Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дайте съвет за ТЛК 4.5i 24v

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Дайте съвет за ТЛК 4.5i 24v

    Първоначално публикуван от veilside Преглед на мнение
    няма ли да ти е малко голема за гората ? а и на задните седалки не е много широко,особенно ако си около или над 100ка...
    За последните 3г. само два пъти на 80-тката й отесня гората. без претенции да сме hard експерти. На места е тясно, но това, което получаваш спрямо късата база компенсира в пъти. Разбира се, всичко зависи от това кой какво търси, но за дълга база е една от най-удачните дълги бази.
    А иначе не разбирам коментара за тясното на задната седалка. Според мен интериора е сметнат много добре. Коя дълга база е по-добре в това отношение? Сещам се само за Range Rover Classic, Vogue изпълнение, на 110 инча шаси (при ~100 нормално).

    Коментар


    • #17
      До: Дайте съвет за ТЛК 4.5i 24v

      Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
      За последните 3г. само два пъти на 80-тката й отесня гората. без претенции да сме hard експерти. На места е тясно, но това, което получаваш спрямо късата база компенсира в пъти. Разбира се, всичко зависи от това кой какво търси, но за дълга база е една от най-удачните дълги бази.
      А иначе не разбирам коментара за тясното на задната седалка. Според мен интериора е сметнат много добре. Коя дълга база е по-добре в това отношение? Сещам се само за Range Rover Classic, Vogue изпълнение, на 110 инча шаси (при ~100 нормално).
      Яро..не давам преценка на технически експерт просто си казвам мнението,знам ли човека в какви храсталаци ще се вре я.....
      що се отнася до простора на задните седалки,това е мнение на мои приятели,коити съм возил,на мен си ми е добре!
      не ме разбитайте погрешно,нито се стремя да разубедя човека,нито да подценя качествата на 80ката!

      ....ако беше така,щях ли да си я купя
      TЛК 80-4.2ТД
      ТЛК 73-2.4ТД
      ...................

      Коментар


      • #18
        До: Дайте съвет за ТЛК 4.5i 24v

        едната 20000,черната 30000.Тази с подсиленото окачване я карах ,но незнам защо с голям зор вдигна 100км/ч. и дали от тунинга като спираш много се люлее.Уж 205 к.с пък голям зор с тягата.ама собственника казва ,че било нормално.Била правена за гора.Мое мнение че трябва да дърпа повече ама някой кон може да стачкува /пак повтарям че за пръв път карам такава но останах разочарован/.моятаТЛК95 с 3,0тд направо ще я скъса /по асфалта де/.Може и турбото да ме лъже ама бях се подготвил за по сериозен звяр но уви /може да е от ДВГ но не съм карал друг/

        Коментар


        • #19
          До: Дайте съвет за ТЛК 4.5i 24v

          Първоначално публикуван от bai techo Преглед на мнение
          едната 20000,черната 30000.Тази с подсиленото окачване я карах ,но незнам защо с голям зор вдигна 100км/ч. и дали от тунинга като спираш много се люлее.Уж 205 к.с пък голям зор с тягата.ама собственника казва ,че било нормално.Била правена за гора.Мое мнение че трябва да дърпа повече ама някой кон може да стачкува /пак повтарям че за пръв път карам такава но останах разочарован/.моятаТЛК95 с 3,0тд направо ще я скъса /по асфалта де/.Може и турбото да ме лъже ама бях се подготвил за по сериозен звяр но уви /може да е от ДВГ но не съм карал друг/
          тоя мотор дето си карал дизел ли е бил или бензин?
          и какво точни е имал впредвид продавача с това "за гората"....? аз съм с 4" нагоре и с 35" гуми и набира задоволително,за 167 коня и 16 годишна кола
          а може и щото е автомат ,да ти се е сторила по-тромавичка....поразпитай,пробвай некоя друга и недей избързва,такава кола се избира трудно и с внимане,не като жената
          TЛК 80-4.2ТД
          ТЛК 73-2.4ТД
          ...................

