Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Toyota Land Cruiser HDJ80, 1HD-T

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Toyota Land Cruiser HDJ80, 1HD-T

    Ще спя спокойно чак като я видя готова , сега поне няма да сънувам оффроуд-скрападжийски кошмари
    2012 GL350 Bluetec & 2012 Audi A6 Quattro 3.0T & 2013 Audi S6 Quattro 4.0 Biturbo
    ex-Toyota Land Cruiser FZJ-80 Triple Locked 4.5EFI 1FZ-FE petrol/lpg

    Коментар


    • #77
      От: Toyota Land Cruiser HDJ80, 1HD-T

      Разходих Госпожата извън пътя, благодарение на любезните колеги от Стара Загора.
      Поокаляхме се, но не можах да закъсам никъде. Странно къде успяха да закъсат около 30% от присъствалите.

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1769.jpg
Прегледи:1
Размер:126.3 КБ
ID:5638382

      Вече е доказано, че който кара ТЛК80 изяжда много повече кебабчета от другите!
      Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

      Коментар


      • #78
        От: Toyota Land Cruiser HDJ80, 1HD-T

        Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
        Разходих Госпожата извън пътя, благодарение на любезните колеги от Стара Загора.
        Поокаляхме се, но не можах да закъсам никъде. Странно къде успяха да закъсат около 30% от присъствалите.

        [ATTACH=CONFIG]774226[/ATTACH]

        Вече е доказано, че който кара ТЛК80 изяжда много повече кебабчета от другите!
        На следващата сбирка ела с Витара 1.6МИ с ГУ подготвена с АТ гуми от миналия век и ще разбереш.
        Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

        "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

        Коментар


        • #79
          От: Toyota Land Cruiser HDJ80, 1HD-T

          Руси , вярно една Витара си купи за да позакъсваш и ти от време на време , та това е част от играта
          2012 GL350 Bluetec & 2012 Audi A6 Quattro 3.0T & 2013 Audi S6 Quattro 4.0 Biturbo
          ex-Toyota Land Cruiser FZJ-80 Triple Locked 4.5EFI 1FZ-FE petrol/lpg

          Коментар


          • #80
            От: Toyota Land Cruiser HDJ80, 1HD-T

            Първоначално публикуван от 75 turbodelta Преглед на мнение
            Руси , вярно една Витара си купи за да позакъсваш и ти от време на време , та това е част от играта
            Е, като по-тежко АТВ, само дето не върви толкова. Той Руси сигурно си спомня.
            Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

            "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

            Коментар


            • #81
              От: Toyota Land Cruiser HDJ80, 1HD-T

              И Витара да съм едва ли ще закъсам...

              Започвам да въстановявам салона на Госпожата. Стартовата позиция не е за завиждане:

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_17777.jpg
Прегледи:1
Размер:98.1 КБ
ID:5638662

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_17870.jpg
Прегледи:1
Размер:127.0 КБ
ID:5638663

              Следва разглобяване (тук съм силен) , почистване, шумои вибро изолация, разглобяване на парно и климатик и тяхното почистване и рециклиране, тапицерия на седалки и таван. На по-късен етап органайзер в багажника и монтаж на въздушна система.

              След Старозагорската разходка ми дойде мерак за работа. Просто колата е великолепна и много ми хареса! Нищо общо с бензиновата...
              Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

              Коментар


              • #82
                От: Toyota Land Cruiser HDJ80, 1HD-T

                Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
                И... Нищо общо с бензиновата...
                Пак о'време се усети относно силата на големите дизели на Тойота, неподражаеми....
                0899 шест5313нула
                За всекиго по нещо

                Коментар


                • #83
                  От: Toyota Land Cruiser HDJ80, 1HD-T

                  Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
                  Viair с ресивер и най-мощния компресор.
                  Руси, ще слагаш ли "такова", има ли го в к-та.?

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:35f81b88-0802-4919-b161-e7f32e5b581f_10001.jpg
Прегледи:1
Размер:53.8 КБ
ID:5641349
                  Land Rover Discovery:
                  - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
                  Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

                  Коментар


                  • #84
                    От: Toyota Land Cruiser HDJ80, 1HD-T

                    Изглежда като редуцир. Може да си сложи за гъзария Но с дебита дори на най-мощния Виерски компресор едва ли ще му е нужен .E, може да му хрумне да си рисува с еърбръш в колата
                    Последно редактирано от goshko-loshko; 11-02-15, 23:51.

                    Коментар


                    • #85
                      От: Toyota Land Cruiser HDJ80, 1HD-T

                      Днес ще проверя какво има в кашона при компресора..
                      Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                      Коментар


                      • #86
                        От: Toyota Land Cruiser HDJ80, 1HD-T

                        Госпожата прекара последните 3 месеца на топло в гаража. Не работих по нея, защото дълго време не можех да намеря тапицер. Оказа се, че на тия хора не им трябва работа, имат си достатъчно.
                        Едва преди Великден, с помоша на приятел от Ланд Ровър клуба(Ровърджиите на са ме отписали съвсем) намерих читав тапицер, макар и от друг град. До 2 седмици ще имам гъзарски седалки.
                        И днес най-после разглобих салона и част от таблото.

