Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвет за двигателно масло!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Съвет за двигателно масло!

    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
    А аз до сега не съм имал автомобил с датчик за нивото. А май на всичките без една се е случвало да заваря масло под минимума, макар и не с много и никаква лампа не ми е светвала.
    И аз така. На тия двете разбрах в процеса на експлоатация. На 124-ката беше грубо, на магистрала със 160 км./ч. Имаше малго гипсиране в първия момент. Като спрях, меря маслото, беше доста под минимума. Няколко минути да се постече и стана точно на минимума. Продължителното каране с висока скорост се отрази като е малко маслото, явно няма време да се върне в картера. Това беше лятото. На Паджерото пък се случи зимата, 3-4 км. след потегляне светна за малко и изгасна. Тогава пък беше голям студ, явно пак не се връщаше бързо в картера. Но и в двата случая, и на двете коли беше за доливане.
    Ford Maverick II 2.3 XLT
    Ford Mondeo MK5

    Коментар


    • #32
      От: Съвет за двигателно масло!

      Първоначално публикуван от didooo Преглед на мнение
      Сори за офтопика , колко масло по каталог , събира FJ80 ?
      С 4.0 EFI бензин
      За 1FZ-F и 1FZ-FE е 7.4л. + 0.5 за филтъра.
      Гледам ти подписа в който си написал 3FE, но на мен ми излиза само 4.5, може би защото в това което ми е под ръка имам инфо само за европейската версия.
      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

      Коментар


      • #33
        От: Съвет за двигателно масло!

        Здравейте колеги!Според мен 1КЗ–Т монтиран на Рънер, събира 7.0л(това е за 1KZ-TE, но мисля, че е същото) с нов филтър.А номерът на двг-то се намира на фрезована плоскост от блока над инжекторната помпа и съгласно традицията на Тойота цифрите са под означение за тип двигател, в случая 1KZ.
        На снимките е номера на мой двигател.След почистване и смазване номерът стана видим:-)
        Не навсякъде служителите от КАТ намират успешно номерата на двг-тата, имайки предвид разнообразието от марки и модели с които се сблъскват(буквално:-)))
        А когато двигателят е в колата, трябва човек да се поневеде и да знае къде да гледа, за да го види.Силно фенерче и/или огледалце са необходими за целта.
        Здраве и успехи на всички!
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_5518.JPG
Прегледи:1
Размер:837.1 КБ
ID:5784781
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_5540.JPG
Прегледи:1
Размер:874.4 КБ
ID:5784782
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_3884.JPG
Прегледи:1
Размер:800.0 КБ
ID:5784785
        Последно редактирано от metotem; 27-03-18, 16:03.
        1999 4Runner 3RZ/ 4Runner 1KZT/ 4Runner 5VZ

        Коментар


        • #34
          От: Съвет за двигателно масло!

          Сигурно ставам досаден,но искам да споделя с вас , днес премерихме дължината на щеката на ТЛК .със същия двигател и щеката е 52см. а моята е 55см.

          Коментар


          • #35
            От: Съвет за двигателно масло!

            ок. Мерси
            TLC: LJ70 2LT ; FJ80 3FE

            Коментар


            • #36
              От: Съвет за двигателно масло!

              Първоначално публикуван от Гюлето Преглед на мнение
              Сигурно ставам досаден,но искам да споделя с вас , днес премерихме дължината на щеката на ТЛК .със същия двигател и щеката е 52см. а моята е 55см.
              А премерихте ли от ръба на щеката, където ляга на блока, до мин или макс? И да сверите двете?
              Ford Maverick II 2.3 XLT
              Ford Mondeo MK5

              Коментар


              • #37
                От: Съвет за двигателно масло!

                Първоначално публикуван от metotem Преглед на мнение
                Здравейте колеги!Според мен 1КЗ–Т монтиран на Рънер, събира 7.0л(това е за 1KZ-TE, но мисля, че е същото) с нов филтър.А номерът на двг-то се намира на фрезована плоскост от блока над инжекторната помпа и съгласно традицията на Тойота цифрите са под означение за тип двигател, в случая 1KZ.
                На снимките е номера на мой двигател.След почистване и смазване номерът стана видим:-)
                Не навсякъде служителите от КАТ намират успешно номерата на двг-тата, имайки предвид разнообразието от марки и модели с които се сблъскват(буквално:-)))
                А когато двигателят е в колата, трябва човек да се поневеде и да знае къде да гледа, за да го види.Силно фенерче и/или огледалце са необходими за целта.
                Здраве и успехи на всички!
                [ATTACH=CONFIG]952622[/ATTACH]
                [ATTACH=CONFIG]952623[/ATTACH]
                [ATTACH=CONFIG]952631[/ATTACH]
                Няма нищо на фрезованата равнина при мен, благодаря все пак колега.

                Коментар


                • #38
                  От: Съвет за двигателно масло!

                  Колеги, е няма ли участник във форума със същия Рънър?

                  Коментар


                  • #39
                    От: Съвет за двигателно масло!

                    Открих Хайлукс Сърф със същия двигател, щеката е същата като моята и събира 5л. масло! Сега съм спокоен.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Съвет за двигателно масло!

                      Колеги,установих че нивото на маслото се е повишило с 5мм. за около 1000 километра. Не е охладителна течност защото щеше да се е пресекло. Остава да е нафта, двигателя работи равномерно с механичната помпа съм без електроники по дюзите. Мотора е 3.0 тд. Според вас от дюза може ли да е?

                      Коментар


                      • #41
                        От: Съвет за двигателно масло!

                        По въпроса за количеството на маслото ...
                        Моята 90-ка събира точно 6.5 литра до горната граница на щеката. която. обаче визуално се различава от тези по снимките по-горе.
                        Минимум и максимум са означени с пъпка и между тях няма набраздяване - гладко е.
                        За дължините при моделите нямам представа. но прави впечатление. че при някои мотори от KZ серията масломерната пръчка е откъм шофьорската страна. а при мен е отдясно.
                        Може някъде там да се крие обяснението за разликите.
                        Маслото си го сменявам сам и го чакам да се окапе поне час.
                        Колата я качвам на две бетонени блокчета отпред за да изтече всичко. понеже пробката гледа назад. винаги ползвам промивка - това откак я имам - 7-8 пъти.
                        Последно купих ENEOS. понеже след 4 смени Фукс последното определено се различаваше по гъстота - имах половин литър остатък от предишната смяна - много "по-тънко".
                        Винаги е било 10/40.
                        Life is too short to drive dull cars!

                        Fight global warming !
                        ... turn on your A/С !

                        Коментар


                        • #42
                          здравейте колеги,искам да попитам относно информация за тойота ланд крузер 90 с 3.0Д4Д масло-двигател какво препоръчвате и колко литра ? също така масло за дифове и скорости какво и колко литра благодаря!

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X