Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Препоръки за багажна кутия на покрива на TLC 120 Prado, дълга база

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Препоръки за багажна кутия на покрива на TLC 120 Prado, дълга база

    Здравейте,

    Тойотата утесня... по-скоро вече почна да се ползва инцидентно и последния ред седалки, каквато беше и целта....
    Както и да е, искам да питам за впечатления, съвети и препоръки при избор на покривен багажник.

    Началните критерии са:
    - максимална вместимост
    - по-възможност с плоска челна повърхност

    Ограниченията са:
    -Финансови - ще го вземам 2ра ръка
    -Пространствени
    - трябва да влиза в поземен гараж 2.50м (трябва да измеря пак) и селски двор, и той 2.50м
    - колата е около 2м, вкл. надлъжните релси, има въздушно окачване, може да слиза с няколко см, ако не забравям да го цъкна и изчакам .
    - аз съм 1.90м, и ще си го обслужвам сам (...съдба...).
    -мазето, където ще се складира, извън активния сезон пък е доста заето... ама ще има есенно разчистване
    -Не ме притеснява ограничението в скоростта. Аз и без това се опитвам да карам в законовите рамки, а на магистрала, дори 100-110км/ч. Който (в колата) бърза, да ме махне от волана, тия отвън, не ме притесняват.


    Основните ми притеснения са свързани с дължината на кутията (тия, които виждам са все около 2 метра), а и позицията на монтаж.
    Предполагам трябва да се сложи максимално назад, за да се запази геометричната линия на предното стъкло

    Черпя идеи от тук , даже мисля че кутията е каквато бях гледал преди време.



    Ще ми се да е с плоско чело/капак, зада мога да си закача на него един-два подвижни, гъвкави соларни панела, в далечното бъдеще, ако тръгна да къмпингувам
    Видях в сайт за продажби че има един доста плосък, иначе бях забравил за опцията с панела.

    Реших че първо ще пробвам как е, ще взема под наем, за въпросното "голямо" пътуване 300км, та хората в магазина, тук във Варна, сигурно ще ме консултират, но се чудя има ли някой с конкретни препоръки за модела.
    Ще се возят основно дрехи и леки, обемисти багажи, за които няма място при използване на едната от седалките на 3тия ред. най-много седалката от детската количка.

    Дали най-лесния начин за използване не е стъпил на пода на багажника, през задната врата- багажа в леки куфари или чанти, които се на нахвърлят отзад или през страничните прагове?

    Само илюстративно, на мястото на "дедото" ще има тежък багаж, и каквото не се събере, отива на тавана. От дугата страна ще стои (или сгъва) "жална им майка", за да обслужва децатта или да дава команда "Отб(о/и)й !!!"


  • #2
    Аз имам Якима,брата сложи ТУЛЕ,не им помня моделите,но най-големия размер бяха и двете.

    Моята я монтирах сам възможно най-назад,под нея на задника съм сложил допълнителна напречна релса,че оригиналните са кекави,предния край е захванат за една от оригиналните,а до нея е втория оригинал който подпира дъното само.
    За скорост не бери грижа,мойта и пълна и празна съм я изпъвал до 105 - 110 .......мили което са грубо 175 км/ч и малко,нищо не лети ни празна ни пълна.

    Не съм мерил колко кила и качвам,обикновенно гледам да са леки нещата вътре - спални чували,столове,походни маси,саковете с дрехи,ски,ботуши,каски.............но като ми трябва и качвам и тежка палатка,тежки столове,лопата / то какво и качвам,аз не я свалям от там / е такива работи.

    Аз имам скоба която се закача за скобата за заключване на вратата ако ми трябва да ровя в предната част или стъпвам на задната гума,чакам си Гоби стьпбата та да мога да ровя къде си искам без да лазя по тавана.Не шуми,не вибрира,не тропа,отваря се от двете страни,ключа не се вади ако не е затворен добре капака,а той се затваря с тупаница без нищо да се цепи.Зимата става за хладилник,стои си абсолютно суха в бесен порой с часове.Изглежда малка,но по спецификации събира колко багажник на среден размер джипка каквото е комбито на снимката.

