Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Toyota Land Cruiser - автомобил за пътешествие?

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    До: Toyota Land Cruiser - автомобил за пътешествие?

    Първоначално публикуван от PETER BLIZNAKA Преглед на мнение
    +100.. Това е познания импровизация и необвързаност-диамантената мобилност.Мислех да пиша за такива смени но мислех че някои хора ще скочат срещу тази схема.А и щом от Тойота не дават нова джипка за реклама защо НЕ.
    +100 и от мене. Със смените звучи яко, а лично на мен дори и по-лесно.

    Коментар


    • #92
      До: Toyota Land Cruiser - автомобил за пътешествие?

      Хора, вчера се запознах с момчетата и останах приятно очарован.
      Наистина маршрута е тежък, дълъг, кошмарен и т.н.
      Наистина автомобил за такива изпитания трудно се намира и довежда до състояние да ги преодолее.

      То с пари всеки може, някои така качват и Еверест, на гърба на шерпите.

      Тук случая е друг.
      Радо и Радо са обречени на успех, защото имат хъс, кураж и малко лудост.
      А тръгнат ли по пътя не им остава нищо друго освен да вървят по него, пък където ги отведе!
      Респект за куража им!
      Силно се надявам да ни държат в течение и да ни направят съпричастни на тяхното приключение.

      Да видим с какво можем да сме им полезни без излишни неща.
      Хората имат нужда от полезни съвети, а не от разкандърдисване

      Можем да им помогнем например с виртуален оглед на потенциален автомобил.
      Понеже те търсят джип навън и имат човек, който да им свърши работа.
      Ако се направят снимки на важните възли за модела, на ДВГ, окачване и т.н.
      и специалистите за модела тук да си кажат мнението, това може да помогне много.
      То е ясно, че те няма да тръгнат с автомобила така както е купен.

      После вече ще помагаме в подготовката на джипа.

      Коментар


      • #93
        До: Toyota Land Cruiser - автомобил за пътешествие?

        Първоначално публикуван от rumbata Преглед на мнение
        Хора, вчера се запознах с момчетата и останах приятно очарован.
        Наистина маршрута е тежък, дълъг, кошмарен и т.н.
        Наистина автомобил за такива изпитания трудно се намира и довежда до състояние да ги преодолее.

        То с пари всеки може, някои така качват и Еверест, на гърба на шерпите.

        Тук случая е друг.
        Радо и Радо са обречени на успех, защото имат хъс, кураж и малко лудост.
        А тръгнат ли по пътя не им остава нищо друго освен да вървят по него, пък където ги отведе!
        Респект за куража им!
        Силно се надявам да ни държат в течение и да ни направят съпричастни на тяхното приключение.

        Да видим с какво можем да сме им полезни без излишни неща.
        Хората имат нужда от полезни съвети, а не от разкандърдисване

        Можем да им помогнем например с виртуален оглед на потенциален автомобил.
        Понеже те търсят джип навън и имат човек, който да им свърши работа.
        Ако се направят снимки на важните възли за модела, на ДВГ, окачване и т.н.
        и специалистите за модела тук да си кажат мнението, това може да помогне много.
        То е ясно, че те няма да тръгнат с автомобила така както е купен.

        После вече ще помагаме в подготовката на джипа.
        Е най- накрая нещо смислено, то ако става въпрос за вразумяване, всички щяхме да си седим по къщята, пък и този форум нямаше да съществува.
        Нека всеки помогне според компетенцията си, а не да коментира идеята на пичовете. Прекланям се пред смелостта им.
        Пък, който е толкова много по- в час, нека да направи същата експедиция с неговите си разбирания.
        Зима иде

        Коментар


        • #94
          До: Toyota Land Cruiser - автомобил за пътешествие?

          Първоначално публикуван от huko Преглед на мнение
          Е най- накрая нещо смислено, то ако става въпрос за вразумяване, всички щяхме да си седим по къщята, пък и този форум нямаше да съществува.
          Нека всеки помогне според компетенцията си, а не да коментира идеята на пичовете. Прекланям се пред смелостта им.
          Пък, който е толкова много по- в час, нека да направи същата експедиция с неговите си разбирания.
          Хех ми хубаво. Коментарите, критиките и вразумяването е един вид помощ. Който може да чете редовете и между редовете и си събира информацията. Та дали това или викането на браво е по-смислено незнам.

