Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нов собственик на RAV 4 HYBRID

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Нов собственик на RAV 4 HYBRID

    От чисто любопитство отворих сайта на тойота... Явно дизелите отиват към своя край - РАВ4 дизел има само 4х2 вариант вече...
    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

    Коментар


    • #47
      От: Нов собственик на RAV 4 HYBRID

      Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
      От чисто любопитство отворих сайта на тойота... Явно дизелите отиват към своя край - РАВ4 дизел има само 4х2 вариант вече...
      да, от 2 години... - 2.0 D е мотор на BMW

      Коментар


      • #48
        От: Нов собственик на RAV 4 HYBRID

        Дилърката каза че спират всякакви дизели за Европа, политиката им е такава, в момента изчистват наличните дизелови коли, и за напред ще продават само бензинови.

        Предполагам че не успяват да отговорят на жестоките еко норми в Европа, и вместо да вършат измами като Фолксваген, са предпочели да постъпят коректно.
        TOYOTA RAV 4 HYBRID 2016 г. бензин 2500, 155 k.c. + Hybrid 200 k.c., LPG OMVL 64 Litra

        Коментар


        • #49
          От: Нов собственик на RAV 4 HYBRID

          Бях приятно изненадан , когато видях фейслифта в представителството на тойота. Започнах и да кроя планове как да заменя моята и да доплатя малко. Всичко това беше до момента , в който видях ценовата листа и липсата на 4х4 за дизел и това , че двигателят е на BMW ??!
          Toyota Avensis 1ad-ftv 2007
          Toyota Rav4 2ad-ftv 2014 awd

          Коментар


          • #50
            От: Нов собственик на RAV 4 HYBRID

            Нищо учудващо няма, че японците не разработват нови дизелови агрегати.
            Еко нормите са едната пречка.Другата е, че европейските производители са по-развити в тази област.Третата е, че новите дизели са претенциозни и скъпи, а дори и от реномирани марки има оплаквания.Вместо да си вкарват таралеж в гащите е предпочетено да развиват хибридната (а вече и водородната) технология, която притежават и си е тяхна.
            RAV 4 хибрид карах с летни гуми в снега - добре е, на 15 см неутъпкан сняг паркирах между две коли сравнително безпроблемно.Хубава машинка.Интересното е, че за още малко пари се взима Lexus NX хибрид, който е....абе по-готин.
            Младежи, уважавайте старостта - тя е вашето бъдеще...
            0887/осемпет 66 4осем

            Коментар


            • #51
              От: Нов собственик на RAV 4 HYBRID

              1.6 дизела е на БМВ !
              M.P.

              Коментар


              • #52
                От: Нов собственик на RAV 4 HYBRID

                И 1,6, и 2,0 е на BMW.Това за след 2015 г.А доколкото разбрах мотора като желязо си е на 95% един и същ.Основно софтуерни работи правят разликата между двете (ЕЖК).
                Младежи, уважавайте старостта - тя е вашето бъдеще...
                0887/осемпет 66 4осем

                Коментар


                • #53
                  От: Нов собственик на RAV 4 HYBRID

                  Постепенно всички марки ще се откажат от дизелите, неизбежно е, бъдещето не включва дизели, дори и най-иновационните са обречени.

                  Това което Тойота търси в сътрудничеството си с БМВ, е мощност, японците искат да предлагат и по-мощни двигатели в гамата си, за да са актуални на пазара, а в момента не притежават такива, напоследък дизайна на Тойотите се пооправи доста, но все още който иска да кара Тойота от средния клас, трябва да се задоволи със слаб мотор.

