Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Двутактово масло в нафтата

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Двутактово масло в нафтата

    Аз в името на форумската наука на последният резеровар нафта добавих един литър масло синтетика 5в40. Има осезаема разлика в мощноста и мекотата на работа на двигателя. Колата е Тойота с 3В. Няма промяна в димноста.
    "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

    Коментар


    • От: Двутактово масло в нафтата

      А аз колко съм влюбен в трансформаторното масло 50/50 с нафта... все едно карам с нормално гориво. За съжаление свърши... ;(
      Последно редактирано от SIMOCOREX; 01-08-10, 17:52.
      Land Rover Defender 110SW 300tdi

      Коментар


      • От: Двутактово масло в нафтата

        Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
        Аз в името на форумската наука на последният резеровар нафта добавих един литър масло синтетика 5в40. Има осезаема разлика в мощноста и мекотата на работа на двигателя. Колата е Тойота с 3В. Няма промяна в димноста.
        Мерси, ще го пробвам

        Джамбазов, от какво ми пуши(доста) джипката при стръмно спускане и използване на двигателя като спирачка. Същия баир нагоре като го качвам и ги няма тия пушеци. Да гледам ли мембраната която е към говерньора на помпата или да си карам и да не се санимавам с глупости? Не съм забелязал да ми гори масло, та си мисля, че е нещо от управлението на горивото.
        Toyota Land Cruiser BJ70 1985
        Lexus LS430

        Коментар


        • От: Двутактово масло в нафтата

          Като спускаш, притока на гориво трябва да е затворен. По скоро отнейде влиза масло в горивната камера и от температурата на нагрятото бутало го изпарява. Колата харчи ли масло, има ли турбина, какъв цвят е пушека?
          "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

          Коментар


          • От: Двутактово масло в нафтата

            Няма турбина, не съм забелязал да харчи масло, пушека е сиво-синкав и мирише специфично на нафта. Минал съм към 500 км след смяна на маслото и нямам промяна в нивото.
            Toyota Land Cruiser BJ70 1985
            Lexus LS430

            Коментар


            • От: Двутактово масло в нафтата

              Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
              Просто последният път преди смяната, преди да изгасиш двигателя, не е работил достатъчно дълго на празен ход ...
              Вярно е, но и при двете предишни смени на свещи, също беше вярно.

              Както казах - не твърдя че е от маслото. Не знам от какво е, но да извадя свещ без грам сажди до сега не ми се беше случвало.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • От: Двутактово масло в нафтата

                Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
                Аз в името на форумската наука на последният резеровар нафта добавих един литър масло синтетика 5в40. Има осезаема разлика в мощноста и мекотата на работа на двигателя. Колата е Тойота с 3В. Няма промяна в димноста.
                5W40 не е ли пълна синтетика,а не двутактово?
                0899 шест5313нула
                За всекиго по нещо

                Коментар


                • От: Двутактово масло в нафтата

                  Двутактовите масла също могат да са синтетични и също имат вискозитетни класове.

                  Коментар


                  • От: Двутактово масло в нафтата

                    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                    Двутактовите масла също могат да са синтетични и също имат вискозитетни класове.
                    Да едното от тях е на щил
                    OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

                    Коментар


                    • От: Двутактово масло в нафтата

                      По повод това - например на OMV има 2 чишита - минерално и синтетично. Синтетичното го бях отписал, щото единия литър близо 2 пъти по-скъп. Преди 2 дни обаче се позагледах - то по-скъпо, ама се разрежда 1:100, а минералното - 1:50. Та, бидейки близо 2 пъти по-скъпо, излиза че дори е надалавера, щото се слага на над 2 пъти повече гориво. Пък и така ще купувам масло на всяко 4-то наливане, вместо на всяко второ. (до сега слагах половин литър на 60 литра нафта, а сега ще слагам по 250 милилитра).
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • От: Двутактово масло в нафтата

                        Важна уловка: 1:100 е максималното разреждане, но за конкретния случай, трябва да се гледа спецификацията на двигателя.

                        От друга страна, едно време моят Трабант точно с това масло в количество 1:100 мина около 3000км и нищо му нямаше, въпреки, че в книжлето му пишеше 1:50 и даже 1:33 за по-старата версия..

                        Коментар


                        • От: Двутактово масло в нафтата

                          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                          Важна уловка: 1:100 е максималното разреждане, но за конкретния случай, трябва да се гледа спецификацията на двигателя.
                          "Бедата" e че на нито един дизелов двигател не му пише в спецификациите колко и какво двутактово масло трябва да сипваш в нафтата.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • От: Двутактово масло в нафтата

                            щом е така, ти му намали дажбата и пак сипвай от евтиното.

                            Коментар


                            • От: Двутактово масло в нафтата

                              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                              щом е така, ти му намали дажбата и пак сипвай от евтиното.
                              Ми, вариациите по темата са от 100ml/100l до 500ml на резервоар. Явно всеки сипва колкото му е кеф. Ама изненадата за мен си остава - ефект наистина има, поне от мойта доза - половин литър от евтиното на 60 литра, колкото нормално сипвам като ми светне гадната лампа. Така реално нафтата ми се "оскъпява" с по около 10 стотинки на литър.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • От: Двутактово масло в нафтата

                                На едно място се говореше за "хомеопатични" количества - а хомеопатията с такива гъсти разтвори не работи. Пробвай 200мл на резервоар, то ще се чуе. Ако правилно си представям, кое от маслото върши работа (базовото масло малко се различава от нафтата) - по твоята схема имаш груб излишък. Но може и да греша.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X