Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ТЛК 90 и блокажи

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • ТЛК 90 и блокажи

    Мод. едит:
    Информация относно типа 4х4 задвижване при ТЛК90/95 по-долу:
    Последно редактирано от Yaro; 17-11-11, 15:20.
    Път без препятствия обикновено не води до никъде.

  • #2
    Re: Тойота ЛендКрузър 90

    на лоста на раздатката им следните положения
    H
    HL
    N
    LL
    като включа на нещо различно то Н и светва на таблото лампа, че е 4х4
    въпроса е така може ли да се кара постоянно

    Това, че дългата база също вози така, хич не ми харесва
    защото чакам и една дълга база, мислех си че тя ще вози по добре
    LR RR Classic VM2.5

    Коментар


    • #3
      Re: Тойота ЛендКрузър 90

      Всички 90-ки са фултайм.
      Н- това е нормалното положение при ежедневно каране по асвалт (като при Нива, Дискавъри и др. , с междуосов диференциал), бързи скорости;
      HL- пак бързи скорости, само че дифа е блокиран;
      N- неутрал:
      LL- бавни скорости с блокиран межд.диф.

      Двигателите са 1kz, 3000 куб.см. и разните му модификаций с електроники.

      Коментар


      • #4
        ТЛК 90 и блокажи

        Здравейте
        От скоро имам и ТЛК 90 /3.0 ТД, дълга база/, и още разучавам раздатката. На таблото от ляво на волана имам копче за diff lock.
        Малкия лост е с положения: H, HL, N, LL. При включен diff lock при HL на таблото светва в зелено схема на колелата с Х на межд. диференциал. Това маи блокира междинния диф. При LL светва още и в червено картинка с Х на задния диф. Това блокаж ли е на задния диф .....
        Някой може ли да ми каже какви са опциите ....
        BULGARIA TROPHY 2016 ... NO LIMITS ...

        Коментар


        • #5
          До: ТЛК 90 и блокжи

          Здравей колега. Щом ти светва в червено на задния диф би трябвало да е електрически блокаж. Работи само при включено LL и трябва да си под 5 км/ч за да зацепи. Първоначално лампата мига няколко пъти, а после остава постоянно светната.
          Experienced on Toyota Hilux and VW Amarok

          Коментар


          • #6
            До: ТЛК 90 и блокжи

            Мерси. Така е, тествах ги вече
            лошото е / поне така си мисля/, че няма бавни само с блокиран междинен диф. При diff lock има бързи с 50х50 преден - заден мост и бавни с 50х50 преден - заден мост и блокиран заден диф но може да се кара така само до 8 км/ч.
            Как мога да разбера преди да затъна някаде, дали работи LCD на задния диф. Някакви специални грижи или само смяна на маслото.
            Интересува ме и какво е съотношението преден - заден мост при нормално каране
            BULGARIA TROPHY 2016 ... NO LIMITS ...

            Коментар


            • #7
              До: ТЛК 90 и блокжи

              При този модел на Тойота има модификации със 100 процента принудителен блокаж на задния диференциал, какъвто е твоя. Ползва се само на бавни, освен това има и блокаж на междинният диф. , който се включва веднага щом минеш на бавни и има възможност да бъде включен по желание на водача и на бързи. При Тойта 90 не можеш да се движиш на бавни без да е ангажиран блокажа на междинния диференциал. При модел с принудителен блокаж, доколкото знам няма ЛСД. ЛСД слагат на по-късните модели, но пак казвам , че има разлика в окомплектацията на оборудването.

              Коментар


              • #8
                До: ТЛК 90 и блокжи

                Първоначално публикуван от rocky Преглед на мнение
                Мерси. Така е, тествах ги вече
                лошото е / поне така си мисля/, че няма бавни само с блокиран междинен диф. При diff lock има бързи с 50х50 преден - заден мост и бавни с 50х50 преден - заден мост и блокиран заден диф но може да се кара така само до 8 км/ч.
                Как мога да разбера преди да затъна някаде, дали работи LCD на задния диф. Някакви специални грижи или само смяна на маслото.
                Интересува ме и какво е съотношението преден - заден мост при нормално каране
                Когато си на LL дефакто си на бавни + блокиран междуосев диференциал. Блокирането на диференциала в задния мост не е задължително условие в този случай и става допълнително, чрез копчето вляво от волана.

                Коментар


                • #9
                  До: ТЛК 90 и блокжи

                  Първоначално публикуван от Victor Преглед на мнение
                  При модел с принудителен блокаж, доколкото знам няма ЛСД. ЛСД слагат на по-късните модели, но пак казвам , че има разлика в окомплектацията на оборудването.

                  А кой диференциал е за предпочитане - нормалния или LSD?

                  Коментар


                  • #10
                    До: ТЛК 90 и блокжи

                    Първоначално публикуван от cicovesko Преглед на мнение
                    А кой диференциал е за предпочитане - нормалния или LSD?
                    Въпрос на употреба и лични предпочитания - за гората твърдо 100% -вия е по-добре, поне според мен. Но този джип по условие е предназначен за по-широка употреба и другия вариант не е никак лош.

                    Коментар


                    • #11
                      До: ТЛК 90 и блокжи

                      Първоначално публикуван от Victor Преглед на мнение
                      Въпрос на употреба и лични предпочитания - за гората твърдо 100% -вия е по-добре, поне според мен. Но този джип по условие е предназначен за по-широка употреба и другия вариант не е никак лош.
                      Добре, но достатъчно ли е здрав и надежден ЛСД-то, на мен нещо не ми вдъхва доверие. Незнам дали не бъркам, но това понятие "ограничено приплъзване" някак си ми звучи като буксуване...

                      Коментар


                      • #12
                        До: ТЛК 90 и блокажи

                        Напълно надеждно, и все пак става дума за Тойота, а там качеството е с традиции.

                        Коментар


                        • #13
                          До: ТЛК 90 и блокажи

                          И като се износят пластините се продават резервни.

                          Коментар


                          • #14
                            До: ТЛК 90 и блокажи

                            А как да тествам ЛСД - то преди да съм затънал някаде, че с това купе няма изваждане И още нещо, ако някой е запознат ако не е на diff lock, блокира ли се междинния диференциал при HL и LL, или по друг начин казано diff lock само за задния диференциал ли се отнася.
                            BULGARIA TROPHY 2016 ... NO LIMITS ...

                            Коментар


                            • #15
                              До: ТЛК 90 и блокажи

                              Първоначално публикуван от rocky Преглед на мнение
                              ...diff lock само за задния диференциал ли се отнася.
                              Да!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X