Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Рав 4 II генерация ръжда

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Рав 4 II генерация ръжда

    Здравейте колеги,

    Днес ходих да гледам една рав-а от последните бройки на втората серия - 2005 год. Колата изглежда в доста добро състояние, купувана от БГ, на малко километри, бензин-автомат.
    Като цяло ми хареса много, но при оглед от долу ми се видя, че има доста петънца ръжда. По генерацията, кардана, окачването. Не съм я качвал на канал, само надникнах. Това нормално ли е за кола на под 100 000 км. и по твърдения на продавача, живяла главно в гараж?

    Другото което ми направи впечатление е скърцането от към задната част на колата при движение в завой. Окачване? Задните седалки( на релси са)?
    Идеи?

    Благодаря предварително на всички отзовали се
    Човек е ~70% вода. Ако няма мечти или цели в живота, това е просто една вертикална локва.

  • #2
    Тая от Враца ли е?

    Коментар


    • #3
      Същата.
      Имаш ли някакви наблюдения за нея?
      Последно редактирано от I.Guberkov; 23-02-20, 20:26.
      Човек е ~70% вода. Ако няма мечти или цели в живота, това е просто една вертикална локва.

      Коментар


      • #4
        Бегай от нея.

        Мой колега има една такава, и много искаше да си вземе още една. Понеже и аз имам такава, отидохме заедно да гледаме няколко - една в София, една във Враца, една в Кнежа....
        Тая във Враца няма нито един детайл без забележки, боядисвана е некадърно и многократно, има много бояджийски кусури, ръждата отдолу е видима, километрите са и малко, автомата работи добре, не държи стабилни обороти на празен ход, и нещо неубедително се представи продавача - синът на продавачката. Ние пътувахме от Пловдив да я видим колата, обаче се оказа, че трябва да отидем отново, ако искаме да я купим - това е Пловдив- Враца все пак ...Арматурното табло лепне - мазано е с нещо, ръжди нагоре по корпуса няма, люк и елстъкла работят, климатика работи.

        Отпадна като вариант.

        Коментар


        • #5
          Отвън определено има забележки. Карала я е някаква леля и явно бая я е очуквала през годините. Нямаше проблеми с празните обороти. Момчето се представи доста стабилно. Пътувахме с влака, взе ни от гарата. Карахме я, после ни закара до центъра. Таблото не усетих да лепне.
          Ти като собственик на такава убавица, смяташ ли, че ръждата за автомобил на толкова малко километри е нормална?
          Човек е ~70% вода. Ако няма мечти или цели в живота, това е просто една вертикална локва.

          Коментар


          • #6
            както и някаква идея за това скърцане отзад?
            Човек е ~70% вода. Ако няма мечти или цели в живота, това е просто една вертикална локва.

            Коментар


            • #7
              Задните седалки на втора генерация са на релси и могат да се движат напред и назад. Възможно е и от това да скърца, въпреки че моята на 110 000км не скърцаше.

              Коментар


              • #8
                Първоначално публикуван от I.Guberkov Преглед на мнение
                Отвън определено има забележки. Карала я е някаква леля и явно бая я е очуквала през годините. Нямаше проблеми с празните обороти. Момчето се представи доста стабилно. Пътувахме с влака, взе ни от гарата. Карахме я, после ни закара до центъра. Таблото не усетих да лепне.
                Ти като собственик на такава убавица, смяташ ли, че ръждата за автомобил на толкова малко километри е нормална?
                Като бивш собственик на такава и Врачанин,да ти отговоря вместо Вени.Във Враца болшинството от автомобилите се внасят от Австрия и за Рав-ка от там е нормално да има ръжда и под 100 000км.Ако е от района на Инсбрук може да ръждяса и на 50 000,особено ако се кара само зимата.Ако е само по окачване не е страшна,важното е да не е тръгнала по гредите и по дъното.
                Тойота Ленд Крузер RJ 73 22R-E,LPG
                Субару Форестер 2.0 ХТ,253к.с.
                Враца

                Коментар


                • #9
                  Ами тази е купувана от България, но явно врачанския климат и зими са близки до австрийските
                  Човек е ~70% вода. Ако няма мечти или цели в живота, това е просто една вертикална локва.

                  Коментар


                  • #10
                    Моята е от Германия, и няма!!!! ръжди, както и допълнително антикорозионно покритие, което да ги скрива.
                    Тая действително е купувана в Бг, но нито на приятеля ми, нито на мен ми хареса.
                    Задните седалки са на релси, и имат хитра система за сгъване и лесно откачане и вадене от купето. Възможно е от там да поскърцва нещо. Когато я карах, там се возеше синът на госпожата.
                    Моята не скърца, тази на колегата ми - също.

                    Коментар


                    • #11
                      Отговорил съм на писмото.

                      Коментар


                      • #12
                        Благодаря за което
                        Човек е ~70% вода. Ако няма мечти или цели в живота, това е просто една вертикална локва.

                        Коментар


                        • #13
                          Прочее, първият ми отговор беше определен като "коментар", и го нямаше в изпратените от мен съобщения....
                          Като едното нищо можеше да не стигне въобще..

                          Та го изпратих отново като ново съобщение, което е по-вероятно да си получил..
                          баси форумЪт...

                          Коментар


                          • #14
                            И аз имам ядове с личните. И не само. Хич не е добра новата платформа...
                            Писах ти още едно лично. Не знам дали се получи.
                            Човек е ~70% вода. Ако няма мечти или цели в живота, това е просто една вертикална локва.

                            Коментар


                            • #15
                              И пак ти писах. А предната ни комуникация изчезна
                              Човек е ~70% вода. Ако няма мечти или цели в живота, това е просто една вертикална локва.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X