Обява

Свий
Няма добавени обяви.

TLC 120 - система за помощ при спускане.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • TLC 120 - система за помощ при спускане.

    Става дума за 120 (дълга) 2004г, която купихме преди няколко месеца от Франция, само по картинки. Та първата изненада беше по време на първата разходка - оказа се 4х4 full time. Не бях чувал за такава модификация. Втората изненада дойде вчера - при спускане по много стръмен и много кален и хлъзгав път (по правило на 1ва бавна, като спускането се управлява само с газта), на моменти започна да сработва АBS !! Давам малко газ, за да корегирам посоката, пускам газта, усещем леко хлъзгане и чувам характерния звук на абс-са. Педала също пдскача. Пробвахме различни трасета, при твърдите нищо не сработваше, при калните системата помагаше!?
    Понеже не съм наясно със системата за помощ при спускане на Тойота (рекламирана широко за моделите след 2006, доколкото си спомням), моля Колега, който знае повече по въпроса да сподели, за което благодаря предварително.

    Поздрави
    Последно редактирано от Yaro; 07-10-10, 17:35. Причина: корекции
    Тодор Томов
    =============================
    Не е страшно да се родиш тъп,страшно е да си умреш тъп!!
    Toyota LJ70, 1KZ,+++, pics TУK

  • #2
    До: TLK 120, изненади+въпрос

    тук сме го бистрили. Ако има нещо звънкай, че не ми се пише ....Тракшъна и стабилизиращите програми действа през АБС-то като усети че някое колело са хлъзга и колата може да се завърти, само почва да "бие" спирачка от другата страна.
    0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

    Коментар


    • #3
      До: TLK 120, изненади+въпрос

      Първоначално публикуван от T.T Преглед на мнение
      Става дума за 120 (дълга) 2004г, която купихме преди няколко месеца от Франция, само по картинки. Та първата изненада беше по време на първата разходка - оказа се 4х4 full time. Не бях чувал за такава модификация.
      Здравей колега,
      аз карам такава и доколкото знам - всички 120-ки са 4х4 full time.
      Първоначално публикуван от T.T Преглед на мнение
      Втората изненада дойде вчера - при спускане по много стръмен и много кален и хлъзгав път (по правило на 1ва бавна, като спускането се управлява само с газта), на моменти започна да сработва АBS !! Давам малко газ, за да корегирам посоката, пускам газта, усещем леко хлъзгане и чувам характерния звук на абс-са. Педала също пдскача. Пробвахме различни трасета, при твърдите нищо не сработваше, при калните системата помагаше!?
      Понеже не съм наясно със системата за помощ при спускане на Тойота (рекламирана широко за моделите след 2006, доколкото си спомням), моля Колега, който знае повече по въпроса да сподели, за което благодаря предварително.
      Системата за спускане работи, като сработва ABS-а по негова преценка и не допуска блокиране на колелата, така че да предотврати странично хлъзгане. Не е необходимо да бъдеш на първа бавна - единственото условие е да си на бавни, а иначе може да си на произволна предавка и дори и на N. В книжката е описано, когато се спускаш по стръмен наклон да пуснеш газта и спирачката и само да управляваш. Тъй като съм се снимал на клип при подобно спускане, след това видях че ми присветват стоповете без да съм докосвал спирачката. Общо взето е добра система и работи като ABS, но за разлика от него действа на много ниска скорост. Доколкото знам, системата работи и на задна при спускане на заден ход, но не съм го пробвал.
      Освен тази система (DAC), би трябвало да имаш и система за изкачване (HAC), която е автоматична и не се включва с бутон. Тя не позволява при стръмно изкачване, автомобила да започне да занася странично.

      ПП: Всички тези системи са много полезни, но както и в книжката пише - не трябва да се предоверяваме на тях.
      Ако мога да бъда полезен с нещо друго - винаги съм насреща.
      Поздрави.
      http://www.nakladkibg.com
      накладки, спирачни дискове, съединители

      088 8613380

      Коментар


      • #4
        До: TLK 120, изненади+въпрос

        Мерси Колега.
        За системите знам малко, но при този автомобил от 2004 не очаквах да ги има. Освен това, няма никаква индикация или бутон за вкл/изкл. Единствения бутон по темата е за вкл. блокировка на междинен диф.
        Интересно ми е дали ще сработи системата при спускане на неутрална, както казваш. Все пак нещо трябва да спира и ако е само АБС, кога ще има хлъзгане за да сработи? Ще пробвам.