    Сега малко негативи - с 2 инча лифт аз съм на 8.3 фита висок и опира,това са груби 253 см, повечето гаражи не влизаш,ако я забравиш я води смачкана.Моята беше близо 850 долара,на старо ги има по около 550,но трудно се намират в близост пък пратката на това няма да е евтина.Няма дупка за отичане на вода,трябва да я подкараш с дрелката в задната част и да и монтираш тапа,че аз моята я мия с маркуча еле като съм товарил ски ботуши или кросови такива.

    Абсолютно препоръчвам да я монтираш в единия край на тавана,а в другия да си монтира една мммммм кутия или куфар или там как му викат за пушки - така или иначе вече изглеждаш на костенурка та поне да събираш дребните неща в кутията.

    Солари среден размер или ммммм 200 вата бройката се събират в кутията,не е нужно да ги монтираш на нея.Моята е по-облия модел,на брата е по-ръбеста,но въпреки това не виждам как ‘е закрепиш солари без да летят в екшъна.

    Питай друго макар,че то много друго няма,аз съм 180 см и стъпал на задната гума стигам до задния край на кутията.

    Това горе е ЗЛАТО,ако ми махнеш моята и ще се чудя кое къде да сложа,АБСУРД да пътувам къде да е без тая кутия

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:B4AB1A2F-1DC8-4CE2-A030-5C492F42A52A.jpeg
Прегледи:208
Размер:298.2 КБ
ID:6641677

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DC979FA4-E6D7-4B59-8A76-2F0604FB7C2E.jpeg
Прегледи:224
Размер:891.4 КБ
ID:6641676
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

    Коментар


    • #3
      https://overlandsite.com/accessories...or-latch-step/

      е това е хуйня та която ти дава възможност да стъпиш и ровиш в кутията,75 кила човечец държи,по-дебел не съм бил.

      И не им давай повече от 20 кинта,има ги по 15,гледам продават и по 55,а е тъпо парче алумин


      Това горе на снимките е yakima showcase, май вече е стар модел,гледам ги продават по 600 кинта,20 размер,имат по 15,но така или иначе товариш та предлагам да е най-големия размер.Усилена е вътре,не се гьне,не се е сцепила още

      Брата има ТУЛЕ Форс ХХЛ,онова е по-ръбесто както казах,снимки нямам.

      Коя и да избереш ше си доволен
      Последно редактирано от BENZBOSS; 04-09-20, 17:48.
      TOYOTA SEQUOIA ‘11
      W140 S420 '99

      Коментар


      • Veni1
        Veni1 коментира
        Редактиране на коментар
        Ако знаеш колко ми е харесала тая скоба, ама сърце не ми дава да дам толкова пари, и съм решил да си я направя, ама все не ставам мукаят.
        Много полезно нещо е, ама и при китайците е 15 кинта - неразумно скъпо е това.

      • BENZBOSS
        BENZBOSS коментира
        Редактиране на коментар
        Супер полезна е еле ако сложиш сгъваем стол точно до ключалката на кутията и праснеш капака........е няма отваряне от едната страна,а от другата колко и да се катеря не стигам за да се преборя с капака.Пих една бира,поръчах една стълба на задника и пак борба,добре,че имах скобата.

        Няма начин някой да не продава такова за нормални пари или някой да не се е сетил да го направи сам,нищо кой знае какво,не трябва и да е по размерче някакви,може да е двойно по-голямо ако ме питаш мен.


        6 долара тук

        https://www.wish.com/product/5d89891..._wcB&share=web

        50 долара тук

        https://www.autoaccessoriesgarage.co...kaAsSIEALw_wcB

        За 50 долара ще ползвам сьседа баси,ще се навие ГАРАНЦИЯ ма трябва да си го влача с мен

      • Veni1
        Veni1 коментира
        Редактиране на коментар
        Бе пак става 15 долара, както и да го въртиш.. Не че ще ме бутнат, ама ми се струва скъпо това парче халумин. Аз засега ползвам синчето, дето е с две глави над мен..

    • #4

      Thule Force XXL - по-височка е от Якимата ми и някак си по-квадратна.



