Обява

Свий
Няма добавени обяви.

задни амортисори на LJ73

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • задни амортисори на LJ73

    След смяната на окачването на 80ката,ми остана оригиналното в отлично състояние,та реших малко ТНТМ да си проведа,отдавна бях разбрал ,че другата тойотка(73ка) е със изтощено и спряло да действа окачване....
    Порових се тук и там из нета и форуми по въпроса за взаимозаменяемост и преправяне и набрах кураж...
    но.....
    Наканих се да сменям задните амортисори и какво да видя.....левия и десния с различно захващане??
    моля колегите с подобни тойоти и по-голям опит да ме поправят ,ако греша.Така ли е при всички 70ки модел или това е поредната "гениалност" в разнообразието от модели и конструктивни решения ?
    TЛК 80-4.2ТД
    ТЛК 73-2.4ТД
    ...................

  • #2
    До: задни амортисори на LJ73

    Да така са.Левия е ухо шпилка,а десния е с 2 уши.

    Коментар


    • #3
      До: задни амортисори на LJ73

      Сменял съм на 73ка. Отзад бяха еднакви. Ухо-ухо.
      За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

      Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

      Коментар


      • #4
        До: задни амортисори на LJ73

        a някой модифицирал ли е амортисьор,смисъл заварка на ухо от едната страна ,ако е ухо-шпилка или нещо подобно? дори и да стане,дали ще е надежно?
        TЛК 80-4.2ТД
        ТЛК 73-2.4ТД
        ...................

        Коментар


        • #5
          До: задни амортисори на LJ73

          Два пъти са ми заварявали скъсано ухо и шпилка.Ухото от друг ам. защото беше разбит тампона. Амовете са още по колите вече 20х. км.

          Коментар


          • #6
            До: задни амортисори на LJ73

            колеги,благодаря за коментара. ясно е ,ще има смело рязане и заваряне.като се излюпи птичето ,ще пусна 2-3 снимки.
            TЛК 80-4.2ТД
            ТЛК 73-2.4ТД
            ...................

            Коментар


            • #7
              До: задни амортисори на LJ73

              Задните са различни на 70-ки те с кръгли фарове, на тези след фейс лифта- с квадратни фарове са еднакви.

              Това може да ти послужи за идея ако е ухо-ухо, а ти трябва ухо-шпилка.
              http://www.my4by.com/shock-loop-conv...unt-p-942.html
              LZ1GUS

              Коментар


              • #8
                До: задни амортисори на LJ73

                Първоначално публикуван от gena Преглед на мнение
                Да така са.Левия е ухо шпилка,а десния е с 2 уши.
                Gusa е прав. Гена вероятно говориш за 7-ма серия с кръглия фар. При квадратния фар са еднакви.

                Коментар


                • #9
                  До: задни амортисори на LJ73

                  Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
                  Gusa е прав. Гена вероятно говориш за 7-ма серия с кръглия фар. При квадратния фар са еднакви.
                  Принципно е така, но съм виждал 70-ка с кръглия фар и ФАБРИЧНО със заден мост от фейс лифта(правоъгълния фар), при това е на човек от форума...

                  Като правиш такова ТНТМ-е, МНОООГО внимавай с ходовете...
                  Последно редактирано от Митко/fulda/; 31-01-09, 17:31. Причина: правопис

                  Коментар


                  • #10
                    До: задни амортисори на LJ73

                    Митко ,благодаря за напътствията. Знам ,че геометрията на окачването не е игра,но все пак трябва да се учим. предполагам всеки се е чувствал приятно ,след преодоляване на некое предезвикателство.
                    А да попитам за смяна на задния мост ,както си писал,нужни ли са много преправяния ?
                    TЛК 80-4.2ТД
                    ТЛК 73-2.4ТД
                    ...................

                    Коментар


                    • #11
                      До: задни амортисори на LJ73

                      Първоначално публикуван от veilside Преглед на мнение
                      А да попитам за смяна на задния мост ,както си писал,нужни ли са много преправяния ?
                      Аха...

                      Коментар


                      • #12
                        До: задни амортисори на LJ73

                        Първоначално публикуван от veilside Преглед на мнение
                        a някой модифицирал ли е амортисьор,смисъл заварка на ухо от едната страна ,ако е ухо-шпилка или нещо подобно? дори и да стане,дали ще е надежно?
                        Привет и от мен,аз съм заварявал амортисьори-маслени и съм патил веднъж-трябва да се заварява с СО2 телоподаващо-да не ги праснеш с електрожен или оксижен-трябвя да се охлаждат след всяка капка -иначе губиш семерингите и течността,ако са маслени.Ако хода и действието им са еднакви-няма проблем шпилка или ухо.На патрула К160 съм сложил 2 предни от НИСА и два задни от УАЗ469А-обща цена със заварките 120 лв.

                        Коментар


                        • #13
                          До: задни амортисори на LJ73

                          Моята е 70ка с кръгъл фар - отзад са различни амовете .
                          TLC: LJ70 2LT ; FJ80 3FE

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X