                  Аз бях потресен от безпомощността на бензинов Рав 4 автомат 2016 г., пробвах го на тест драйв, новите мотори Валве матик, са истински трупове, 150 коня по документи, а на пътя се държи като 100, бучи и седи на едно място, в комплект с вариаторен автоматик е като валяк, не е сериозно да искат 52 000 лева за труп.
                  Последно редактирано от TOYO; 15-01-17, 20:58.
                  TOYOTA RAV 4 HYBRID 2016 г. бензин 2500, 155 k.c. + Hybrid 200 k.c., LPG OMVL 64 Litra

                  Коментар


                  • #54
                    От: Нов собственик на RAV 4 HYBRID

                    Първоначално публикуван от TOYO Преглед на мнение
                    ...бучи и седи на едно място, в комплект с вариаторен автоматик е като валяк, не е сериозно да искат 52 000 лева за труп.
                    Мисля че там е заровено кучето. Тия кочини ако не си съвсем пресен шофьор и ако не си с хронометър в ръка - все оставаш с впечатлението че седят на едно място.

                    Чисто психологическо е. При тези коли поведението на колата е все едно че си на ръчка с постоянно приплъзващ съединител и имаш чувството че стоиш на едно място, просто несъответствието между вариращи обороти на двигателя и постоянна скорост на движение, и/или между варираща скорост на движение и постоянни обороти на двигателя, е съсипващо.

                    Тая тойота вероятно е вървяла не по-зле от екивалента си ръчка или автоматик (т.е - не особено, но не чак пък зле), просто усещането е отвратително. Преди години щяхме да взимаме и пробвах лансер 140к.с точно с такава трансмисия и беше голям отврат.

                    Предполагам ако човек не е карал нищо друго няма да има никакъв проблем и с това, но ако е свикнал на "нормална" трансмисия, дори автоматик, просто е жигосан никога да не се спогоди с тая щуротия вариаторен автоматик. Е, може би ако е 300 коня и нагоре при кола под тон и половина - да и прости
                    Издъних се на Тюринг теста

                    Коментар


                    • #55
                      От: Нов собственик на RAV 4 HYBRID

                      Гоблина може би е прав - психологическо е.
                      Имат си и хронометри, и дино-тестове.И сигурно е така, както са написали.
                      Факт е обаче, че усещането си е странно.И често неприятно за хора, свикнали с шум, обороти, и скорост да вървят заедно.
                      А и хибрида често ръмжи "на умирачка", ако го понастъпиш.Но - пълно щастие няма!
                      Лека вечер!
                      Младежи, уважавайте старостта - тя е вашето бъдеще...
                      0887/осемпет 66 4осем

                      Коментар


                      • #56
                        От: Нов собственик на RAV 4 HYBRID

                        Първоначално публикуван от Маркони Преглед на мнение
                        А и хибрида често ръмжи "на умирачка", ако го понастъпиш.!
                        aaaa, изстрелва си се като за световно - 197 к.с. са си точно толкова колкото си ТРЕБЕ за това купе, а 2.5 мотора на Лексъс си е перфектен, разхода супер, ускорението супер, не ги оплаквайте толкова, че нямали... мотори, верно, че за дизели идеше реч... ама и за какво ми е дизел, като бензинките от IS-a с 223 к.с. (на практика същия двигател) през RC-то, та до RX 450h с 313 к.с - са си повече от добре... За GSF-a с 5.0 V8 с 477 к.с. сега няма и да говорим...
                        Интересно, че в снега не съм имал проблеми, от които се оплакваше колегата, при 5-10 см - не ги усеща - завива, спира, паркира - е не съм карал с 100 при 10 см. сняг, но...
                        Има разлика в моделите 4Х2 и 4Х4, за които много хора си мислят, че е едно и също, ама не е...
                        Последно редактирано от ivied; 16-01-17, 12:49.

                        Коментар


                        • #57
                          От: Нов собственик на RAV 4 HYBRID

                          Може ли да питам, как се преодолява "хълцането" при качване на бордюри? Какво имам предвид: стигам до бордюра на ток, натискам и леко се качвам, в този момент заработва ДВГ-то и съответно колата пада от бордюра, след което се качва. Получава се нещо от рода, две напред, едно назад ...

                          пп IS 200 мрази сняг.

                          Коментар


                          • #58
                            От: Нов собственик на RAV 4 HYBRID

                            Първоначално публикуван от madbatt Преглед на мнение
                            Може ли да питам, как се преодолява "хълцането" при качване на бордюри?
                            При мен протича гладко, без прекъсване или накъсване от превключването от един режим на друг, карам на ECO Mode - рядко на Sport.

