Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос относно разхода на бензиновия мотор 1FZ-F,TOYOTA LANDCRUISER VX AUTO 4.5

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос относно разхода на бензиновия мотор 1FZ-F,TOYOTA LANDCRUISER VX AUTO 4.5

    Някой има ли преки наблюдения от разхода на този 190 к.с.мотор със газов инжекцион в градски и офроудни условия.Разговарях с неколцина продавачи на такива тлк 80 с инсталирани газови системи в Англия и те гарантират разход от порядъка на 16-18 л/100,но аз не им вярвам.С какво този бензинов мотор превъзхожда дизеловия?Горе долу имат еднакъв въртящ момент,но с поскъпването на акциза върху горивата след 2008 се чудя дали няма да е по добра алтернатива газта ,та дори и метанов инжекцион.Надявам се че няма поне да вдигнат газта понеже не е акцизно гориво.
    TЛК 80-4.2ТД
    ТЛК 73-2.4ТД
    ...................

  • #2
    До: Въпрос относно разхода на бензиновия мотор 1FZ-F,TOYOTA LANDCRUISER VX AUTO 4.5

    Първоначално публикуван от veilside Преглед на мнение
    .... те гарантират разход от порядъка на 16-18 л/100,
    ...да бе да, и един мърмот завиваше шоколада в станиол...
    Ами не мисля че ще гори толкова, извън градско при леко каране може би, ама в гората ще ти се изправят косите, и пак зависи от гуми, тежест на педала на газта и много други фактори.

    Коментар


    • #3
      До: Въпрос относно разхода на бензиновия мотор 1FZ-F,TOYOTA LANDCRUISER VX AUTO 4.5

      И аз не вервам,гумите ще са 36 инча,кракът ми тежък,най-лошата комбинация...ако около 25 л газ на 100 ще съм много доволен,ама знае ли се,може и да е повече,тогава само метана остава!
      TЛК 80-4.2ТД
      ТЛК 73-2.4ТД
      ...................

      Коментар


      • #4
        До: Въпрос относно разхода на бензиновия мотор 1FZ-F,TOYOTA LANDCRUISER VX AUTO 4.5

        Ами при дадените обстоятелства очаквай над 40/100. А тойотските мотори не издържат на метан, Горят им клапаните.

        Коментар


        • #5
          До: Въпрос относно разхода на бензиновия мотор 1FZ-F,TOYOTA LANDCRUISER VX AUTO 4.5

          Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
          Ами при дадените обстоятелства очаквай над 40/100. А тойотските мотори не издържат на метан, Горят им клапаните.
          Може ли малко по подробно за тези клапани? Това на теория ли е само или имаш някакви практични наблюдения? В смисъл наблюдава ли се при тойотите по голям ''разход'' на клапани в сравнение с други автомобили на метан или е в рамките на нормата?

          Коментар


          • #6
            До: Въпрос относно разхода на бензиновия мотор 1FZ-F,TOYOTA LANDCRUISER VX AUTO 4.5

            Наистина се намират по евтини тлк 80 с бензинови мотори,но дали е оправдана инвестиция метановата система и надежността на клапаните ако е под въпрос става пълна набитвация.Ако някои има инфо за това,нека сподели.
            8777203908

            Коментар


            • #7
              До: Въпрос относно разхода на бензиновия мотор 1FZ-F,TOYOTA LANDCRUISER VX AUTO 4.5

              защо на метан? слагаш нормална АГУ и готово...
              чел съм обаче из руските форуми, че разхода на бензин в града е 30-ина л/100км
              Тия автомобили не са мислени за Европа, още по-малко за БГ... На арабина му е "все 6" дали харчи 10 или 50/100... при положение, че бензина му е по-евтин от водата...
              помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

              Коментар


              • #8
                До: Въпрос относно разхода на бензиновия мотор 1FZ-F,TOYOTA LANDCRUISER VX AUTO 4.5

                Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
                защо на метан? слагаш нормална АГУ и готово...
                чел съм обаче из руските форуми, че разхода на бензин в града е 30-ина л/100км
                Тия автомобили не са мислени за Европа, още по-малко за БГ... На арабина му е "все 6" дали харчи 10 или 50/100... при положение, че бензина му е по-евтин от водата...
                Да абсолютно си прав за това.Ако гори 30/100 газ то тогава си караме на бензина,то и ако вдигнат цената на газта тогава пък въобще няма смисъл.Идеята беше ако става мотора на метан,дори и 40/100 да гори при тази цена на метана излиза по евтино и от дизеловия мотор а и в същото време разполагаме с по голям въртящ момент и повечко коне....
                TЛК 80-4.2ТД
                ТЛК 73-2.4ТД
                ...................

                Коментар


                • #9
                  До: Въпрос относно разхода на бензиновия мотор 1FZ-F,TOYOTA LANDCRUISER VX AUTO 4.5

                  Първоначално публикуван от veilside Преглед на мнение
                  Идеята беше ако става мотора на метан,дори и 40/100 да гори при тази цена на метана излиза по евтино и от дизеловия мотор а и в същото време разполагаме с по голям въртящ момент и повечко коне....
                  По-голям въртящ момент и с повече коне на бензин. С инсталация на хубав интеркулер на дизела, конете почти се изравняват. При метана доколкото знам има по-големи загуби, отколкото при пробан-бутан, където при инсталация на газов инжекцион напрактика няма разлика, но си с няколко литра газ отгоре на 100км.

                  Когато аз решавах дали да сложа LPG или метанова уредба на моята ТЛК, избрах пропан-бутан, защото:
                  - няма загуба в мощността
                  - цената на добър газов инжекцион е по-ниска от цената на добър за метан
                  - по-голяма мрежа от станции
                  - тегло. С метановата уредба определено трябва да се мисли за плюсово окачване отзад.

                  Мишо Електрика има такава Тойота, само, че 4.5 карбуратор и е part time. Според негови наблюдения извънградско (асвалт), при 120-140км./ч. (реални, по GPS) разхода не надвишава 17-18/100.

                  Като говорим за 4.5 автомат и най-вероятно full time, градско не бих очаквал по-малко от 30/100 - бензин. От личен опит, автоматика спрямо ръчните скорости при една и съща комплектация и модел е с до 2-3 литра в града в повече.

                  Иначе извън конкретния въпрос, аз бях с 4.0-литровия мотор (3F-E), автомат и разхода на газ беше следния:
                  - 25-30/100 градско (в зависимост с/без климатик, маршрут и т.н.)
                  - 20-22/100 извънградско (асвалт)
                  - 20 до 38 (максиламния ми засичан) на 100км. извън пътя.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Въпрос относно разхода на бензиновия мотор 1FZ-F,TOYOTA LANDCRUISER VX AUTO 4.5

                    С 2ф ми изгаряше една туба 20л за 41км ,САМО ЕДИН път ми изгори 18/100 с един тон брашно понежене посмях да се засиля карах на 4та без да настъпвам газта много се клатеше стрнично.
                    Ако си мислиш, че с този двигател можеш да правиш икономии се лъжеш ,той е направен като стрелят по теб да се скриеш бързо от коршумите.Разбереш ли как може да върви едва ли ще се научиш да правиш икономии .
                    Един тон бензин изгорих преди да го махна ,но никога няма да забравя ,как 30м въвеше настрани от старт от 2ра и на 3та пак писваха гумите ,,,,4та свършваше веднага гледаш 150 на километража ами като неможеше да спира с тези барабани или наляво или надясно ,но никога накъдето си мислиш.
                    този двигател е за спокоини хора
                    Прикачени файлове
                    FJ40 07 1984 VIVA TEL 0877 454448
                    BJ42 04 1982
                    FJ62 11 1983 skipe blago4x4
                    LZ 2 BHB

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X