Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Повдигане на 4Runner

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    До: ПОВДИГАНЕ НА ЗАДНИЦА НА 4Runner

    Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
    Браво Стеф, перфектна работа! Поздрави на Славин за прецизната изработка!
    А що сте го кръстили " Белата", като има златни ръце! Поздрави!
    Защото е голяма беля извън стандартния път!

    Коментар


    • #77
      Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
      Браво Стеф, перфектна работа! Поздрави на Славин за прецизната изработка!
      А що сте го кръстили " Белата", като има златни ръце! Поздрави!
      Аз съм Славин, а Белата е Илиан, който се вижда на снимките.

      Първоначално публикуван от scorpion1972
      Старите англичани ще ти кажат че по добро от гумата няма щото си е така . За съжаление много от нас не се и замислят какво е това.
      Подложките имат 4мм борд (не може повече). Този борд държи радиално пружините по вътрешен диаметър. Нямам идея каква ще е тази гума, на която да се доверя при тези условия. Дори направихме и конус на подложката да вкарва в пътя пружината при екстреми. Оригинално си го има този конус. Относно материала - досега пружината е била опряна в стомана и пак ще е в стомана!
      Последно редактирано от huko; 27-04-09, 09:10.
      OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

      Коментар


      • #78
        Първоначално публикуван от slavin Преглед на мнение
        ...
        а Белата е Илиан, който се вижда на снимките.
        Готин екип!

        Първоначално публикуван от slavin
        Подложките имат 4мм борд (не може повече). Този борд държи радиално пружините по вътрешен диаметър. Нямам идея каква ще е тази гума, на която да се доверя при тези условия. Дори направихме и конус на подложката да вкарва в пътя пружината при екстреми. Оригинално си го има този конус. Относно материала - досега пружината е била опряна в стомана и пак ще е в стомана!
        А само по чертежа ли я изработихте, или по пружина взехте размерите?
        Последно редактирано от huko; 27-04-09, 09:11.

        Коментар


        • #79
          До: ПОВДИГАНЕ НА ЗАДНИЦА НА "4РЪНАР"!

          Първоначално публикуван от Аndro 160
          А само по чертежа ли я изработихте, или по пружина взехте размерите?
          Беше свалил пружината и лесно премерихме всичко. Само, че не бях взел голям шублер и малко трудно премерих диаметъра на леглото и от страх да не хлопа свих 1мм, че се наложи малко престъргване, но вече размерите са ясни.
          OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

          Коментар


          • #80
            До: ПОВДИГАНЕ НА ЗАДНИЦА НА "4РЪНАР"!

            Първоначално публикуван от slavin
            Подложките имат 4мм борд (не може повече). Този борд държи радиално пружините по вътрешен диаметър. Нямам идея каква ще е тази гума, на която да се доверя при тези условия. Дори направихме и конус на подложката да вкарва в пътя пружината при екстреми. Оригинално си го има този конус. Относно материала - досега пружината е била опряна в стомана и пак ще е в стомана!
            Идеята ми беше това цялото желязо което сложихте,да го направим от каучук.Не гледайте с такова недоверие на каучукарите в този форум,защото сме малко.Радвам се че сте постигнали това което искате и се възхищавам на труда ви.Поздрави и успехи.
            Само спомените остават да греят в нашите сърца. 0887 51 80 51
            На човек му трябват ум,сърце и две ръце всичко останало е прах,пепел и валерианови капки!
            Като не можеш да помогнеш на някой не пречи!

            Коментар


            • #81
              До: ПОВДИГАНЕ НА ЗАДНИЦА НА 4Runner

              Следва повдигане и на тези детайли!При разчекване идват къси с 5см....баси и Японеца,как го е изчислил без мм.ходове извън нормата!?...
              Ааа и да споделя,че голям зор докато ги демонтирам пущините,ама пък са здрави за възрастта си!??.
              Прикачени файлове

              Коментар


              • #82
                До: ПОВДИГАНЕ НА ЗАДНИЦА НА 4Runner

                Първоначално публикуван от STEF BMW Преглед на мнение
                Следва повдигане и на тези детайли!При разчекване идват къси с 5см....баси и Японеца,как го е изчислил без мм.ходове извън нормата!?...
                Ааа и да споделя,че голям зор докато ги демонтирам пущините,ама пък са здрави за възрастта си!??.
                Стеф, какво ще им подложиш?