          Коментар


          • #20
            До: Дайте съвет за ТЛК 4.5i 24v

            И двете са бензин .Тази която карах е 4,5и 1997г ими се видя доста тромава а и с това вървене не ми се мисли колко гълта .Май ще спирам с експериментите с тия бензини и работата отива на 100тица с 4,2 тд пък нека да е голяма и тромава

            Коментар


            • #21
              До: Дайте съвет за ТЛК 4.5i 24v

              Първоначално публикуван от bai techo Преглед на мнение
              И двете са бензин .Тази която карах е 4,5и 1997г ими се видя доста тромава а и с това вървене не ми се мисли колко гълта .Май ще спирам с експериментите с тия бензини и работата отива на 100тица с 4,2 тд пък нека да е голяма и тромава
              a защо не 80ка 4.2 дизел ,по нищо не отстъпва на бензиновата си сестрица. икономичен и надежден мотор,немаш ядове дори да решиш да го понамокриш един шнорхел и си ти.

              пак си помисли
              TЛК 80-4.2ТД
              ТЛК 73-2.4ТД
              ...................

              Коментар


              • #22
                Защото не мога да намеря подходяща 80ка 4,2 .Гледам че имат разлика в конете 170 ,167 ,131.Имам доста приятели пръснати по земното кълбо и като им дадох задание да търсят и ела гледай ===от Англия, от Щатите ,от Германия коли и чудо ==Явно трябва да използвам кризата.Засега води една стотица в Германия 99г 4.2тд 184000км с вс блокажи и навиг голямята ,кожи и гаранция за автомобила минат тюв днес до 16часа беше 10000евро ама казаха че утре ще кандиса и на 9000.Голямо навеждане почнаха от 13800.Пък и 100цата ми изглежда по изпъната ,може само така да изглежда

                ПС а и пусти калпазанлък все на ръчни 80ки попадам,само от щатите са автомат ама там +акциза има и ддс и транспорти и техно тест и куп други глупости
                Последно редактирано от huko; 28-04-09, 00:25.

                Коментар


                • #23
                  До: Дайте съвет за ТЛК 4.5i 24v

                  Aбе дали бензин или дизел, 80 серия ще си остане култова,не бих я сравнил с никоя друга,а то просто и няма аналог за сравнение с два цели супер здрави моста и 3 блокажа фабрично,фул тайма не е предимство за мен,но може да се добавят ръчни хъбове,които да решата частично проблема ако изобщо може да се нарече проблем,експедиционен номер 1,арктичен джип който оправдава очакванията с сигурност,не мисля че новите серии на хай лукс могат да се сравнят с него по надеждност и конструкция но ги обявиха за новите арктични надеждиhttp://www.youtube.com/watch?v=EB7twVKXGUk
                  http://www.youtube.com/watch?v=NvrgSBuVIXE
                  http://www.youtube.com/watch?v=-Aoag...eature=related
                  LZ1BEL "Mud Angels" Stara Zagora
                  Warning: any change to the factory design of your vehicle has potential dangers which could result in injury or death.

                  Коментар


                  • #24
                    До: Дайте съвет за ТЛК 4.5i 24v

                    не говорим за хайлукс

                    Коментар


                    • #25
                      До: Дайте съвет за ТЛК 4.5i 24v

                      Първоначално публикуван от belata Преглед на мнение
                      Aбе дали бензин или дизел, 80 серия ще си остане култова,не бих я сравнил с никоя друга,а то просто и няма аналог за сравнение с два цели супер здрави моста и 3 блокажа фабрично,фул тайма не е предимство за мен,но може да се добавят ръчни хъбове,които да решата частично проблема ако изобщо може да се нарече проблем,експедиционен номер 1,арктичен джип който оправдава очакванията с сигурност...
                      За мен също 80-тката е една от най-добрите джипки ever, но дори и тя си има недостатъци. Предния мост не може да се квалифицира каъо супер здрав например. И разни други... Но като цяло, това е моят фаворите от гамата на Ленд Крузър...
                      Относно парт и фул тайм при ТЛК80 - има не малко версии и парт тайм. Въпреки, че според мен за нашите региони тука, фул тайма определено е предимство.