          Ако трябва да ги напиша по-очевидно нещата, мисля, че хвърлянето към непознат джип, тунинг на нивото предлагано обикновенно тук и сериозни планове за забежки извън пътя са нещо прекалено скъпо, трудоемко и време отнемащо и много рисково за такова пътуване. Вариантите предлагани от Близнаците и Иван си струват обмислянето. Щото, и един Транспортер може да го изяде това пътуване, обаче, и най-страшния джип няма да го направи, ако:
          *Китайците не те пуснат щото нямаш китайска книжка и необходимите документи.
          * На Непалско-Китайската граница ти опрат калашника в главата.
          * Зарежеш джипа в някоя република, само за да разбереш, че без него неможеш лесно да напуснеш страната.
          * Тръгнеш в началото на Април и се натресеш на късните снегове по високите превали отвъд Иран, ако пък ги минеш на мусоните в Непал и Индия.

          Сега се надявам да изглежа по-смислено, щото тия точки си заслужават разследването, както и още доста споменати от другите колеги.

          Коментар


          • #95
            До: Toyota Land Cruiser - автомобил за пътешествие?

            Първоначално публикуван от jimmy Преглед на мнение
            *Китайците не те пуснат щото нямаш китайска книжка и необходимите документи.
            За това съм абсолютно сигурен. В Китай не можеш да шофираш без Китайски "кетап" освен ако не пробиеш на партийна линия.

            Коментар


            • #96
              До: Toyota Land Cruiser - автомобил за пътешествие?

              Ами айде и аз да се включа, не защото разбирам нещо от джипки, ами защото разсъждавам редовно напоследък по част от маршрута ...
              Преди две-три седмици се върнаха едни поляци от онези места и понеже не се скъпят да разказват, аз чета ..
              Ето картинка от Вашия маршрут:



              Ето и още една. Май наистина има проблеми с бензиностанциите ...



              И в подкрепа на Iceruner и казаното от него :

              ...има вълнуващ разказ за две момчета, които за да осъществят изкачване на девствен връх в Хималайте, предприемат пътуване от Англия до Индия с микробус фолксваген за 500 лири. В сервиза им казали, че дори да имат самолетни билети, този автомобил едва ли ще ги закара цял до лондонското летище....
              Ще добавя и тази снимка, на други пътешественици, които са се връщали оттам ... с това ?!? (на тази снимка мястото и е в темата за покривните палаки и няма нужда да пишем, че са англичани ) Тази година - 2008, през октомври ...



              А иначе добре дошли във верния форум и от мен
              Бих добавил още, че времето наистина е малко ако наистина ще изпадате в детайли по обичаи, нрави, местни автомобили и т.н.
              Не съм от хората, които биха тръгнали с нагласата да изоставят по пътя си каквото и да е ( ако щете и по екологични причини ).
              Да, съгласен съм - Пътя е важен, но тогава защо изобщо говорим за бюджети, бензиностанции ? Две фланелки, тояга и няколко филии хляб стигат ... и цял един живот...
              Но ако ще се връщате, според мен подхода е по-различен. Не знам, аз лично изчитам и изслушвам "всичко" от "всички" минали по конкретния маршрут и мисля, мисля ... и времето все не ми стига
              Ето го линка на поляците, за част от маршрута, но бюджета им е сериозен ...

              http://www.advrider.com/forums/showthread.php?t=407209

              П.П.
              Ето пък с тази "муха" им бръмча на патроладжиите (Един вече поддаде )



              ... с тази, на rumbata



              А с тази " бръмча" на себе си ...




              *Всички снимки са правени от поляците в това тазгодишно пътуване по "пътя на коприната" ...
              ______2
              Е = MZ

              Коментар


              • #97
                До: Toyota Land Cruiser - автомобил за пътешествие?

                Първоначално публикуван от rumbata Преглед на мнение

                То с пари всеки може, някои така качват и Еверест, на гърба на шерпите.