        Поздрави
        Тодор Томов
        =============================
        Не е страшно да се родиш тъп,страшно е да си умреш тъп!!
        Toyota LJ70, 1KZ,+++, pics TУK

        Коментар


        • #5
          До: TLK 120, изненади+въпрос

          Първоначално публикуван от T.T Преглед на мнение
          Интересно ми е дали ще сработи системата при спускане на неутрална, както казваш. Все пак нещо трябва да спира и ако е само АБС, кога ще има хлъзгане за да сработи? Ще пробвам.
          И аз не съм го пробвал, но в книжката така пише. Но би трябвало да има бутон за включване. Системата работи през ABS-а, но не при хлъзгане, а поддържа определена скорост. Снимах страницата от книжката, но в момента има някакъв проблем и не мога да я кача тук. По-късно ще опитам отново.
          http://www.nakladkibg.com
          накладки, спирачни дискове, съединители

          088 8613380

          Коментар


          • #6
            До: TLK 120, изненади+въпрос

            Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
            тук сме го бистрили. Ако има нещо звънкай, че не ми се пише ....Тракшъна и стабилизиращите програми действа през АБС-то като усети че някое колело са хлъзга и колата може да се завърти, само почва да "бие" спирачка от другата страна.
            Първоначално публикуван от niki p Преглед на мнение
            И аз не съм го пробвал, но в книжката така пише. Но би трябвало да има бутон за включване. Системата работи през ABS-а, но не при хлъзгане, а поддържа определена скорост. Снимах страницата от книжката, но в момента има някакъв проблем и не мога да я кача тук. По-късно ще опитам отново.
            Колеги четете между редовете! дядо владо ви е отговорил още в първия пост, възможно най точно как работи системата!

            Коментар


            • #7
              До: TLK 120, изненади+въпрос

              Първоначално публикуван от Явор-Vromos.com Преглед на мнение
              Колеги четете между редовете! дядо владо ви е отговорил още в първия пост, възможно най точно как работи системата!
              Системата се деактивира когато се включи блокажа на централния диф.
              "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

              Коментар


              • #8
                До: TLK 120, изненади+въпрос

                Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
                Системата се деактивира когато се включи блокажа на централния диф.
                Ти няма как да не си прав . А като се замисли човек системата няма как да работи ефективно със заключен централен диф.

                Коментар


                • #9
                  До: TLK 120, изненади+въпрос

                  Пробвал съм я лично системата по една мокра трева и около 40% наклон. РАБОТИ и усещането е като във влакче на ужасите.... След тази и други случки разбрах че мойта кола е само една, тази от подписа ми.
                  Т5
                  Crossrunner

                  Коментар


                  • #10
                    До: TLK 120, изненади+въпрос

                    Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
                    Системата се деактивира когато се включи блокажа на централния диф.
                    +1 Това е полезно.
                    Тодор Томов
                    =============================
                    Не е страшно да се родиш тъп,страшно е да си умреш тъп!!
                    Toyota LJ70, 1KZ,+++, pics TУK

                    Коментар


                    • #11
                      До: TLK 120, изненади+въпрос

                      Първоначално публикуван от Явор-Vromos.com Преглед на мнение
                      Колеги четете между редовете! дядо владо ви е отговорил още в първия пост, възможно най точно как работи системата!
                      Така е наистина, но е добре да се знае и какъв е ефекта от тази система.
                      http://www.nakladkibg.com
                      накладки, спирачни дискове, съединители

                      088 8613380

                      Коментар


                      • #12
                        До: TLK 120, изненади+въпрос

                        Първоначално публикуван от Явор-Vromos.com Преглед на мнение
                        Колеги четете между редовете! дядо владо ви е отговорил още в първия пост, възможно най точно как работи системата!
                        Така е, въпросът е само при спускане ли действа. Или само на бавни. DSC примерно, действа винаги когато някое колело се върти с ралична скорост от другото, без значение дали се спускаш или си по равно.
                        Поздрави
                        Тодор Томов
                        =============================
                        Не е страшно да се родиш тъп,страшно е да си умреш тъп!!
                        Toyota LJ70, 1KZ,+++, pics TУK

                        Коментар


                        • #13
                          До: TLK 120, изненади+въпрос

                          Първоначално публикуван от T.T Преглед на мнение
                          Така е, въпросът е само при спускане ли действа. Или само на бавни. DSC примерно, действа винаги когато някое колело се върти с ралична скорост от другото, без значение дали се спускаш или си по равно.
                          Поздрави
                          Само на бавни със сигурност. А дали само при спускане - не знам, но какъв е смисъла му на равно...
                          http://www.nakladkibg.com
                          накладки, спирачни дискове, съединители

                          088 8613380

                          Коментар


                          • #14
                            До: TLK 120, изненади+въпрос

                            Ето и страницата от книжката, където е описана DAC.
                            Прикачени файлове
                            http://www.nakladkibg.com
                            накладки, спирачни дискове, съединители

                            088 8613380

                            Коментар


                            • #15
                              От: TLC 120 - система за помощ при спускане.

                              Бързи и бавни се пускат независимо от блокаж и каквото и да е друго, при пускане на блокаж на Деф не се изключва тракшъна ами му се намалява чуствителността, както при всички коли с тракшън въпреки че го водят изключване, изключва се с махане на бущона. Реално за офроуд тракшъна пречи и то много, за каране по заледена улица от неопитен водач помага, намалява оборотите на двигателя също. DAC системата много я плюят но на практика има полза от нея, действа като тракшън контрол но при спускане, аз я ползвам при влизане в гаража при ужасно хлъзгава и тесна рампа, не позволява да поднася на никъде джипа, нещо което само с АБС на това спускане не се справя. Блокаж на задния Деф имат по ниско оборудваните 120ки, пуска се до волана отдолу в дясно си има копче, на моята мисля че няма даже и LSD но ще го проверя.
                              http://www.youtube.com/watch?v=5eeGk...eature=related

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X