                      Коментар


                      • #26
                        До: Дайте съвет за ТЛК 4.5i 24v

                        Към bai techo: А какво Ви е мнението за Джип Гранд Чироки? Аз имам такъв с 4.7V8 бензин и си мислех, че много гори-около 15/100. Но сега като чета, че по-малък бензинов агрегат е по апетитен и нещо взех да се успокоявам. Комплектацията на е с 3 LSD блокажа и вече 3 год.само сипвам бензин и сменям масла. Преди да го купя на много джипки се качвах и все ми бяха маломощни, защото си търсех мощен автомобил, за да дърпам платформа. А на джипа автоматика му даже ме дразни, защото само леко да му дам газ и се държи като курвет, а не като пълноприводен автомобил. Има огромен въртящ момент още от ниските обороти и само при леко натискане на газта те залепя. А частите са в пъти по-ефтини за джипа отколкото за лек автомобил тойота или в % по ефтини спрямо тези на сузуки витара. Правя сравнение защото и трите марки автомобила ги имаме в къщи.

                        Знам, че не е по темата, но все пак се замислете.
                        Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                        "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                        Коментар


                        • #27
                          До: Дайте съвет за ТЛК 4.5i 24v

                          Първоначално публикуван от bai techo
                          ПС а и пусти калпазанлък все на ръчни 80ки попадам,само от щатите са автомат ама там +акциза има и ддс и транспорти и техно тест и куп други глупости
                          В Англия има доста автоматици(ако не ти е проблем волана),даже напротив по-трудно е да намериш ръчни и цената им е по-висока!
                          все пак може да се лишиш от някоя и друга дребна екстричка,в сравнение надежността и качествата на автомобила. 100 цата е много хубав автомобил,ама ше ти даде ли сърце да го завреш в храсталака..? освен ,ако риболовните ти обекти не са на 20м от главен път като говориш за навигация и кожен салон ,по ми звучи да искаш да си го караш като всекидневна кола,а не само за риба ]...

                          ...а за сравнение между чироки и Тойота от класа на 80 и 100 и дума неможе да става(лично мнение).
                          TЛК 80-4.2ТД
                          ТЛК 73-2.4ТД
                          ...................

                          Коментар


                          • #28
                            До: Дайте съвет за ТЛК 4.5i 24v

                            Първоначално публикуван от veilside Преглед на мнение
                            ...а за сравнение между чироки и Тойота от класа на 80 и 100 и дума неможе да става(лично мнение).
                            Да точно така си е НЕ МОЖЕ ДА СЕ СРАВНЯВАТ несравними автомобили. Аз ги сравнявам само по мощност, цени на рез. части и разход на гориво. А от 1992 г. съм фен на тойота. Тогава се сдобих с хайлукс. И преди 2 г. по мой съвет жена ми си купи нова тойота корола дизел японско производство. Така, че съм пристрастен към тойотата и към дизела, ама карам за всекидневна кола джип на бензин.
                            Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                            "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                            Коментар


                            • #29
                              До: Дайте съвет за ТЛК 4.5i 24v

                              За черокито имам някакви наблюдения и маи са все към минуса.Доста мощност и лошо поведение на на лош път .Еден приятел имаше и като тръгнем на лов още от асфалта си връзваше едно въже за предната броня да е готов.Шегувам се .Относно мощност имам едно 55AMG и доста добре дърпа ,направо даже на моменти къса и асфалт ама като се заядох с тез тлк.Като се замисли човек,що да не си вози задника из гората било със 100ца или МБ ,ми нали от другата страна на задника се вози и главата изкарала парите да ги купиш.Въпрос на гледна точка.

                              Коментар


                              • #30
                                До: Дайте съвет за ТЛК 4.5i 24v

                                Бай Течо щом си си насмогнал на масрафа кво чакаш ве човек,тва е машината,по нататък може и аз да си направя такъв подарък,ко е рекъл господ
                                LZ1BEL "Mud Angels" Stara Zagora
                                Warning: any change to the factory design of your vehicle has potential dangers which could result in injury or death.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X