                Румба аиде стига с тия празни приказки "с пари и баба знае "

                Ами като всеки може с пари.. купуваи два нови Унимог с пълно бойно. Карта за горивото и малко кеш за вафли и тръгваи. Връщането със самолет. Шерпите ще върнат тръковете.Не е толкова сложно нали??Колко кинти лично на теб ще ти стигнат за шерпи да превземеш Еверест.Ама не на някои друг а лично на теб?Когато доиде момента парите да не са проблем значи е дошъл момента да тръгваш с личното си дупе напред. Дали ще се наденеш някъде или не е до опит и планиране +малко късмет.

                Вариант две някой ти дава пари за такава експедиция.Но ти ще трябва да се справиш след това сам и с много други неща които не могат да се платят и с всичките пари на света.Ако не си направил поне едно правилно планиране и с пари не става. Само с хъс също.Дори и откачалките дето обикалят планетата на колело имат някакви най елементарни дневни разходи. Но срещу тази дързост те са заложили живота си и бита си и то не само по време на приключението а и дълго време след това.Имаше тука един Фифи дето така лесно на думи пътуваше някой знае ли какво стана?

                Пътувал съм и по двата начина.

                През 2006г. в Европа и Африка сменихме седем полета и два автомобила.Единият под наем другият с водач.Ако не бяха свършили шибаните кинти по този начин можеше да стигнем и докрая.

                През 2007 г.С джипка 15 000км.за 10дни Средства колкото трябват.Само че както момчето по горе пише ни върнаха като мръсни псета. При това и двата пъти в режим на убииствен график.Не просто да си джиткаш и свиркаш.Всички в предишните постове пишете само за тръгването но прибирането си е още една цяла шибана одисея.Хубавото е при вариянта с джипка че не се налага да се съобразяваш с един милион странични обстоятелства.И при тежка повреда минаваш на паразитната схема.Вярваите че с малко фантазия возилото може да се приведе в такъв вид с една цветна история че да те закарат лично и с ескорт за по бързо до границата.Въпрос на схема.

                В никакъв случаи не се опитвам да разубеждавам Радо и Радо само споделям някои неща дето съм ги видял и преживял.Напротив много ще се радвам ако направят това пътуване и го доведът до успешен край.Но и само с кухи лозунги Аре- Наще също небива.Поставете се на тяхно място и вижте нещата през техните очи.Само мечтите са мечти реалността е друг вид чуство. Дай боже всеки да усети разликата.
                Последно редактирано от PETER BLIZNAKA; 06-12-08, 01:04.

                Коментар


                • #98
                  До: Toyota Land Cruiser - автомобил за пътешествие?

                  Първоначално публикуван от kro Преглед на мнение
                  Ами айде и аз да се включа, не защото разбирам нещо от джипки, ами защото разсъждавам редовно напоследък по част от маршрута ...

                  Ще добавя и тази снимка, на други пътешественици, които са се връщали оттам ... с това ?!? (на тази снимка мястото и е в темата за покривните палаки и няма нужда да пишем, че са англичани ) Тази година - 2008, през октомври ...



                  ...
                  Яко писали сме по едно и също време горе долу за едни и същи неща.

                  ПС Ако някои познава мадамата пътувала в тази кабинка моля да ми даде неиният телефонен номер. Може и направо този на кабината Стоиката и е добре оформена и ме устроива напълно.

                  Колега Кро ти поне разбираш от такива пътувания колко кинти според теб е излязал бензина за Минито.Дотам и обратно без дъвките на Билбо зад волана.

                  Коментар


                  • #99
                    До: Toyota Land Cruiser - автомобил за пътешествие?

                    Първоначално публикуван от PETER BLIZNAKA Преглед на мнение
                    Яко писали сме по едно и също време горе долу за едни и същи неща.

                    ПС Ако някои познава мадамата пътувала в тази кабинка моля да ми даде неиният телефонен номер. Може и направо този на кабината Стоиката и е добре оформена и ме устроива напълно.

                    Колега Кро ти поне разбираш от такива пътувания колко кинти според теб е излязал бензина за Минито.Дотам и обратно без дъвките на Билбо зад волана.

                    Виж сега...Като гледам колко и е бял потника ..., пък са имали кинти и за да надпишат Минито ... това май не са малко кинти
                    ______2
                    Е = MZ

                    Коментар


                    • До: Toyota Land Cruiser - автомобил за пътешествие?

