Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с обороти

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с обороти

    Здравейте, моля да препоръчате сервиз или майстор в Бургас или в региона, който да се хване да оправи ниски обороти на Рав 4, 95г. Не е въпроса в парите, ама не случвам на майстори, все опирам до "заети" хора.
    Проблема е следния: като подам малко по-рязко газ и след това отпусна газта, оборотите рязко падат и много често колата гасне. По - зле е на газ, но го прави и на бензин. Ламбда сондата е сменяна преди 3 години.
    На елкона майстора каза, че програмата не дава грешки и предположи някакъв механичен проблем.
    Препоръча ред мерки, от които най-вероятно става дума, или за вакууми, или за степ мотор (най-вероятно) или за дроселовата клапа. По-назаден план е чистене на дюзи или даже реглаж на клапани. Не, че би било зле за колата, ама мисля, че няма пряка връзка с проблема.
    До момента съм изгорил един резервоар бензин с налята присадка и съм сменил (пак) свещите и горивния филтър, като част от набелязаните мерки, но без резултат.
    Предварително благодаря,

  • #2
    Смени и въздушния филтър и си почисти дроселовата клапа.
    Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
    Място и хора към които да принадлежи ...

    Коментар


    • #3
      Първоначално публикуван от Николай Колев Преглед на мнение
      Смени и въздушния филтър и си почисти дроселовата клапа.
      Мерси, де да можех сам, нали това е въпроса кой да се хване в нашия регион, всички искат да са милионери.

      Коментар


      • kameno karp
        kameno karp коментира
        Редактиране на коментар
        Бих ти препоръчал Валери. Като тръгнеш към Лозово, след поделението в дясно. На отбивката мисля имаше табела TIR паркинг.

    • #4
      И двете неща са по силите на 15 годишно момиче, ще се справиш.
      Въздушния филтър мисля, че е ясен. Дроселовата клапа е онова което го дърпа жилото на педала на газта - разкачаш маркуча и гледаш за масло и други мизерии вътре като натискаш клапата да видиш и зад нея. Ако е мръсна я сваляш и почистваш.
      Също така огледай маркучето и щуцерите от капака на клапаните до всмукателния колектор. Там има един клапан за регулиране на оборотите на празен ход. На Авенсиса ми със същия двигател се беше пукнал щуцера и имах подобни проблеми.
      Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
      Телефон - в профила!

      Коментар


      • #5
        Дросел клапата на тия сама ли ще се калибрира ,като я зачисти ?
        TLC: LJ70 2LT ; FJ80 3FE

        Коментар


        • Двигателист
          Двигателист коментира
          Редактиране на коментар
          Чиста механика е. Няма калибриране.

      Активност за темата

      Свий

      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

      Зареждам...
      X