Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Подгревни свещи, проблеми свързани с тях. Какви, откъде.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Проблем с подгревни свещи на 4рънер 2LT

    Момчета при мене се оказа че е изгорял бушон но незнам защо. Бушона е 80А имаше 2 изгорели свещи дали някоя от тях не е окасила? Къде да намеря такъв бушон за Тойота как да го извадя.Дърпах го ама не излиза?

    Коментар


    • #17
      До: Проблем с подгревни свещи на 4рънер 2LT

      Първоначално публикуван от БАТ РАДИ Преглед на мнение
      Момчета при мене се оказа че е изгорял бушон но незнам защо. Бушона е 80А имаше 2 изгорели свещи дали някоя от тях не е окасила? Къде да намеря такъв бушон за Тойота как да го извадя.Дърпах го ама не излиза?
      А къде се намира този предпазител?? В двиг.отсег или в кутийката с предпазители?? И какъв е точно? За 80А не ми се вярва да е като другите!
      Там където свършва асфалта, започва моят път!! тел: 0886763494

      Коментар


      • #18
        До: Проблем с подгревни свещи на 4рънер 2LT

        Оказа се че наистина е от бушона намира се в кутията с предпазители един черен голям за да го извадиш откачаш кутията с предпазители и го вадиш на долу кабелите са захванати направо за него с болчета. Сложих нов и всичко се оправи.Може би е изгорял когато са изгорели свещите не мога да кажа само си мисля така.Така е при 4рънър.А между другото мерихме компресията на първия цилиндър е 30 на другите 32 проблем ли е това?

        Коментар


        • #19
          До: Проблем с подгревни свещи на 4рънер 2LT

          Оказа се при мен, че е този таймер за времето на подгряване!! Оправено!! Сега пали като Тойота!!
          Там където свършва асфалта, започва моят път!! тел: 0886763494

          Коментар


          • #20
            До: Проблем с подгревни свещи на 4рънер 2LT

            Първоначално публикуван от БАТ РАДИ Преглед на мнение
            Оказа се че наистина е от бушона намира се в кутията с предпазители един черен голям за да го извадиш откачаш кутията с предпазители и го вадиш на долу кабелите са захванати направо за него с болчета. Сложих нов и всичко се оправи.Може би е изгорял когато са изгорели свещите не мога да кажа само си мисля така.Така е при 4рънър.А между другото мерихме компресията на първия цилиндър е 30 на другите 32 проблем ли е това?
            А релето спря ли да бражди когато даваш на контак

            Коментар


            • #21
              До: Проблем с подгревни свещи на 4рънер 2LT

              Първоначално публикуван от БАТ РАДИ Преглед на мнение
              Оказа се че наистина е от бушона намира се в кутията с предпазители един черен голям за да го извадиш откачаш кутията с предпазители и го вадиш на долу кабелите са захванати направо за него с болчета. Сложих нов и всичко се оправи.Може би е изгорял когато са изгорели свещите не мога да кажа само си мисля така.Така е при 4рънър.А между другото мерихме компресията на първия цилиндър е 30 на другите 32 проблем ли е това?
              28-29 са почти за ремонт .

              Коментар


              • #22
                До: Проблем с подгревни свещи на 4рънер 2LT

                Първоначално публикуван от LEDENATA Преглед на мнение
                28-29 са почти за ремонт .
                Темата е доста изчерпана-просто тия "вечни" релета се зацапват с боклук и не "вдяват"-затова си изведете един прекъсвач директно от акумулатора(шау-баум ключе например)подгрявате си НОВИТЕ свещи(заменете изгорелите здравите с нови)и 10-12 секунди и въртите стартера-никакъв проблем с паленето,естествено ако не са се сдухали сегментите и да няма компресия.

                Коментар


                • #23
                  До: Проблем с подгревни свещи на 4рънер 2LT

                  Първоначално публикуван от tuni Преглед на мнение
                  Темата е доста изчерпана-просто тия "вечни" релета се зацапват с боклук и не "вдяват"-затова си изведете един прекъсвач директно от акумулатора(шау-баум ключе например)подгрявате си НОВИТЕ свещи(заменете изгорелите здравите с нови)и 10-12 секунди и въртите стартера-никакъв проблем с паленето,естествено ако не са се сдухали сегментите и да няма компресия.
                  С бутон за ръчно подгряване схемата пак минава през реле. Ако работи оригиналното, желателно през него.

