Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Подгревни свещи, проблеми свързани с тях. Какви, откъде.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    До: подгревни свещи"Beru" за 2-LT 86 к.с.

    Първоначално публикуван от veilside Преглед на мнение
    6v са и моите ,88г на мен лампата на таблото ми гасне много бързо,има няма 3-4 сек. не знам така ли трябва да бъде? стария мотор палеше и без подгрев,ама се "окоти" и сега тоя калпазанин дето го монтирах преди коледа малко ме нерви. подгрева продължава ли и след загасване на лампата,а има ли смисъл от повторно подгряване.....?
    И,мойта лампа гасне бързо-на този студ сутринта-3секунди.Подгрева продължава и след изгасването на лампичката,ама колко още не смея да чакам,за да разбера!
    Има огромен ефект от двойно,или тройно подгряване!Правя така-подгрявам веднъж до изгасване на лампичката,изчаквам 5 секунди,след което подгрявам пак,отново 5 секунди,3-то подгряване,и паля от раз!От еднократно подгряване с изчакване още 3-4 секунди пали,ама след 3-5 оборота,изпушва сивкаво-синкав дим,и попретриса понякога...
    М/у другото някой да знае каква е била температурата днес сутринта в София...утре щяло да е и по-студено...
    Днес за всеки случай източих около 400гр. антифриз от разширителното казанче и долях 100% концентрат-не,че е стар антифриза(от пролетта е),ама страх лозе пази!Ами,ако температурите паднат и под-25?
    много автомати-слаби резултати!

    Коментар


    • #77
      До: подгревни свещи"Beru" за 2-LT 86 к.с.

      Първоначално публикуван от mbenz Преглед на мнение
      И,мойта лампа гасне бързо-на този студ сутринта-3секунди.Подгрева продължава и след изгасването на лампичката,ама колко още не смея да чакам,за да разбера!
      Има огромен ефект от двойно,или тройно подгряване!Правя така-подгрявам веднъж до изгасване на лампичката,изчаквам 5 секунди,след което подгрявам пак,отново 5 секунди,3-то подгряване,и паля от раз!От еднократно подгряване с изчакване още 3-4 секунди пали,ама след 3-5 оборота,изпушва сивкаво-синкав дим,и попретриса понякога...
      М/у другото някой да знае каква е била температурата днес сутринта в София...утре щяло да е и по-студено...
      Днес за всеки случай източих около 400гр. антифриз от разширителното казанче и долях 100% концентрат-не,че е стар антифриза(от пролетта е),ама страх лозе пази!Ами,ако температурите паднат и под-25?
      На ламбичката не и обръщай вимание,пробвай когато подгеваш,след като изгасне лампата изчакваш докато не чукне релето след това върти на стартер.Така аз правя и пали до втория оборот.
      JSM 0899633364

      Коментар


      • #78
        До: подгревни свещи"Beru" за 2-LT 86 к.с.

        Първоначално публикуван от alexsandar65 Преглед на мнение
        На ламбичката не и обръщай вимание,пробвай когато подгеваш,след като изгасне лампата изчакваш докато не чукне релето след това върти на стартер.Така аз правя и пали до втория оборот.
        Свещите са ми нови,затова предпочитам да не рискувам да ги изгоря,а да подгрея 2-3 пъти без удължаване на подгрева,и да запаля от раз-хем по-малко товаря стартера,а и акумулатора!
        много автомати-слаби резултати!

        Коментар


        • #79
          До: подгревни свещи"Beru" за 2-LT 86 к.с.

          Първоначално публикуван от mbenz Преглед на мнение
          Свещите са ми нови,затова предпочитам да не рискувам да ги изгоря,а да подгрея 2-3 пъти без удължаване на подгрева,и да запаля от раз-хем по-малко товаря стартера,а и акумулатора!
          Така не е правилно няколко пъти да се подгева товари се релето изклчва по-рано, а като се изчака да чукне релето стартера върти много по-лесно.
          JSM 0899633364

          Коментар


          • #80
            До: подгревни свещи"Beru" за 2-LT 86 к.с.

            Пробвай утре по този начин като стартираш.
            JSM 0899633364

            Коментар


            • #81
              До: Подгревни свещи"Beru" за 2-LT 86 к.с.

              Колеги, с моя Рънър с 2ЛТ паля с едно подгряване от половин оборот буквално. По-добре пали от 120-ката )))
              Чудесен двигател е 2ЛТ-то

              Коментар


              • #82
                До: Подгревни свещи"Beru" за 2-LT 86 к.с.

                Според мен ако така ви палят колите трябва да им обърнете внимание.

