Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кога светва лампата на резервата?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Кога светва лампата на резервата?

    Уважаеми колеги,вече"развъждам" 2бр осемдесетки дизел и 1-на бензин,кога светва лампата-индикатор за резрвното гориво???Доколкото зная резервоара е 95 литра,колко след последната черта трябва да падне ,за да светне,обикновено и на трите автомобила,когато се напълни "до капачка"показва 3-5 мм повече след горната линия.Аз имам голям страх от оставане"на сухо",понеже мой приятел хвърли роторната ГНП по този начин.А и в един руски сайт беше подробно описано подобно премеждие.И още един въпрос-защо се получава това-свършва горивото-прецакваш помпата(за турбодизелите 1HD-T)иде реч.Благодаря Ви за компетентното изслушване

  • #2
    До: Кога светва?

    Първоначално публикуван от tuni Преглед на мнение
    Уважаеми колеги,вече"развъждам" 2бр осемдесетки дизел и 1-на бензин,кога светва лампата-индикатор за резрвното гориво???Доколкото зная резервоара е 95 литра,колко след последната черта трябва да падне ,за да светне,обикновено и на трите автомобила,когато се напълни "до капачка"показва 3-5 мм повече след горната линия.Аз имам голям страх от оставане"на сухо",понеже мой приятел хвърли роторната ГНП по този начин.А и в един руски сайт беше подробно описано подобно премеждие.И още един въпрос-защо се получава това-свършва горивото-прецакваш помпата(за турбодизелите 1HD-T)иде реч.Благодаря Ви за компетентното изслушване
    Извинявам се,моля модератора да премести темата в Тойота,какво да се прави-старост-нерадост.

    Коментар


    • #3
      До: Кога светва лампара на резервата?

      Няма ли накой да ми отговори,нафтата съвсем не е евтино-прежаляема сметка,пък и тези ИСТИНСКИ коли не са от най-икономичните.

      Коментар


      • #4
        До: Кога светва лампара на резервата?

        На служебния Хайлукс 2003г. нямаше лампа за горивото. За съжаление друга Тойота не съм карал и нямам наблюдения.

        Коментар


        • #5
          До: Кога светва лампара на резервата?

          Първоначално публикуван от tuni Преглед на мнение
          Уважаеми колеги,вече"развъждам" 2бр осемдесетки дизел и 1-на бензин,кога светва лампата-индикатор за резрвното гориво???Доколкото зная резервоара е 95 литра,колко след последната черта трябва да падне ,за да светне,обикновено и на трите автомобила,когато се напълни "до капачка"показва 3-5 мм повече след горната линия.Аз имам голям страх от оставане"на сухо",понеже мой приятел хвърли роторната ГНП по този начин.А и в един руски сайт беше подробно описано подобно премеждие.И още един въпрос-защо се получава това-свършва горивото-прецакваш помпата(за турбодизелите 1HD-T)иде реч.Благодаря Ви за компетентното изслушване
          Конкретно съвет не мога да ти дам, но на Рънър-а лампата светва точно на първата черта и имам около 60-70 км , това за помпата не би трябвало да има значение според мен, защото това се получава при бензиновите коли, които имат и газ и след като свърши бензина си пердашат на газ, а така помпата няма с какво да се охлажда, защото бензина е охладител за нея, при теб като свърши горивото, колата изгасва и няма работа на помпата, с която да изгори без да се охлажда !

          Коментар


          • #6
            До: Кога светва лампара на резервата?

            Мисля,че Ви оборвам,колега,карал съм инжекциони от началото на демокрацията,пък и доста преди това,-помпата за високо налягане-потопяема или в пакет с филтър и акумулатор на налягането НЕ МОЖЕ ДА ЗАГРЕЕ,поради естествената и турбинна охлажадаща система.

            Коментар


            • #7
              До: Кога светва лампара на резервата?

