Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Диагностика/Bluetooth OBD2 scanner/APP/Toyota

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Диагностика/Bluetooth OBD2 scanner/APP/Toyota

    Здравейте,

    Някой ползвал ли е за диагностика блуутуд модул и адекватно приложение за телефон към него. Интересувам се дали тази комбинация бе давала адекватна информация, като състояние на дюзи, налягане, изтриване на грешки и т.н.
    Преди време с много зор си бях инсталирал techstream-а, но не ми се мъкне постоянно лаптоп, а и кабела/програмата постоянно се крашваха. Поздрави!

    Разглеждах тези:

    https://www.aliexpress.com/item/4000098996019.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.dc2f4b40LjeQvz&algo_pvid=54514b0a-b525-4c9b-a176-6f4e751dfca2&algo_expid=54514b0a-b525-4c9b-a176-6f4e751dfca2-0&btsid=0bb0622916133871648383527ecbac&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_

    https://play.google.com/store/apps/details?id=org.prowl.torque&hl=bg&gl=US

    Прикачени файлове
    Последно редактирано от ge2e; 15-02-21, 12:14.
    Toyota RAV4 III 2.2 D-4D 136 Hp
    Nissan Terrano II R20 2.7 TDi 125 Hp

  • #2
    Трябва да си сигурен че полата ти поддържа OBD-II а не M-OBD.
    Аз ползвам адаптер- неизвестен БТ китаец и работи точно с Торк про.
    Торка, имаше безплатен плъгин за грешки, или май си е вгранед модула, както и да е.
    Случвало ми сее да не мога да хвана грешка с бего и затова съм изтеглил една друга програмка - CarBit.Безплатната версия.
    Предполагам към момента, торк не е имал конкретната грешка в базата или нещо подобно беше за дебитомера.
    Щом питаш за дюзи, сигурно е за Дизел, не мога да кажа, защото моята е бензин, но Торк открива доста "Unassigned PID" или нещо подобно се зовеше.
    За мен това са данни от колата, които ТОРК не може да интерпретира, поради липса на "уравнения".
    Тоест, ако се сравнят тези PID, с данните от techstream, може да се разбере кое какво е и как се смята, и евентуално да се дадат на разработчика на Торк да ги вкара или в стандартното издание, или като плъгин за Тойота.


    Мен ме дразни че ми изкарва моментния разход в MPG и КМ на литър.
    Просто трябва да си добавя правилното измерване, ама не съм гледал как.

    Предполагам ти трябва за дисгностика на колата преди покупка или профилактично.
    Малко офтопик, с една програма "Dashware" събрах данните от Торк лога и видео в ето това.



    Само че е доста играчка. Ако се ползва камера Гопро с вграден ГПС, синхронизацията е по-лесна.

    Коментар


    • #3
      BAFX с OBD Fusion app, не съм го ползвал за дюзи,обикновенно работи през малък айпад,
      TOYOTA SEQUOIA ‘11
      W140 S420 '99

      Коментар

      Активност за темата

      Свий

      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

      Зареждам...
      X