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20150425_152434.jpg
Прегледи:1
Размер:85.0 КБ
ID:5656578

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20150425_152425.jpg
Прегледи:1
Размер:123.7 КБ
ID:5656577

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20150425_124059.jpg
Прегледи:1
Размер:125.8 КБ
ID:5656579

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20150425_152448.jpg
Прегледи:1
Размер:90.2 КБ
ID:5656580

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20150425_152624_resized.jpg
Прегледи:1
Размер:125.8 КБ
ID:5656581

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20150425_152632_resized.jpg
Прегледи:1
Размер:135.1 КБ
ID:5656582

                        Положението не е толкова лошо колкото изглежда. Иска три-четири малки кръпки, шумоизолация, много пране и чистене, "сресване" на кабели и жици и рециклиране на задното парно.
                        Междувременно оскубах около 10кг кабеляк, защото се оказа, че тази кола някога е имала монтирани в нея някакви радиостанции и компютри. Оскубах и останките от темпомат Bosch,монтиран допълнително.

                        Разбира се радиатора на климатика беше запушен от 22 години експлоатация.

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20150425_160434_resized.jpg
Прегледи:1
Размер:91.6 КБ
ID:5656583

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20150425_160842_resized.jpg
Прегледи:1
Размер:126.5 КБ
ID:5656584

                        Ще бъде почистен по русенска технология!

                        В понеделник започва миене и пране. А седалките, корите и волана заминават за Пазарджик.

                        П.П. Завидях благородно на Павката от Русе за волана. Дали да не потърся волан от фейсовата? Изглежда ми по-дебел от моя.
                        Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                        Коментар


                        • #87
                          От: Toyota Land Cruiser HDJ80, 1HD-T

                          Не просто си тапицирай твоят, дори ако искаш ми го прати докато чакаш другите неща да ти го направя Стискам палци и успех , знам че ще стане поочти колкото моята хубава
                          2012 GL350 Bluetec & 2012 Audi A6 Quattro 3.0T & 2013 Audi S6 Quattro 4.0 Biturbo
                          ex-Toyota Land Cruiser FZJ-80 Triple Locked 4.5EFI 1FZ-FE petrol/lpg

                          Коментар


                          • #88
                            От: Toyota Land Cruiser HDJ80, 1HD-T

                            С какво ще я шумоизолираш? Аз сега съм на този хал. Купето си иска чистене и то сериозно. Махай тапите и направо сапунка и пароструйка А на задното парно слабото място са му тръбите под купето. Аз мойто направо го изхвърлих с огромно удоволствие! Крайно ненужна вещ.(на снимката си е още там де)
                            Прикачени файлове
                            Последно редактирано от goshko-loshko; 25-04-15, 22:19.

                            Коментар


                            • #89
                              От: Toyota Land Cruiser HDJ80, 1HD-T

                              Още не съм решил с какво да изолирам. Вероятно ще се пльосна за Dynamat.
                              А малкото парно не разбирам какво ти пречи. Без него хамбара не може да се стопли добре отзад при дълъг път.
                              И обезателно си изчисти климатика.

                              Защо слагаш тази бялата вата в багажника? Не е ли по-добре изолацията?
                              Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                              Коментар


                              • #90
                                От: Toyota Land Cruiser HDJ80, 1HD-T

                                Звукоизолацията е и топлоизолация. Не съм предполагал колко ОГРОМНА е разликата в звука и съответно отоплението-изстудяването на купето. Драмата със задното парно е, че преди две години потече една от тръбичките,смених ги с нови ОЕМ и преди няколко седмици пак протече някоя от тях и то по нощите.Така или иначе имам спомен да съм пускал задно парно един или два пъти само (нали е на отделно копче), та реших да елиминирам един потенциален проблем в Сахара ( предстои на есен), Това ми е драмата. В 80-ката намирам няколко тъпо измислени неща. Тези тръби да са извън колата и то на място където си минава цялата размразителна гняс, която хвърлят по улиците зимата е едно от тях.Разгледай добре и цялата охладителна система, особено една тръба точно над термостата, която влиза в блока.Тя също е едно не добре измислено решение и слабо място, най-вече заради укрепването и. Няма никакво!
                                П.П. За изолациатя заложих на 4мм Silent Coat виброизолация, K-Flex Alu Duct 10мм, а на места и 16мм и Екобон 10мм под мокета. Така общата цена на кв/м излезе около 80лв. Дайнамат в трислоен вариант е поне 300-320лв. за кв/м. Общо за 80-ка са около 12,5 кв/м включително предния капак и предните подкалници.
                                П.П.П. Бялата вата е екобон и си е чудна звуко и термо изолация. Под нея съм описал какво има.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X