Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво е максималното натоварване на покривните греди на RAV IV втора генерерация?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Какво е максималното натоварване на покривните греди на RAV IV втора генерерация?

    Здравейте колеги,

    Не мога да разбера с колко максимално мога да товаря надлъжните греди на равката.
    В онлайн ръководство на английски четох 35 килограма, което е смехотворно.
    В ръководството на немски, което дойде с колата, изобщо не мога да намеря такава информация(сигурно защото съм зле с езика).

    Ако ще помогне, колата е произведена 2001 г. четири врати, 2.0. бензин.
    Човек е ~70% вода. Ако няма мечти или цели в живота, това е просто една вертикална локва.

  • #2
    Max Roof Load 100 kg
    На други места - 75 кг..

    Ако слагаш куфар отгоре, връзвай го допълнително срещу самоволно отваряне, че е интересно да си събираш багажа по пътя. В смисъл - не разчитай само на заключалките на куфара.
    Последно редактирано от Veni1; 18-08-20, 15:39.

    Коментар


    • #3
      35кг да не е само едната релса? Към 70кг май беше капацитета на покрива, за офроуд е препоръчително да се намали заради друсането до към 50кг. Определено не са 35кг.

      Коментар


      • #4
        Някъде бях прочел,за всякакви автомобили-50 кг

        Коментар


        • #5
          Интересува ме от гледна точка на поставянето на покривна палатка. Собственото тегло на повечето палатки е около 50 кг. Като сложим и напречните греди. А после и хората в палатката.
          И май няма да се получат нещата.
          Направо не мога да повярвам, че няма еднопосочна информация. На Сорентото примерно си го пишеше на самите греди - 75 kg. max.
          Човек е ~70% вода. Ако няма мечти или цели в живота, това е просто една вертикална локва.

          Коментар


          • #6
            На 4 годишен Голф комби съм товарил 4 метрови греди около 100 кг

            Изобщо без да се интересувам колко носи.

            Е малко скърцаше в купето ама колите са направени да служат на нас а не ние на тях.

            Взимай смело палатката 50 кила няма да ги усети.

            А при ползване така или иначе не се движи и 200 кила да са няма се оплаче.
            Land Rover Discovery II, V8 4.0
            VW Golf VI variant
            Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

            Коментар


            • #7
              Защо не помислиш върху този вариант?

              Коментар


              • #8
                Това е варианта, де, скапа се нещо отново..

                https://www.drive2.ru/l/567082743825957517/

                Коментар


                • #9
                  45 кила на релса като релсите са ти пластмасови и се трошат лесно,на всички Тойоти се трошат лесно или поне на последните десетина модела.
                  Хората / и аз като хората / или ги сменят с алуминиеви или слагат още 2 допълнителни на ТУЛЕ или Якима,говорим за напречните,не надлъжните на колата,те ГАРАНЦИЯ държат повече.

                  На братовчедка и на твойта Равка качвам 4 големи сака с багаж,6 чифта ски и 6 чифта ски обувки,лопата и куфар с мммммм далаверки за теглене,рязане,къмпинг.........които с куфара са си едно 20 кила поне,отделно се качвам и аз,70 кила ме сложи........и още не се е сгънал тавана.
                  TOYOTA SEQUOIA ‘11
                  W140 S420 '99

                  Коментар


                  • #10
                    Тия килограми за максимален товар, които дават, са за в движение.
                    На едно място можеш много повече - двама души и палатка са ок.
                    Познавам хора от години ползващи палатки на леки коли - шкода и субару.

                    Коментар


                    • #11
                      Бре, Асене, зарежи...
                      имам едно такова у дома...
                      картинг е..

                      Надлъжните греди са чист Халумин, с профил палец х палец, с профил, дори.
                      Закрепил съм на едната антената на радиостанцията - ми не знам колко ще издържи - не е паднала още, ама си имам едно наум.

                      Напречните - оригиналдъ, също са халумин, ама струват колкото колата, с два кинта ресто. Уж са здрави, ама единствения им плюс е, че не свирят от вятъра.

                      Предвид четирите точки на закрепване на надлъжните, от тях товароносимост не може да се очаква. Ха си се навечерял като хората, ха се е счупил рейлинга.

                      Коментар


                      • BENZBOSS
                        BENZBOSS коментира
                        Редактиране на коментар
                        Надлъжните са алумин,напречните пак ги провери,тук мрьнкат че трошат стькломата

                    • #12
                      Склонен съм да вярвам на Вени, като ползвател на въпросния картинг.
                      Варианта, който предлагаш е готин, ама трябва да се превозваме и спим с малкия.
                      За двама е екстра.

                      Босе, твоята братовчедка само задния й мост тежи колкото цялата равка
                      Човек е ~70% вода. Ако няма мечти или цели в живота, това е просто една вертикална локва.

                      Коментар


                      • BENZBOSS
                        BENZBOSS коментира
                        Редактиране на коментар
                        Няма заден мост който,търсих го да е лимузинесто да не тресе на жената гръбчето,независимо окачване е ма кардана му колко на РАВка гумата.

                        Аз съм сложил една допълнителна напречна на Якима,имам и още една на ТУЛЕ,ако вземе та излети нещо в бързината я монтирам и нея,по 150 кинта май бяха бройката

                        И на Вени и аз вярвам,че преди време като търсих за мойто комби само пластмаси излизаха ма си рови за модела,а на интернет не вярвам много

                      • Veni1
                        Veni1 коментира
                        Редактиране на коментар
                        За да не се водиш само от написаното, вземи и свали един от пластмасовите предпазители в края на релсата - няма значение преден или заден. Така ще видиш профила на релсата, дебелината на стената му, и сам ще вземеш решение. Силно се надявам да се откажеш от идеята. Капачето е закопчано на зъбчета, така че свалянето е безболезнено. Някъде имах снимки, ама - око да види е най-доброто решение.
                        Успех!

                    • #13
                      Оригиналните тойотски дуралуминиеви кросбари имат максимално натоварване от 60 кг. за двете греди.Максималната скорост на придвижване с товар е 120 км/ч.
                      Младежи, уважавайте старостта - тя е вашето бъдеще...
                      0887/осемпет 66 4осем

                      Коментар


                      • BENZBOSS
                        BENZBOSS коментира
                        Редактиране на коментар
                        За кой модел?

                        За моя/твоя със 180 нищо не лети

                    • #14
                      Босе, това е за модела, описан в началото на темата.Конкретно RAV4 от второ поколение 2001 г.
                      П.С. Моя модел, за съжаление не е този от аватара ми.Карам си възрастна Corolla , която е вярна като куче.
                      А иначе-колите може и да издържат много повече във всичко.На производителя не му се рискува, и пише това по книгите.Който иска да рискува-прав му път.
                      Младежи, уважавайте старостта - тя е вашето бъдеще...
                      0887/осемпет 66 4осем

                      Коментар


                      • #15
                        За Щатски модел ми дава 45 кила за модел 2001ва,не съм сигурен дали има разлика в моделите
                        TOYOTA SEQUOIA ‘11
                        W140 S420 '99

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X