Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

    http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=127377 #8 мнение на Джамбазов за обучение на прозорците.

    Коментар


    • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

      Някакви идеи? Запалих сутринта и колатанямаше мощ да изкачи рампата на подземния паркинг. Върнах по инерция назад. Угасих и запалих пак. Ракета замя-въздух. Никакви проблеми и след десет паления вече.
      ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

      Коментар


      • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

        Възможно заседнал клапан на помпата, но без записана грешка трудна работа. Ако зачести пиши, ако светне "хеликоптерчето" бягай за тест и пиши каква е грешката.
        "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

        Коментар


        • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

          Колеги здравейте имам нужда от малко помощ !! Има ли друг сервиз или майстор ,който да разбира от диагностика и електроника по тлк120 ,пак имам проблем със системата на ABS светнаха ми лампите на таблото ,първия път се оказа скъсан кабел преди датчика ,а сега какво ще е незнам......... ,но тези пичове в тм ауто нямат часове в близките дни чак в петък ,та искам да отида другаде за да не чакам !!!

          Коментар


          • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

            АБС-а не е 100% сигурно дали ще го прочета, но около мен има маса диагностици със всякакви урудки и в краен случай ще те водя да я прочетат тая извънземна Тойота.

            Коментар


            • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

              Като возя баща ми 180кг, след това ми мига лампата за еърбега, понякога се оправя сама веднага, понякога не както в момента си мига?

              Коментар


              • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                Джамовете оправени! Колегата Джамбазов трябва 1 каса да му нося нещо дето не се търкаля

                Коментар


                • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                  Куче със салам ще плашиш...
                  "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                  Коментар


                  • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                    Като идвам към теб ще звънна да черпя

                    Коментар


                    • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                      Да опиша и аз какъв проблем ми се появи.
                      Преди около месец спускайки се по едно пътче, реших да включа системата DAC. Ако някой не я знае - това е система за спускане по наклон, като автомобила сам поддържа скоростта и си натиска спирачката. Предимството е, че компютъра с помощта на VSC преценява на кои или на кое колело да натисне по-силно спирачката и така се намалява вероятността, да си видиш задницата как те изпреварва.
                      Не че пътчето, по което се спусках беше много стръмно, но така си проверявам системите от време на време. Натискайки бутона, на таблото започна да мига лампичката, но системата така и не се включи. Лампичката трябва свети постоянно и с това показва, че системата е включена. Преди десетина дни на друго място, отново реших да включа DAC, но отново не стана.
                      След кратък разговор с Митко(за кой ли път му досаждам), той ме посъветва да отида в Тойота.
                      Защо ли не се учудих, че там за пръв път чуваха за такъв проблем! Направиха тест на компютъра и се оказа, че няма записани никакви грешки. Отново съветване с Митко и много мислене и тестове, реших да им дам насока - тъй като DAC работи само на бавни, дали няма някой датчик, който да казва на компютъра, че бавните са включени или изключени. ЕВРИКА - веднага излезе, че някакъв ключ(според мен прилича на датчик), който влиза в раздатката не работи. След още три дни въпросният ключ(датчик) дойде, монтираха го и проблема се реши.

                      ПП: По никакъв начин, не бих искал да плюя срещу сервиза на Тойота. Хората ги познавам лично и всички бяха много отзивчиви. Въпреки това явно не се познават достатъчно добре всички електронни системи. Според мен това е проблем във всички оторизирани сервизи на всички марки автомобили и даже тук се справиха сравнително бързо.
                      Все пак, ако някой реши да ползва DAC и не успее да го включи - вече има такъв прецедент в Тойота и може би ще установят проблема по-бързо.
                      Последно редактирано от niki p; 23-01-13, 18:34.
                      http://www.nakladkibg.com
                      накладки, спирачни дискове, съединители

                      088 8613380

                      Коментар


                      • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                        Ники ,благодаря за споделеното. При мен го има същия проблем с включването на системата DAC, но за разлика от теб аз не съм търсил причина за това. Сега поне вече има някакво обяснение. Би ли споделил цената на въпросния датчик.

                        Коментар


                        • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                          Първоначално публикуван от Иво Василев Преглед на мнение
                          Ники ,благодаря за споделеното. При мен го има същия проблем с включването на системата DAC, но за разлика от теб аз не съм търсил причина за това. Сега поне вече има някакво обяснение. Би ли споделил цената на въпросния датчик.
                          Излезе ми около 200лв със смяната. Ако искаш, мога да ти дам и номера на частта.
                          http://www.nakladkibg.com
                          накладки, спирачни дискове, съединители

                          088 8613380

                          Коментар


                          • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                            Най-тъпото е, че в случая таралясника не записва грешка, защото за него няма грешка. Ако включването беше ел, а не механично, компа щеше да сравнява подаденото с изпълненото, а сега няма как да разбере за подаденото, щото идва от лоста и задволанното.
                            "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                            Коментар


                            • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                              Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
                              Възможно заседнал клапан на помпата, но без записана грешка трудна работа. Ако зачести пиши, ако светне "хеликоптерчето" бягай за тест и пиши каква е грешката.
                              Отчете грешка в управлението на горивото. Тъй като сутрин пали много тежко, явно е проблем с клапана. Дано само не излезе помпа. Спрях му възожноста да върне горивото и утре ако запали значи е това. Има ли някой под ръка такъв клапан? Във Варна нямат.
                              ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                              Коментар


                              • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                                Клапаните са два. Връщането на горивото няма нищо общо. Тези клапани работят много бързо и когато много леко заседнат отчетеното през дюзите не отговаря на подаденото на помпата от компа и очакваното от нея. И в зависимост от това каква е разликата компа решава да намали мощноста, с колко, а понякога и да угаси колата защото го е страх от воден удар.
                                "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X