              Първоначално публикуван от LEDENATA Преглед на мнение
              Конкретно съвет не мога да ти дам, но на Рънър-а лампата светва точно на първата черта и имам около 60-70 км , това за помпата не би трябвало да има значение според мен, защото това се получава при бензиновите коли, които имат и газ и след като свърши бензина си пердашат на газ, а така помпата няма с какво да се охлажда, защото бензина е охладител за нея, при теб като свърши горивото, колата изгасва и няма работа на помпата, с която да изгори без да се охлажда !
              При Рънър и Хай-Лукс,както и при големия Лендкруизър би трябвало да са идентични сензорите,а и уредите изглеждат "унифицирани"Това с унификаията е мечта на всички нации с имперски амбиции-вземаш от Москвич и качваш на Волга,както Додж -Дюранго на Форд-Експлорър .Никакави простотии.

              Коментар


              • #8
                До: Кога светва лампара на резервата?

                При мен лампата е светвала само два пъти и то първо го прави при спускане има бая още гориво, но аз проблема съм го решил кардинално - щом падне стреката под средата зареждам сега си погледнах ексела - около 400-500 км и Бензиностанцията е моя и аз съм с 1HD-Т (два броя) - друго което съм забеляазал е че като падне много нивото се вдигат утаиките и филтъра се задръства повече от обикновенно.

                Коментар


                • #9
                  До: Кога светва лампара на резервата?

                  Ето това е вече отговор,но защо Ал се прецаква ГНП-то,поне според русначетата,които доста голям опит имат с този модел и си е "култов модел"там??

                  Коментар


                  • #10
                    До: Кога светва лампара на резервата?

                    Първоначално публикуван от tuni Преглед на мнение
                    Ето това е вече отговор,но защо Ал се прецаква ГНП-то,поне според русначетата,които доста голям опит имат с този модел и си е "култов модел"там??
                    За пръв път чувам за този проблем.
                    За ГНП-то и на двете съм забелязал, че на голям наклон нагоре - губи обороти, но никакви проблеми не съм видял

                    Коментар


                    • #11
                      До: Кога светва лампара на резервата?

                      Първоначално публикуван от tuni Преглед на мнение
                      Мисля,че Ви оборвам,колега,карал съм инжекциони от началото на демокрацията,пък и доста преди това,-помпата за високо налягане-потопяема или в пакет с филтър и акумулатор на налягането НЕ МОЖЕ ДА ЗАГРЕЕ,поради естествената и турбинна охлажадаща система.

                      Тук си в ужасна грешка, познавам поне няколко човека с изгорели помпи точно заради липса на бензин в резервоара и каране на газ, ако става въпрос за моя пост!
                      М/у другото, много неясно си пишеш постовете и не става ясно за кое точно говориш !

                      Потопяема помпа- какво ли е това и защо се казва така ?
                      Най обикновенна помпа за вода-бибо, ако няма вода и не я изключиш замирисва на печно варено, сам си прави изводите !

                      Ем питаш, ем отговор не искаш !

                      Коментар


                      • #12
                        До: Кога светва лампара на резервата?

                        Първоначално публикуван от alex_markov Преглед на мнение
                        При мен лампата е светвала само два пъти и то първо го прави при спускане има бая още гориво, но аз проблема съм го решил кардинално - щом падне стреката под средата зареждам сега си погледнах ексела - около 400-500 км и Бензиностанцията е моя и аз съм с 1HD-Т (два броя) - друго което съм забеляазал е че като падне много нивото се вдигат утаиките и филтъра се задръства повече от обикновенно.
                        Има пробка, точиш половин литър и забравяш за пробема .
                        Интересно при мен светва при изкачване !

                        Коментар


                        • #13
                          До: Кога светва лампара на резервата?

                          Първоначално публикуван от LEDENATA Преглед на мнение
                          ...
                          Интересно при мен светва при изкачване !
                          Може и така да е, аз помня че беше на наклон, ама нагор или надолу - налучквам

                          Коментар


                          • #14
                            До: Кога светва лампата на резервата?

                            http://www.bestcars.com.ua/opinion/o4865.html
                            За всички,които не са го чели

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X