                  Коментар


                  • #24
                    До: Проблем с подгревни свещи на 4рънер 2LT

                    А няма ли вероятност да изгорят свещите ако се олееш с подгряването?

                    Коментар


                    • #25
                      До: Проблем с подгревни свещи на 4рънер 2LT

                      Първоначално публикуван от БАТ РАДИ Преглед на мнение
                      А няма ли вероятност да изгорят свещите ако се олееш с подгряването?
                      Взимаш една свещ, подаваш и 12V, отчиташ времето за което нагрява с броене и след това като подгряваш броиш. 12V свещи са по 20тина лв., като изгорят сменяш. До 4-5 сек. в повече не са фатални. Не трябва обаче да се прекалява, може да се разтопи електрода.

                      Коментар


                      • #26
                        До: Проблем с подгревни свещи на 4рънер 2LT

                        Аз не съм фен на побългаряването,но го правя по някога,било то от икономии или от нямане на съответната част.Може да се направи с ръчно подгряване с ключ и вместо броене да се сложи визуален нагревател от ИФА.Вътре има жичка ,която се нагрява до червено...тогава и свещтите са готови.Така или иначе това е около 8-15 секунди в зависимост от външната температура.
                        Някои се раждат риби...малки рибки.С израстването се оформят като дребни риби,като едри риби и като големи балъци.
                        NB !БАЛЪК-РИБА в превод от турски...

                        Коментар


                        • #27
                          До: Проблем с подгревни свещи на 4рънер 2LT

                          При мен причината за бръжденето на релето се оказа маса която не беше захваната където трябва Сега проблема е отстранен и всичко е Шест

                          Коментар


                          • #28
                            До: Проблем с подгревни свещи на 4рънер 2LT

                            Ako релето е изгоряло може да се 'побългари' с ключ от ъглошлайф - достатъчно мощен е за да поеме товара на свещите и да не му нагорят контактите. Правил съм го на Пежото на приятел, доста отдавна беше.

                            За прегряване на свещите не се притеснявайте изобщо. Мерил съм с волтметър напрежението на захранващата шина на свещите и съм установил че подгряването стои включено около 2 мин. при студен двигател. Индикаторната лампа на таблото изгасва след 5-10 сек. но свещите си имат напрежение дори след като е запален двигателя.

                            При топъл старт времето за подгрев се съкращава до около 30сек. и пак няма нищо общо с това кога изгасва индикаторната лампа, затова няма смисъл зимата да се включва и изключва 2-3 пъти на контакт преди да се върти стартера. Просто си дайте на контакт и почакайте 30сек или по-дълго ако е необходимо.
                            [COLOR=blue][COLOR=#000000][FONT=Times New Roman][FONT=Arial Black]When you see DEATH staring in your eyes and you feel her cold breath on your face, don’t slam on the brakes – make a sharp turn…[/FONT] [/FONT][/COLOR]
                            [/COLOR]

                            Коментар


                            • #29
                              До: Проблем с подгревни свещи на 4рънер 2LT

                              Пускам ти малко схеми, дано ти сваршат работа.Таймера командва всичко, но пък колегите са ти дали доста други жокери.

                              P.S.

                              Системата ме изхвърля. Не се получава. Ако искаш дай мейл да ти ги пратя.
                              Последно редактирано от plamco; 16-10-08, 20:42. Причина: липсва пдф файла
                              TLC 70, 2L-T, Dobinsons - 2", BFG - M/T 235/85/16, T-Max 12000

                              Коментар


                              • #30
                                До: Проблем с подгревни свещи на 4рънер 2LT

                                Първоначално публикуван от LEDENATA Преглед на мнение
                                28-29 са почти за ремонт .
                                Мисля че грешиш,ако тва са параметрите на издуханият мотор......какви са на нормално работещият?Говориме за 2LT....
                                Последно редактирано от Lacho Botev; 23-10-08, 23:01.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X