                Коментар


                • #83
                  До: Подгревни свещи"Beru" за 2-LT 86 к.с.

                  Първоначално публикуван от mihovassen Преглед на мнение
                  Според мен ако така ви палят колите трябва да им обърнете внимание.
                  Абе щом тази сутрин във Врачанския Балкан запали няма какво да искам повече от магарето!
                  Температура-22С!Отивам към колата със смесени чувства,като как ли,и дали...!Всичко се окостило от студ-имаше ледени кристалчета по плоските спици на волана!Лоста на скоростите все едно е забит в пластелин!Подгрявам веднъж,чакам малко,втори път...трети път...стартирам-те такова мудно завъртане не съм чувал досега!Върнах ключа,и си мисля-изложих се да му се не види,май няма да го бъде!А,няма кой да помогне!Стартирам втори път-същото бавно завъртане,ама запали пущината-олекна ми!Заработи,ама един такъв тих мотора-явно целия се е одървил!След малко се появиха некви вибрации,некво ручене,но за 4-5 секунди и престанаха...добре,че съм с масло 5/40.На този студ не знам как ще се развърти мотор с минерално 15/40,или още по-лошо-20/50?
                  Нафта Алпин-дизел(догоре) от ОМВ до моста "Чавдар" в София,1.5% бензин,и 150грама двутактово синтетично масло.
                  Току-що се прибрах по-живо,по-здраво!
                  много автомати-слаби резултати!

                  Коментар


                  • #84
                    До: Подгревни свещи"Beru" за 2-LT 86 к.с.

                    При мен проблема със свещите все още съществува. След смяната им паленето в студено време значително се подобри , обаче ми остана това странно цъкане на подгряващото реле и слабото мигане на индикацията на таблото. По VIN джипката има 6V свещи, а на старите след демонтажа им пище 11V. А ся де! В задачката се пита: Познай колко волтови са ми свещите? Който познае черпя.

                    Коментар


                    • #85
                      До: Подгревни свещи"Beru" за 2-LT 86 к.с.

                      Първоначално публикуван от batharbatko Преглед на мнение
                      При мен проблема със свещите все още съществува. След смяната им паленето в студено време значително се подобри , обаче ми остана това странно цъкане на подгряващото реле и слабото мигане на индикацията на таблото. По VIN джипката има 6V свещи, а на старите след демонтажа им пище 11V. А ся де! В задачката се пита: Познай колко волтови са ми свещите? Който познае черпя.
                      Кажи возилото какво е,и коя година е?И старите свещи бяха ли изгоряли?
                      много автомати-слаби резултати!

                      Коментар


                      • #86
                        До: Подгревни свещи"Beru" за 2-LT 86 к.с.

                        Първоначално публикуван от mbenz Преглед на мнение
                        Кажи возилото какво е,и коя година е?И старите свещи бяха ли изгоряли?
                        Возилото е TLC LJ70/2L-T ставало е на въпрос в предходни теми. От известно време палеше трудно съпроводено с неравномерна работа на цилиндрите.

                        Коментар


                        • #87
                          От: 1КZ-Т 3.0TD. Мнения!

                          Здравейте, не искам да отварям нова тема, та ще използвам тази.. Въпросът ми е за подгряващите свещи за 1KZ, а по-точно, е ли тази свещ Натиснете снимката за да я уголемите

Име:5.PNG
Прегледи:1
Размер:374.0 КБ
ID:5329031 точната подгряваща свещ за маторя KZN-130 Благодаря на отзовалите се...
                          Последно редактирано от Yaro; 19-12-11, 15:18. Причина: Редакция след преместване.
                          Роден рибар, а принуден да работи.......

                          Коментар


                          • #88
                            От: Подгревни свещи, проблеми свързани с тях. Какви, откъде.

                            Колеги някой знаещ, може ли да ми каже как се сваля 80А бушон, който отговаря за подгряването, изгорих го по невнимание и сега не мога да преценя, нагоре ли се издърпва или се сваля таблото и се измъква отдоло Същото би трябвало да важи и за 100А до него Благодаря
                            Последно редактирано от EU_BG_akademika; 19-12-11, 16:37.
                            Роден рибар, а принуден да работи.......

                            Коментар


                            • #89
                              От: Подгревни свещи, проблеми свързани с тях. Какви, откъде.

                              Привет.Искам да попитам как да проверя 5 свещ/в смук.колектор/ дали работи.И още нещо оказа се , че кабелите ,които излизат от water temperaturesensor /намира се под всм.кол.тръби са изрязани.Как да го проверя дали работи и има ли отношение към подгряването?Тотка е много болна ,така че докато се набавят частите по ремонта да проверя и тези части.Благодаря

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X