                Коментар


                • #83
                  До: ПОВДИГАНЕ НА ЗАДНИЦА НА 4Runner

                  Ето обещаното!Снимах с телефона,тъй като се оказа,че дъщерята е взела цифровия.
                  След монтажа всичко си дойде на мястото!...Когато се докопам до фотото ще снимам ходовете.
                  Идва ред на бодилифта...
                  Прикачени файлове

                  Коментар


                  • #84
                    До: ПОВДИГАНЕ НА ЗАДНИЦА НА "4РЪНАР"!

                    Първоначално публикуван от scorpion1972 Преглед на мнение
                    Идеята ми беше това цялото желязо което сложихте,да го направим от каучук.Не гледайте с такова недоверие на каучукарите в този форум,защото сме малко.Радвам се че сте постигнали това което искате и се възхищавам на труда ви.Поздрави и успехи.
                    Разбира се, че уважавам каучукарите. Моята дипломна работа беше на тази тема и знам, че е много сериозна тематика. Също в холдинга имаме завод за каучукови уплътнители. Гумени подложки може да се постави на места където има достатъчно дълъг метален стержен да поеме радиалните натоварвания, като на Витара. В случая няма такъв и конструкцията не позволява повече от 4мм дебелина на борда. За мен това е малко да понесе страничните усилия. Ако на метална втулка се вулканизира каучука съм съгласен. Ако имаш други идеи сподели, не съм искал да те засегна.
                    Прикачени файлове
                    OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

                    Коментар


                    • #85
                      До: ПОВДИГАНЕ НА ЗАДНИЦА НА 4Runner

                      Първоначално публикуван от STEF BMW
                      Славин отново ми удари едно рамо!Иначе това само с ъглошлайфа не става?..
                      Завиждам ти за Славин в екипа. Аз за съжаление не разполагам с такъв другар, а и стругарите около мен са някакъв ад и се принудих да ги изработя с флекса и телоподаващото.
                      Прикачени файлове

                      Коментар


                      • #86
                        До: ПОВДИГАНЕ НА ЗАДНИЦА НА 4Runner

                        Аз не че нещо,ама с удължители на амортисьорите само им "премествате" работния ход.Но той си остава същия в сантиметри.Ако искаш ходове,трябва да са сложат по-дълги амортисьори.Или да им се промени мястото за закрепване така,че да образува трапец с по-голям ъгъл...
                        0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                        Коментар


                        • #87
                          До: ПОВДИГАНЕ НА ЗАДНИЦА НА 4Runner

                          Първоначално публикуван от ninja_1 Преглед на мнение
                          Аз не че нещо,ама с удължители на амортисьорите само им "премествате" работния ход.Но той си остава същия в сантиметри.Ако искаш ходове,трябва да са сложат по-дълги амортисьори.Или да им се промени мястото за закрепване така,че да образува трапец с по-голям ъгъл...
                          Соти, ходовете са същите, ама с удължаването седи по средата и ходи колкото нагоре, толкова и надолу.

                          Коментар


                          • #88
                            До: ПОВДИГАНЕ НА ЗАДНИЦА НА 4Runner

                            Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                            Соти, ходовете са същите, ама с удължаването седи по средата и ходи колкото нагоре, толкова и надолу.
                            Е,и?То като ново си е било така...
                            0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                            Коментар


                            • #89
                              До: ПОВДИГАНЕ НА ЗАДНИЦА НА 4Runner

                              Първоначално публикуван от ninja_1 Преглед на мнение
                              Е,и?То като ново си е било така...
                              Еми като има кинти ще вземе с по голям ход.
                              Ама май ще трябват и пружини.

                              Коментар


                              • #90
                                До: ПОВДИГАНЕ НА ЗАДНИЦА НА 4Runner

                                Имам въпрос!??
                                Кое е нещото,което ограничава хода при разпъване - т/ст надолу на задния мост с пружинно окачване???..

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X