                            Коментар


                            • #59
                              От: Нов собственик на RAV 4 HYBRID

                              Първоначално публикуван от madbatt Преглед на мнение
                              Може ли да питам, как се преодолява "хълцането" при качване на бордюри? Какво имам предвид: стигам до бордюра на ток, натискам и леко се качвам, в този момент заработва ДВГ-то и съответно колата пада от бордюра, след което се качва. Получава се нещо от рода, две напред, едно назад ...

                              пп IS 200 мрази сняг.
                              Ей този момент е много досаден, може да се намали с внимателно дозиране на газта, или с малко по-силен удар в бордюра, но определено си е слабо място на хибрида, понякога силно си мечтая да имам възможност да забранявам гасенето на бензиновия мотор, в града има моменти в които не желая да ми го гаси, така е при новия Фолксваген със старт стоп система, мога да избирам.


                              Наистина и хибрида като го настъпиш квичи, факт, но мигновенно се изстрелва квичейки, направо катапултира след такова квичене, а не седи безпомощно на едно място, пак е с вариатор, но пъргавината е несравнима, моменталния прилив на електрическата енергия към колелата в такъв момента наподобява турбо двигател, това теглене се запазва до достигане на максималната скорост на колата.

                              Не съм съгласен за субективното усещане при вариатора, имам огромен опит, карал съм доста вариатори, и съм свикнал когато имам някакви съмнения, да вадя хронометър на телефона, и да засичам ускорението от място до 100 км, най-безпристрастно.

                              Това и направих на тест драйва, на чисто бензиновия Рав 4 с вариатор, помня че той ме ускори за 13.5 секунди до 100 км., а това което ме уби, беше че след натискането на газта до долу, колата потегли много бавно, и чак към петата секунда се събуди започна да тегли силно.

                              При постоянна скорост от 100 км., на равен участък след Метро Люлин, настъпих педала до долу, като за изпреварване, гледах внимателно в километража, който дълго време остана да стои безпомощно на една и съща скорост, това не ми се беше случвало дори с първия Ярис 1000 кубика, нямаше почти никакво ускорение, а издаваше шум като самолет при излитане, след минута бучене бяхме развили 10 километра повече, което е гарантирана катастрофа ако наистина изпреварвах.

                              Помислих че тестовата им кола е повредена, спомням си че попитах дилърката която возех в колата, дали няма някаква повреда, а тя ме погледна изумено и каза, "тези коли не се карат така", каквото и да означаваше това, харесваше ми цената, но липсата на мощност ме отказа да я купя.

                              След нея пробвах хибрида, и се влюбих в ускорението, въпреки по-високата му цена, някак имам усещането че си заслужава всеки лев от цената.
                              Последно редактирано от TOYO; 17-01-17, 06:59. Причина: редакция
                              TOYOTA RAV 4 HYBRID 2016 г. бензин 2500, 155 k.c. + Hybrid 200 k.c., LPG OMVL 64 Litra

                              Коментар


                              • #60
                                От: Нов собственик на RAV 4 HYBRID

                                Преди 10 години по това време съпругата ми си мечтаеше за тойота корола седан. Обадиха ми се за тест драйв от Варна. Долетяхме до офиса в морския град, седнахме в тестовия автомобил 1,6 бензин 124 к.с. слизайки от Рено Меган 1.6 90 к.с. Покарах я малко, при 2000 об подавам газ, тя не отлепя, само сменя звука двигателя, но оборотите не се променят. Споделям, че това нещо не върви, а тази, която се возеше /служител на дилъра/ ми казва, че тойотата била динамичен автомобил за млади хора и не се карала така пенсионерски, трябвало да се размърдам и да сваля 2 предавки надолу, че да тръгнела... Най-добрия вариант за жена било ММТ. Колкото и да не искаше съпругата ми да кара дизел избрах 2,0 дизел 126 к.с. само защото 1,6 бензин се оказа умрял кон.
                                Сори за спама в темата на колегата.
                                Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                                "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X