      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:A2C84F37-352E-4876-B00F-36A966FAB5DD.jpeg
Прегледи:198
Размер:782.4 КБ
ID:6641787
      TOYOTA SEQUOIA ‘11
      W140 S420 '99

      Коментар


      • #5
        Thule Force XXL /на горната снимка на жената на комбито/ е последния модел, най-големия размер 22 кубически фута. Това комби е доста по-дълго от на колегата Тойотата- далаверата със да ми пасва на линиите на колата, да събира много, да е ниско профилно, да е евтино... няма да стане.
        Тулето на снимката е бутнато докрай назад, като отворя задния капак, и спойлера е на 2 пръста от кутията. И пак ми закрива половината шибидах, че даже не мога да го вдигна /на 3 сантиметра е от шибидаха/. Закрепването за напречните релси е елементарно, не го знам колко ще държи на сняг и дъжд. Аааа, и ме издрусаха нещо от сорта на $700 за него.
        За сега съм доволен много от покупката- всички каски, ботуши и простотии за моторите се събират вътре. И спални чували, палатка, тенти, столове... До 160 км/ч не излита, като намеря празна магистрала без хора зад мен, ще го пробвам на повече.
        Ааа, и казват, че сваляло разхода с незнам си там колко процента, ама точно от това комби не чакам нищо по-малко от 30/100, та и с кутия, и без кутия, все трябва да си непукист на бензиностанцията.
        Утре се прибирам, ако трябват по-подробни снимки, казвайте.

        Вени, пуста простотия с тая измислена карантина, иначе да съм ти засилил няколко железа да ди се катериш. Аз имам едно, идеална работа върши!
        Последно редактирано от NIKSD; 05-09-20, 03:52.
        https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

        Коментар


        • BENZBOSS
          BENZBOSS коментира
          Редактиране на коментар
          На око ги сравнявах и си 3-5см по-нисък та ако не си и теглил метъра да знаеш,че на 8.1-8.2 и ще удари,2.5 метра по нашенски.

        • Veni1
          Veni1 коментира
          Редактиране на коментар
          Ник, благодаря ти.
          Аз явно преодолях вътрешното ми убеждение, че е висока цената, и ей сега ще си поръчам една стъпенка.
          Благодаря отново!

      • #6
        За качване/сваляне на багаж стъпвам на гумата и се хващам за страничната релса. До сега не е имало нещо дето да не го стигна.

        Коментар


        • brum
          brum коментира
          Редактиране на коментар
          Може би защото ми беше къса базата. Знам ли. Става дума за повдигната Витара, 29ки и експедиционен багажник.

        • BENZBOSS
          BENZBOSS коментира
          Редактиране на коментар
          Мммм кой размер кутия?Мойта е около 2та метра,като стъпя на задната гума и АБСУРД да хвана какво да е в предната част,за там ми трябва скоба на предната врата,да стъпя на нея.

          Нормално орангутанест 180 см човек съм,ръцете ми уж нормална дьлжина

        • brum
          brum коментира
          Редактиране на коментар
          Не кутия - експедиционен багажник с размери 115см (ширина) на 125см (дължина). То на къса Vitara на покрива няма място за повече. А гумата идва на 1/3 от дължината му.

      • #7
        А така става,не те разбрах в началото и се чудя аз къде бьркам като се катеря по нея от къде ли не и пак няма стигаме.
        TOYOTA SEQUOIA ‘11
        W140 S420 '99

        Коментар


        • #8
          Оказа се че не съм догледал правилно.
          Лимитиращия фактор се оказа вратата, кято мислех че се отваря цялата.
          На снимката е входа за платформата, долу височините са по 2.30м - разни прекарани висящи тръби.
          При тая височина на вратата, няма шанс за друг багажник.

          Хубавото е че гаража не е мой.
          Лошото е че е голям.

          Ще видим сега с наемането как ще стане, ще настоявам да участвам активно в монтажа, за да придобия усещане, ама от сега ми се струва че не е работа за 1 човек.
          Гледах, продават системи от макари, да си го закачиш на тавана и да си спускаш куфара сам, на покрива.
          Ама не съм дорасъл за собствен гараж с нужната височина. Поне не във Варна още.

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20200905_184430.jpg
Прегледи:127
Размер:49.5 КБ
ID:6642479

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X