Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Toyota - тема за гресиране.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Гресиране предница нз Toyota LJ 73

    Първоначално публикуван от Piero Преглед на мнение
    Иди при Митко Фулдата.

    С удоволствие, само че не знам къде се намира и дали това му е работата! А пък и така е най-добре, ако може да му я закарам и да провери всичко основно /макар че нямам някакви специални оплаквания/! Благодаря за съвета!
    Говоря ти дъще, сещай се снахо!

    Коментар


    • #17
      До: Гресиране предница нз Toyota LJ 73

      Първоначално публикуван от Piero Преглед на мнение
      Иди при Митко Фулдата.
      Видях на някоя снимка с какво се занимава Митко /Fulda/ и разбрах как да го намеря!
      Благодаря!
      Говоря ти дъще, сещай се снахо!

      Коментар


      • #18
        Грес за сферите

        Поради възникналия въпрос каква грес е по подходяща за сферите на предния мост за ТЛК-70, бих желал да чуя повече мнения . Ще съм благодарен ако са подкрепени с факти от личен опит. Въпроса е свързан с това, че направих пълно обслужване с подмяна на необходимите части на предния мост и сега дойде времето да се затваря и тук се почна една дискусия ..... та да ви чуя сега .

        Коментар


        • #19
          От: Грес за сферите

          На ровър се слага специална полутечна грес. Побългарения вариант е втечнена с ЕР90 графитна грес.
          Land Rover Defender 110SW 300tdi

          Коментар


          • #20
            От: Грес за сферите

            Първоначално публикуван от SIMOCOREX Преглед на мнение
            На ровър се слага специална полутечна грес. Побългарения вариант е втечнена с ЕР90 графитна грес.
            Зарежи ровъри-мовъри и побългарявания!
            Слага се молибденова грес,Стояне.400-500гр. на сфера някъде,а не се тъпче догоре,както направих аз и то с литиева грес!Ама така е,като не знае човек...Една страница назад е дискутирано същото.

            М/у другото от неделя вечер(1-ви Август)ще съм в Китен(живот и здраве)в хотел"Авеню"-ще се радвам да се видим,ако имаш желание,и с всички съфорумци,които ще са в региона!0889 889 189-Пламен
            Последно редактирано от mbenz; 30-07-10, 22:38. Причина: допълнение
            много автомати-слаби резултати!

            Коментар


            • #21
              От: Грес за сферите

              Първоначално публикуван от mbenz Преглед на мнение
              Зарежи ровъри-мовъри и побългарявания!
              Слага се молибденова грес,Стояне.400-500гр. на сфера някъде,а не се тъпче догоре,както направих аз и то с литиева грес!Ама така е,като не знае човек...Една страница назад е дискутирано същото...
              Aйде да ги уточниме тия греси, щото така излиза че "литиевата" грес не става за нищо!
              Наи общо гресите са на литиева и калциева основа, тоест "литиева" и "калциева".
              Калциевата за сега я забравяме.
              Литивата се използва за "общо гресиране" на лагери, карета и шарнири. Работи в много голям температурен диапазон - от -30 до +130*. Има добро сцепление , голяма антикорозиина защита и отлична водоустойчивост. Използва се във всички видове индустрии.
              "Молибденовата" всъщност е литиева с добавка "молибденов десулфат". Използва се за същото. Дава отлично сцепление, но същата антикорозийна защита и водоустойчивост. Използва се в "тежките индустрии" - миннодобивна, циментова и др.
              В нашия случай ще ни даде предимство в запрашена среда и повече вибрации.
              Ако си караме джипа повече "оn" и по малко "оf" не е "грешка".

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X