                      Първоначално публикуван от kro Преглед на мнение

                      Виж сега...Като гледам колко и е бял потника ..., пък са имали кинти и за да надпишат Минито ... това май не са малко кинти
                      Ето виждате ли значи кинтите за такива пътешествия понякога вършат работа.
                      -А сега вижте стойките на двама от тях и прочетете какво съм написал горе когато парите вече не са проблем.Надявам се да са имали и късмет че тая от ляво май я боли и главата.

                      Коментар


                      • До: Toyota Land Cruiser - автомобил за пътешествие?

                        Първоначално публикуван от PETER BLIZNAKA Преглед на мнение
                        Яко писали сме по едно и също време горе долу за едни и същи неща.

                        ПС Ако някои познава мадамата пътувала в тази кабинка моля да ми даде неиният телефонен номер. Може и направо този на кабината Стоиката и е добре оформена и ме устроива напълно.

                        Колега Кро ти поне разбираш от такива пътувания колко кинти според теб е излязал бензина за Минито.Дотам и обратно без дъвките на Билбо зад волана.
                        Това в кабинката май не е жена, а ако е тоя woodcock дето го пише на стъклото - въобще не ти трябва да се замесваш
                        Зима иде

                        Коментар


                        • До: Toyota Land Cruiser - автомобил за пътешествие?

                          С риск да прецакаме хубавата тема..

                          Колега да не си женен...Само женен мъж може да си помисли че овена ще пътува в кабинката. Тоя горе проверява дали е почистила жената.Плюс това не четеш ли че точно ще минават Турската граница.А името може да е и на жена добре звучи.Но общо взето май и в тримата няма разлика.

                          Коментар


                          • До: Toyota Land Cruiser - автомобил за пътешествие?

                            Според мен има два напълно разични и реалистични вариянта
                            Вариянт 1

                            Тръгва се с евтин джип на сантарният минимум - обслужен, с шнорхел гуми и ръчна лебедка.Туба масло ,антифриз вода гориво и филтри резерва.Оборудване минимално и леко.Багаж - лек.Една икона и до където стигнете.
                            Това е вариянта в който машината може да бъде оставена.
                            Рискът е че при по-сериозни натоварвания може да се наложи да се изостави твърде рано и да се продължи на стоп.Изоставите ли машината - не виждам вариянт да се мъкнат повече от 20-25кг на човек оборудване ,а и това е доста.


                            Вариянт 2
                            Тръгва се с джип подготвен и обслужен както си трябва.С проверени всички възли и агрегати.Основни такива като примерно кардан с карета - в багажника.Сиреч доста разходи за резервни части и задължително набор инструменти и техничестка подготовка.Доработките по джипа са доста и са скъпи.Оборудването е много и е тежко и скъпо.Изоставянето на машината не е включено в плана.


                            Това най-общо казано.Мисля че е редно първо да си изясните концепцията и да се замислите върху всички плюсове и минуси на двата вариянта.Ако намерите и други вариянти - още по-добре.
                            Успех с начинанието.
                            BMW X6

                            Коментар


                            • До: Toyota Land Cruiser - автомобил за пътешествие?

                              Тази снимка с Мини-то е много показателна. Задната броня и задният капак са изкривени. Стопа и мигача счупени. Задното стъкло е с предпазна решетка, а предният ляв калник е лепен с тиксо.
                              Иначе идеята телефонната кабина да се използва за палатка на покрива е направо 6+.
                              Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                              Златомир Попов - Forry

                              Коментар


                              • До: Toyota Land Cruiser - автомобил за пътешествие?

                                Първоначално публикуван от PETER BLIZNAKA Преглед на мнение
                                Румба аиде стига с тия празни приказки "с пари и баба знае "...

                                С пари, имам в предвид "ония" многото и неброените.
                                Може би не се изразих правилно. Едно е експедиция тип "Дискавъри" с екипи за всичко /даже и за ноктопластиката на пътешественика/,
                                друго е собствен бюджет.

                                Някои пътуват и така:



                                Снимката е пак от поляците, а на снимката български "Драг" с български пилот.
                                Някой ако се познава на снимката или го познава, да сподели.

                                Човек ако е събрал куража, има хъс и реши, че му е дошъл момента да мине Пътя - нищо не може да го спре.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X