Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Разбити лагери при ТЛК 120

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Разбити лагери при ТЛК 120

    Първоначално публикуван от Haji Преглед на мнение
    Здравейте,

    Геца,

    Според мен това се дължи на полуоските до предните колела. Там някъде във връзките има проблем най вероятно чукането е от хлабина в шлицовото съединение горе. може и каре да е но тогава се чува тропане при завой.

    Лагерите са били подложени на мноого големи вибрации и за това са се разбили.

    Кой ти каза за съединителя!!! ..............? че тя и съединител ли има?! и ако е така то вибрацийте са съвсем различни ... при потегляне най вече.

    Провери си и баланса на гумите .. и четирите ( и на резервната )

    само не ми казвай че ме чакат куп проблеми с тойотката. ...

    Катерин
    Твоята е след фейслифта. Предполага се че всички проблеми са отстранени.
    На 5ти имаме час в ТМ Ауто за основен преглед и каквото има за оправяне да го правят, че още не му е дошъл реда за смяна.

    П.С. Гумите са балансирани вчера. А това за съединителя е мое съчинение. Просто предроложение, но нали за правилната диагноза си има хора.

    Поздрави

    Коментар


    • #17
      До: Разбити лагери при ТЛК 120

      Проблемите приключиха със смяна на каре.

      Коментар


      • #18
        До: Разбити лагери при ТЛК 120

        Браво,

        Върна ми се вярата в модела!!!
        Т5
        Crossrunner

        Коментар


        • #19
          До: Разбити лагери при ТЛК 120

          При 120-ките това с лагерите е наистина доста срещано,но общо взето до там стигат"детските"болести

          Коментар


          • #20
            До: Разбити лагери при ТЛК 120

            Здравейте, и аз смених единя преден лагер на 180 000км, но това се случи след като извън България ми падна тежест на една от гумите и се разбалансира. Карах доста километри бе баланс и при голямо тресене и го намирам за нормално след такова преживяване да се разбие лагер.
            Сега съм вече на 198 000км и мога да ви кажа че освен този лагер и един път кормилни накрайници на 120 000км не съм сменял нищо отдолу.
            Трябва много да се внимава с дюзите и с качеството на нафтата.

            Коментар


            • #21
              До: Разбити лагери при ТЛК 120

              Първоначално публикуван от sandyddd Преглед на мнение
              При 120-ките това с лагерите е наистина доста срещано,но общо взето до там стигат"детските"болести
              Не е доста срещано. Даже е доста по рядко срещано от на дгуги а-ли. Както го написа излиза, че едва ли не всяка 120ка е сменяла лагер.
              "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

              Коментар


              • #22
                До: Разбити лагери при ТЛК 120

                Да, не може по един автомобил да се съди общо за всички.
                При мен смяната на лагер се наложи след каране с много разбалансирани гуми. Според мен за всеки проблем си има причина и затова ако тук споделяме своя опит, можем да си бъдем много полезни.
                Като цяло колата е много надеждна.
                Интересно е да ви разкажа, че горе долу по едно и също време купихме ТЛК 120, Нисан Xtrail и два Форестъра.
                ТЛК-то за момента се показва като най-надеждно, и най-скъпо.
                Поздрави на всички

                Коментар


                • #23
                  До: Разбити лагери при ТЛК 120

                  Чудя се как ви сменят лагерите в ТМ-Ауто , като това е лагер-главина и цената на оригинална при тях е доста над опоменатата от вас.
                  ------------------------------------
                  тел. O878 9ЧЧ 999

                  Коментар


                  • #24
                    До: Разбити лагери при ТЛК 120

                    Струва към 600 лв по спомени

                    Коментар


                    • #25
                      До: Разбити лагери при ТЛК 120

                      Какви 600лв. бре има на KOYO по 170 а те са за първоначално вграждане.

                      Коментар


                      • #26
                        До: Разбити лагери при ТЛК 120

                        Не познавам модела, но:
                        1. Препоръчвам да се проверят дисковете на спирачките, може да са се износили неправилно.
                        2. Препоръчвам да се проверят накрайниците на кормилната щанга, ако има такива, може да се е прецакала резбата.

                        Тези препоръки ги давам защото ми се беше случило подобно нещо на аудито и щях да се пребия. След смяната на лагерите и каретата по препоръка на механик, се разбра, че са ми криви дисковте(продължаваше да се усеща вибрация при определена скорост и при леко натискане на спирачките), естествено ги смених. След 20000км както си паркирах двете предни колела завиха в различни посоки, прецакана резба на единия накрайник и направо се измъкна. Представям си какво можеше да се случи при висока скорост. Прецакването на резбата го отдавам единствено на дългото каране с вибрации.
                        Киа Соренто 2.5CRDi 2005г.

                        Коментар


                        • #27
                          До: Разбити лагери при ТЛК 120

                          Има огромна разлика между ТЛК и Ауди.
                          "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                          Коментар


                          • #28
                            До: Разбити лагери при ТЛК 120

                            Няма как да не са уязвими лагерите на главината при системното натоварване,монтирането на големи гуми и зверско блъскане по каманаците,ама това няма да скъси живота им толкова колкото попадането на вода или недай боже пясък в главината,циментацията им пада на момента,помага само здраво гресиране и профилактика от време на време........
                            LZ1BEL "Mud Angels" Stara Zagora
                            Warning: any change to the factory design of your vehicle has potential dangers which could result in injury or death.

                            Коментар


                            • #29
                              До: Разбити лагери при ТЛК 120

                              На ТЛК120 лагера е капсулован с метален сепаратор.
                              "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                              Коментар


                              • #30
                                До: Разбити лагери при ТЛК 120

                                Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
                                Има огромна разлика между ТЛК и Ауди.
                                Вярвам, че е така. Просто споделям, че има потенциален риск, а вие сте хората които можете да прецените дали наистина има такъв.
                                Киа Соренто 2.5CRDi 2005г.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X