Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Спирачна система?-ръчна спирачка с челюсти и дискове...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Първоначално публикуван от Pat-rolll Преглед на мнение
    Ето ти накладките, а това е номер по който да ги търсиш, 0986487615, стават за доста тойоти, но не и за 80,100 и т.н. ,(и за някакъв странен за мен китаец CHERY Tiggo)
    Все пак послушай колегите и започни с реглаж на твоите. Провери механизма който трябва да ги отваря да не е клеясал, че го има това в играта.
    Странния китаец е 100% копие на Тойота Рав 4 втора генерация - 2000-2005 година

    Коментар


    • lakatnika
      lakatnika коментира
      Редактиране на коментар
      Този да,моя е на Х5ца,а инак почти всички джипки са изкопирали...

  • #17
    Реших да понацапам темата В задните ми спирачни автомати има едни особени болтове/водачи -PIN,CYLINDER SLIDE с номер Тойотски 47715-22010 . Те гресират ли се ? 2 от моите бяха силно зацапани . Зачистих ги и преди да ги върна ,ги оклепах с високотемпературна синтетична грес . Ама ме гложди ,редно ли е , или трябва да са си на сухо ?
    TLC: LJ70 2LT ; FJ80 3FE

    Коментар


    • #18
      Това са водачите на самия спирачен апарат. Не само е редно, а е и задължително. Според Toyota се гресират с Lithium soap base glycol grease. Реално се гресират с грес за спирачни цилиндри - например https://maslata.bg/shop/смазки-грес/...2-1002-2-75ml/
      Това не е греста, с която се мажат гърбовете на накладките. Тази не е на петролна основа, също е температуроустойчива и най-вече не скапва маншоните. С неподходяща грес се раздуват. Единият от водачите има нахлузен и гумен маншон, който влиза вътре в апарата, като се раздуе почва да задържа спирачката. При мен отне около два месеца, след като ги намазах с обикновена температуроустойчива, без да знам за тази особеност.
      Разни майстори мажат просто със силиконова грес. Не знам дали е редно, не ми се експериментираше повече със спирачките (:

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Screenshot 2020-05-09 at 22.10.54.png
Прегледи:176
Размер:88.5 КБ
ID:6601131

      Коментар


      • #19
        Супер отговор , пак . Благодаря ти ! реално туй с Lithium soap base glycol grease , казват че е нищо специялно греста
        TLC: LJ70 2LT ; FJ80 3FE

        Коментар


        • MoridinBG
          MoridinBG коментира
          Редактиране на коментар
          Ами не е петролна, не скапва гумите и е температуро-устойчива. Толкова ѝ е специалното.

      • #20
        Да отегчим останалите Къде да прочета : за гумата използвана из колите , се предполага , че е ойл ресистант , а тая й ресистентност е избирателна ,към някои специфични масла ? (Олиото също прецаква някои гуми ,че даже съм чувал , че прецаква основно гумите по двигателите , които вървят на олио , а не нафта )
        TLC: LJ70 2LT ; FJ80 3FE

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X