Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Вдига обороти на празен ход?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Вдига обороти на празен ход?

    Не съм сигурен дали темата е за тук, а и цяла сутрин рових с търсачката, но не намерих отговора. Жипа е ТЛК 95 3,0ТД 99г. - та тая сутрин в дъжда в задръстването чувам некакъв странен шум - спирам радиото, затварям джама и гледам оборотомера на над 1200об. на място /нормалните са ок 870/. Брех! Тръгва отпред колата, аз след нея - об. се нормализират, спирам и отново - качва ги до 1400 и нормализира на над 1200об. И така половин час на поне 50-60 спирания. Пред бачкането гася, паля след малко - вс.си е ОК! В момента е в сервиза, ама се чудя кво да очаквам? Дайте някакви идеи?
    10Х!
    Лучше гор могут быть только горы, на которых еще не бывал.
    WSBO

  • #2
    До: Вдига обороти на празен ход?

    Нещо се е "намокрило". Шанса да го хванете в последствие какво е било, е минимален. Моя съвет е да не се "занимаваш с глупости" а да си караш автомобила докато проблема не стане перманентен. Все пак за Тойота става въпрос. Тия доколкото знам не се чупят лесно

    Коментар


    • #3
      До: Вдига обороти на празен ход?

      Първоначално публикуван от Kalinkata Преглед на мнение
      Нещо се е "намокрило". Шанса да го хванете в последствие какво е било, е минимален. Моя съвет е да не се "занимаваш с глупости" а да си караш автомобила докато проблема не стане перманентен. Все пак за Тойота става въпрос. Тия доколкото знам не се чупят лесно
      И на мен ми минаха некви такива еретични мисли, ама това дет викаш е Тойота, при това доста височка, а не Пежо 205, дето като помирише дъжд и умира... Знам ли...
      Лучше гор могут быть только горы, на которых еще не бывал.
      WSBO

      Коментар


      • #4
        До: Вдига обороти на празен ход?

        Здрасти
        Не знам дали може да се прави аналогия между Тойота и Пасат но с второто имах подобен проблем.Като загрееше колата над 90 градуса и почваше да вдига яко оборотите отначало по малко обаче вече в последните дни направо над 2000 .Не може да се включи нормално първа скорост и това ми го правеше винаги в Пловдив на големите кръстовища.Като я покарам малко извън града охлажда и няма ядове.На няколко майстора я закарах един вика взима въздух друг друго трети трето обаче излезе че е някво стъпково моторче което се явява автоматичен смукач.Нещо се е преебало и избутва едно лосче оттам онова бута жилото на газта и вдига обороти.Маистора го провери като даде на контакт го пипаше с ръката и каза че то не работило нормално.Та дано това ти помогне
        Toyota 4runner
        3000cc V6

        Коментар


        • #5
          До: Вдига обороти на празен ход?

          Първоначално публикуван от andon1980 Преглед на мнение
          Здрасти
          Не знам дали може да се прави аналогия между Тойота и Пасат но с второто имах подобен проблем.Като загрееше колата над 90 градуса и почваше да вдига яко оборотите отначало по малко обаче вече в последните дни направо над 2000 .Не може да се включи нормално първа скорост и това ми го правеше винаги в Пловдив на големите кръстовища.Като я покарам малко извън града охлажда и няма ядове.На няколко майстора я закарах един вика взима въздух друг друго трети трето обаче излезе че е някво стъпково моторче което се явява автоматичен смукач.Нещо се е преебало и избутва едно лосче оттам онова бута жилото на газта и вдига обороти.Маистора го провери като даде на контакт го пипаше с ръката и каза че то не работило нормално.Та дано това ти помогне
          Благодарско колега, но няма нищо общо. При дизела няма стъпково моторче, нито симптомите са същите. Явно е намокрило нещо през локвите и се е шашнало - вече го няма проблема, а и в сервиза нищо не намериха. Ма обичам да си гледам колите и подобни закачки ме вкарват в бокса - май прекалено много ги глезя!??
          Благодаря за мненията, Колеги!
          Лучше гор могут быть только горы, на которых еще не бывал.
          WSBO

          Коментар


          • #6
            До: Вдига обороти на празен ход?

            Аз също имам подобен проблем, но при мен е на Cherokee 2.5 td.
            Когато си чакам на светофар оборотите на двигателя не са постоянни. плавно се увеличават до около 1200 и намалят до около 1000. После пак се вдигат. Натискам педала на газта за да изфорсирам и след това оборотите падат до нормалните, но до 4-5 секунди отново започват да плават.
            Това не се случва на всяко спиране. Може би в 40 % от случаите. Не съм забелязал да го прави когато двигателя е студен.
            Някой има ли идея какво може да е това?
            Иван
            ivanp98[at]mail.бг

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X