Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Блокажи за 4Runner?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Блокажи за 4Runner?

    [quote=Насов;287077]То блокажи се слагат и на драгове и на асфалтови коли все пак, като гледам си се навил на Детройт, колкото и да те разубеждаваме, що не пробваш все пак 1[/quot
    Че ще пробвам то е ясно, просто исках да знам +- на едния и на другия блокаж. Поздрави
    [SIZE=4][COLOR=#ff0000]ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА![/COLOR][/SIZE]

    Коментар


    • #17
      До: Блокажи за 4Runner?

      Първоначално публикуван от kokolighta Преглед на мнение
      Аз изчетох доста и за двата вида блокажи и при Детройта ме привлича това че е постоянно зацепен, докато АРБ трябва да го включиш само при нужда. Поздрави
      Ами някои тука има ли опит от каране на Детройт локер? Предполагам има много видове ,но специално този които имам на моят камион е наи-голямата загуба на $1500 която съм имал.Локера е по-скоро от тип Торшените при хъмерите където требе да минеш специален курс за да можеш да го използваш както трябва. На много хлъзгаво е пълно дърво защото грам не заключва ,освен ако не го галиш по особено "нежничък" начин със спирачката... и некви такива странни работи. Личното ми мнение е ,че единственото истинско нещо за извън пътя си е блокращ диференциал.
      1x 1.5JZ = 621NM
      2x 5VZ-FE = 596NM

      Коментар


      • #18
        До: Блокажи за 4Runner?

        Еми то ясно, + на единият е, че е по-подходящ, а -ът му е цената.
        Другият обратното. Това грубо без детайли. Постоянно зацепен като казваш, осъзнаваш ли какво представлява? Нещото дето е постоянно зацепено и не може да се изключва, демек караш постоянно с блокиран заден мост. Това ли искаш? Май не е много практично и го ползват за специфични ситуации/Драг например/. Може и да бъркам, но съм сигурен, че Ивайло Върбанов е прав.

        Коментар


        • #19
          До: Блокажи за 4Runner?

          Разликата в цената не е толкова голяма, около 250-300$. При АРБ ме потиска тази пневматика а в Детройта това че е постоянно зацепен и при завой позволява приплъзване на по-бързо движештото се колело.До колкото разбрах от четенето до тук карането ставало по-специфично но се свиквало.Поздрави
          [SIZE=4][COLOR=#ff0000]ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА![/COLOR][/SIZE]

          Коментар


          • #20
            До: Блокажи за 4Runner?

            Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
            Еми то ясно, + на единият е, че е по-подходящ, а -ът му е цената.
            Другият обратното. Това грубо без детайли. Постоянно зацепен като казваш, осъзнаваш ли какво представлява? Нещото дето е постоянно зацепено и не може да се изключва, демек караш постоянно с блокиран заден мост. Това ли искаш? Май не е много практично и го ползват за специфични ситуации/Драг например/. Може и да бъркам, но съм сигурен, че Ивайло Върбанов е прав.
            Значи отново та уточня че има различни Детроитски локери със различно поведение. От ОффРоад апликации може и да не разбирам ,ма от драг поназнаивам тва-онова ,и единствената причина поради която ползват Детроитски Read Ends е само и единствено защото хващат мноооогооо КИЛО Нютони преди да родят... иначе във сравнение със един 2-ра генерация Тойотаджииски Торшен са слаба ракия точно защото нямат обратно прехвърляне над 50% (закключват и са до там) ,а за драг това не е никак на добре...
            1x 1.5JZ = 621NM
            2x 5VZ-FE = 596NM

            Коментар


            • #21
              До: Блокажи за 4Runner?

              Карането става доста специфично даже.

              Ти не си казал за какво ти е този блокаж, така няма как да се прецени...

              Арб ти дава възможността да спреш да си с постоянно зацепен мост/аз още не мога да повярвам, че ти държиш на постоянне блокаж/. Ми що не си завариш диф-а? Това ще е най ефтино и здраво...

              Не сериозно, кажи защо ти е тоз постоянне блокаж?

              Да не ти е счупен диф-а и като завъртиш 1-то колело на ръка в 1 посоко другота да тръгва наопаки?

              Коментар


              • #22
                До: Блокажи за 4Runner?

                Нищо му няма на диффа. А Детройта е постоянно зацепен само като караш направо, в завой се отключва и става като обикновен дифф само дето не знам как става точно това, но не е същото като да си го заваря. Поздрави
                [SIZE=4][COLOR=#ff0000]ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА![/COLOR][/SIZE]

                Коментар


                • #23
                  До: Блокажи за 4Runner?

                  Значи проверих набързо и излиза ,че всъшност нямало различни видове Детройтски локери. Има просто 2 основни вида локери - Eaton and Detroit.

                  Тва значи ,че освен всички недостатъци които споменах горе (от челен опит) ,трябва да си готов да се примирiш със много дразнещо и зловещо штракорене което се носи от Детройта във определени ситуации. Единствените подобни шумуве съм чувал от Kaaz на дрифтаджииска Toyota Supra... демек ако ша караш джипката и на пътя ,такава беля не си навличай...
                  1x 1.5JZ = 621NM
                  2x 5VZ-FE = 596NM

                  Коментар


                  • #24
                    До: Блокажи за 4Runner?

                    Първоначално публикуван от kokolighta Преглед на мнение
                    ... при Детройта ме привлича това че е постоянно зацепен, докато АРБ трябва да го включиш само при нужда ...
                    Че какво по-хубаво от това да можеш да включваш блокаж само когато наистина ти трябва, а не когато той си реши, че трябва да зацепи?!?
                    Ние не сме неутрални!

                    Коментар


                    • #25
                      До: Блокажи за 4Runner?

                      Първоначално публикуван от LordDigital Преглед на мнение
                      Значи проверих набързо и излиза ,че всъшност нямало различни видове Детройтски локери. Има просто 2 основни вида локери - Eaton and Detroit.
                      Виж линка в пост №7, даден от митко - Detroit Locker е една от марките на Eaton, има и други Detroit, като идеята е, че именно различните марки са различни видове диференциали
                      Войната е мир, свободата е робство, невежеството е сила.

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X