5
                      Crossrunner

                      Коментар


                      • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                        Клапана на помпата е най-вероятно, ако теста на дюзите е ок.
                        "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                        Коментар


                        • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                          Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
                          Клапана на помпата е най-вероятно, ако теста на дюзите е ок.
                          Да дюзите са ок. Ако е клапан на помпата, от веднъж ли дефектира или има процес на разваляне? Да го сменям ли превантивно? Колата я ползвам само за дълги пътувания, търся сигурност и безаварийност.
                          Т5
                          Crossrunner

                          Коментар


                          • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                            Първоначално публикуван от Haji Преглед на мнение
                            Да дюзите са ок. Ако е клапан на помпата, от веднъж ли дефектира или има процес на разваляне? Да го сменям ли превантивно? Колата я ползвам само за дълги пътувания, търся сигурност и безаварийност.
                            А тези в ТМ Ауто не бяха така добри да поставят диагноза евентуално? Пазиш ли си листчето от диагностиката?
                            0899 шест5313нула
                            За всекиго по нещо

                            Коментар


                            • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                              Клапана може да се скапе изведнъж, може да прави и подобни проблемчета от време на време. С какви горивни филтри сменяш и на колко време?

                              Диагностиката не винаги е лесна, дава ти грешка за спад в налягането. Може да има спад от блокирала дюза, блокирал клапан, а може и да няма, а да се е шашнал датчика на рейла, малка вероятност има и за ядове в компа. Ако искаш да си сигурен, сменяш 4 дюзи, клапани на помпата комплект с помпата, сензора на рейла и по твое желание и компа, и има вероятност да не се появи.

                              От опит ако са ти наред дюзите са клапаните на помпата, явлението се наблюдава при използване на некачествени горивни филтри, по рядката им смяна или системно гадна нафта. Преминава някоя микро песъчинка, прави деруга и клапана понякога засяда от тая деруга.

                              Останалите две лампи почти винаги светват заедно с чека, за да ти е по светло на таблото.
                              "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                              Коментар


                              • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                                Aко не е тайна, на колко хил. км. стана тая 120-ка?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X